چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۳

محمود کاظمی:

فروش نوروزی در سینماهای حوزه هنری ۴۰ درصد رشد کرد/ مردم کدام فیلم‌ها را پسندیدند؟

محمود کاظمی

سینماپرس: مدیرعامل موسسه بهمن سبز درباره اکران نوروزی گفت: در کل ۳۳ درصد به مخاطبان سینماهایمان اضافه شده و ۴۰ درصد رشد فروش داشته‌ایم.

به گزارش سینماپرس، محمود کاظمی مدیرعامل موسسه بهمن سبز درباره اکران نوروزی گفت: میانگین بهای بلیت در سینماهای حوزه هنری در سراسر کشور در سال ۹۶ مبلغ ۶۱۰۰ تومان بوده و این میانگین در نوروز امسال به رقم ۶۷۰۰ رسیده است. با توجه به این رقم، سینماهای موسسه بهمن سبز در نوروز ۹۷ نسبت به سال قبل رشد فروش و مخاطب داشته‌اند.

وی ادامه داد: سینماهای این موسسه در اصفهان، تهران، مشهد، فارس و همدان بیشترین میزان مخاطب را در نوروز امسال داشته‌اند. نکته مهم اینکه در اکران نوروزی، سینما ساحل اصفهان، ارشاد مراغه و فلسطین بروجرد به دلیل بازسازی از چرخه سینماهای حوزه هنری خارج شده‌اند. سینماهای نخل خرمشهر، آزادی بیجار در ۶ ماهه دوم سال گذشته به مجموعه‌ سینماهای بهمن سبز اضافه شدند و سینما قدس تبریز با ۲ سالن در اکران نوروز ۹۷ حضور داشته است.

کاظمی با اشاره به افزایش مخاطبان و فروش در سینماهای حوزه هنری گفت: خوشبختانه امسال در کل ۳۳ درصد به مخاطبان سینماهایمان اضافه شده و ۴۰ درصد رشد فروش داشته‌ایم که شروعی امیدوارکننده برای سینماهای حوزه هنری محسوب می‌شود. در ۱۳ روز ابتدایی سال، ۴۰۶۶۸۶ نفر در سینماهای حوزه هنری فیلم دیدند.

مدیرعامل موسسه بهمن سبز اظهار کرد: رشد چشمگیر فروش در پردیس چهارباغ اصفهان، فلسطین اصفهان، بهمن ملایر، فلسطین همدان، بهمن زنجان، انقلاب ارومیه و پیام شیراز از نکات قابل توجه در فروش فیلم‌های نوروزی در سینماهای بهمن سبز است. فیلم‌های «به وقت شام» ساخته ابراهیم حاتمی کیا، «لاتاری» ساخته محمدحسین مهدویان، «مصادره» ساخته مهران احمدی، «لونه زنبور» ساخته بروز نیک نژاد و «فیلشاه» ساخته هادی محمدیان به ترتیب در جدول پرمخاطب‌ترین فیلم‌های سینماهای حوزه هنری قرار دارند.

کاظمی در پایان با اشاره به برگزاری مراسم رسمی افتتاحیه سینما قدس تبریز در ۲۱ فروردین ماه در هفته هنر انقلاب اسلامی گفت: سینما قدس تبریز نسبت به کلیه سینماهای حوزه هنری در نوروز امسال، مخاطب قابل توجهی جذب کرده و ۲۱۷ درصد رشد مخاطب داشته است. این مساله نشان می‌دهد که بازسازی و تجهیز سینماها در رشد فروش و جذب مخاطب تاثیر اساسی دارند و عزم جدی موسسه بهمن سبز برای نوسازی و بهسازی ناوگان سینمایی حوزه هنری، کمک بزرگی به اقتصاد سینما و تقویت حرفه سینماداری است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.