دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۳

حق‌السکوت حمید هیراد به شاعران و اعتراض بیابانکی

سعید بیابانکی

تسنیم: حمید هیراد با پرداخت مبالغی به شاعران معترض، رضایتشان را جلب کرد، اکنون اما سعید بیابانکی این امر را حق‌السکوت به شاعران و دور از شرافتِ شاعری می‌داند.

ماجرای سرقت‌های ادبیِ حمید هیراد همچنان ادامه دارد. روز گذشته کاغذی به طور گسترده در فضای مجازی منتشر شد که خبر از رضایت شاعرانی داشت که شعرشان سرقت شده بود. این شاعران گویا با دریافت مبالغی نسبت به سرقت ادبیِ هیراد رضایت داده‌اند. این مبالغ هم گویا هنگفت بوده است.
جالب اینکه کاغذ مربوط به امضای شاعرانی که رضایت داده بودند، از طریق صفحه‌هایی منتشر شد که بابت پُست‌هایشان هزینه دریافت می‌کنند. این یعنی همین انتشارِ این کاغذ هم با صرف هزینه‌های بسیاری از سوی شرکتِ حامیِ حمید هیراد بوده است.

اما در این میان واکنش سعید بیابانکی به این اتفاق‌ها جالب بود. بیابانکی که از شاعران توانمند کشورمان است با انتشار مطلبی نوشت:

«دوستان عزیز

امضای من ذیل بیانیه شاعران در خصوص نه به سرقت ادبی تا تاریخ ۱۸ فروردین ماه ۹۷ اعتبار داشت یعنی تا پیش از جلسه ای که به گرفتن حق السکوت ختم به خیر شد...

اگر جرمی اتفاق افتاده مرجع صالح رسیدگی‌اش قانون است... تعدادی از شاعران در آن جلسه با دریافت مبلغی عجیب برای یک بیت مسروقه ظاهرا ماجرا را فیصله داده اند... این با آزادگی و رسالت و شرافت شاعر در تضاد است...»

همه‌ی این اتفاق‌ها در حالی رخ می‌دهد که شورای شعر دفتر موسیقی به عنوان مسئول مستقیم و البته دیگر ارگان‌های مسئول درباره این ماجرا سکوت اختیار کرده‌اند. این سکوت‌ها هم گویا به برگزاری کنسرت حمید هیراد در اواخر فروردین ختم خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.