سه‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۷

کمپانی وِِینستین ناچار به اعلام ورشکستگی است

هاروی وینستاین

سینماپرس: در پی بدنامی صورت گرفته برای هاروی واینستین، تهیه‌کننده مشهور امریکایی، کمپانی فیلمسازی وی پس از شکست در مذاکرات با یک گروه سرمایه گذاری، مجبور است اعلام ورشکستگی کند.

به گزارش سینماپرس به نقل از هالیوودریپورتر،  شرکت فیلم‌سازی واینستین، مستقر در نیویورک که هاروی واینستین، تهیه‌کننده بدنام سینما، از بنیان‌گذاران آن است، اعلام ورشکستگی می‌کند.

این تصمیم پس از آن گرفته شد که مذاکرات این شرکت با یک گروه سرمایه‌گذاری برای فروش دارایی‌ها و تجهیزات آن به نتیجه نرسید. این مذاکرات حدود دو هفته پیش و زمانی پایان یافت که دادستانی کل نیویورک علیه شرکت واینستین پرونده قضایی تشکیل داد.

ازینرو مدیران شرکت فیلم‌سازی واینستین اعلام ورشکستگی را تنها راه موجود می‌دانند.

آقای واینستین با اتهام‌های متعدد آزار و تجاوز جنسی روبرو است، البته او هرگونه اتهام رابطه جنسی بدون رضایت را رد کمی‌کند.

هیئت مدیره شرکت در بیانیه‌ای گفته است: شرکت واینستین به صورت فعال درگیر یک روند فروش بوده با این امید که دارایی‌ها و شغل‌ها را حفظ کند حال این مذاکرات بدون امضای توافق به پایان رسیده است.

پرونده‌ای که علیه شرکت واینستین تشکیل شده مدعی است که هاروی واینستین سال‌ها زنانی را که در استخدام این شرکت بوده‌اند، آزار جنسی داده و تعدادی از کارکنان را هم به مرگ تهدید کرده است.

در این پرونده مدیران ارشد شرکت از جمله برادر هاروی واینستین، رابرت، متهم شده‌اند که در پیشگیری از بدرفتاری با کارکنان با وجود شواهدی که به آنها ارائه شده، کم‌کاری کرده‌اند.

ادعاها علیه آقای واینستین از ماه اکتبر سال گذشته میلادی و با انتشار مقاله‌ای در نیویورک‌تایمز آغاز شد که در آن ادعاهایی مربوط به سالیان متمادی آزار جنسی علیه این غول تهیه‌کنندگی هالیوود مطرح شده بود.

از آن زمان بیش از ۵۰ زن، از جمله تعدادی از ستارگان سینما او را به آزار، تعرض جنسی و تجاوز متهم کرده‌اند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.