شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۴

آخرین نتایج جشنواره نوروزی سیما اعلام شد / معرفی برگزیدگان

تصویر تلویزیون

سینماپرس: نخستین جشنواره نوروزی سیما با عنوان «سین سیما» با مشارکت بیش از ۱۹ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از مخاطبان تلویزیون به کار خود پایان داد.

به گزارش سینماپرس، «محمدحسین رنجبران» مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی اعلام کرد: از اول فروردین ۹۷ که همه شبکه‌ها در برنامه‌های زنده خود از مخاطبان خواستند آثار برتر نوروزی در شبکه‌های مختلف را معرفی کنند، تاکنون بیش از ۱۹ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از طریق سامانه‌های معرفی شده، اقدام به انتخاب برنامه‌های مورد علاقه خود کردند.

وی گفت: این نظرسنجی عمومی در هر شبکه در حوزه‌های مختلف، سریال‌ها، برنامه‌های ترکیبی، مسابقات، بازیگران زن و مرد و مستندها را شامل می‌شد.  

رنجبران افزود: صدا و سیما در ایام نوروز با تدارک برنامه‌ای تحت عنوان «سین سیما» که از شبکه سه پخش شد، این نظرسنجی را برای ارزیابی عملکرد شبکه‌های مختلف در تولیدات نوروزی آغاز کرد و  مخاطبان نظرات خود را از طریق سیستم پیامکی و اپلیکیشن سروش ارائه کردند.  

مدیر کل روابط عمومی رسانه ملی گفت: آخرین زمان نظرسنجی جشنواره نوروزی سیما ساعت ۱۲ شب ۲۲ فروردین بود.

رنجبران با تأکید بر این نکته که در این رقابت هنری، فقط نظر مخاطبان ملاک انتخاب قرار گرفت، افزود: براساس آخرین نتایج که تا ظهر یکشنبه ۱۹ فروردین ارزیابی شد،  ۱۰ برنامه و هنرمند، بیشترین آرای جشنواره نوروزی سین سیما در گروه‌های ۱۰ گانه را کسب کردند.

مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی این نتایج را به ترتیب شبکه‌ها، برنامه‌ها و نفرات برتر این جشنواره به شرح زیر اعلام کرد:

۱- شبکه نسیم: مهران مدیری مجری برگزیده مردمی با ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار رأی، برنامه «کودک شو» با ۱ میلیون و یکصد هزار رأی، برنامه دورهمی با ۹۳۵هزار رای و سروش جمشیدی بازیگر برگزیده برنامه های ترکیبی با ۸۲۵ هزار رأی، و فریدون آسرایی خواننده تیتراژ برنامه کودک شو با ۵۳۰ هزار رأی.  

۲- شبکه یک: سریال پایتخت با ۷۱۰ هزار رأی سریال برگزیده، ریما رامین‌فر با ۳۷۲ هزار رای بازیگر برگزیده سریال‌های نوروزی و مستند ایرانگرد با ۳۲۵ هزار رأی، مجموعه مستند برگزیده در مستندهای نوروزی.

۳- شبکه پنج با برنامه «شب فیروزه‌ای» با ۷۳۰هزار رأی و الهه پرسون با ۲۱۰ هزار رای.

مدیر کل روابط عمومی رسانه ملی به میزان آرای مردمی به تفکیک هر شبکه را نیز به شرح زیر اعلام کرد:

شبکه یک با ۲۷۲۷۹۰۳ رای شبکه دو ۱۱۱۵۷۷۹ با رای، شبکه سه ۳۴۷۹۵۶۳ با رای، شبکه چهار ۲۹۱۷۳۱با رای، شبکه پنج ۳۲۵۴۹۰۱ با رای، شبکه آموزش ۲۰۱۵۲۹با رای، شبکه مستند با ۲۲۹۲۴۰ رای، شبکه نسیم با ۵۶۰۶۹۶۰ رای، شبکه افق با ۱۳۸۳۳۳ رای، شبکه قرآن با ۵۴۵۶۶۹ رای، شبکه نهال ۹۵۱۳۰ با رای و شبکه امید با ۴۵۵۹۰۳ رای.

مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی همچنین افزود: آخرین نتایج این نظرسنجی عمومی که درباره تولیدات نوروزی سیما در نورز ۹۷ برگزار شد، در ویژه برنامه «ناگهان باران» به تهیه کنندگی محسن رفیعی و همچنین در برنامه صبحگاهی «حالاخورشید» که با اجرای رضا رشیدپور در صبح روز عید مبعث پخش شد اعلام شد و جمعه آینده همزمان با اعیاد شعبانیه، قرعه کشی برای انتخاب نفرات مخاطبان و اهداء جوایز به آنان نیز برگزار خواهد شد.

جشنواره «سین سیما» هر روز ساعت ۱۶:۳۰ در شبکه سه با دبیری ناصر کریمان، اجرای پیمان طالبی و با تهیه کنندگی علی زاهدی روی آنتن رفت و مخاطبان توانستند آرائ خود را به برنامه های نوروزی، سریال‌های نوروزی‌، برنامه‌های ترکیبی، بازیگران و مجریان مورد نظر، از طریق شماره پیامکی *۱۶۲# و اپلیکیشن پیام رسان سروش از طریق کد دستوری #۹۷*۱۶۲*به «سین سیما» ارسال کنند. هر مخاطب می‌توانست فقط یک بار رأی بدهد اما در هر رشته می‌توانست به چند نامزد رأی دهد.

رنجبران همچنین افزود: کسب ۶۰۹۴۰۳ رأی برای جشنواره نوروزی صدا نیز، حکایت از توجه مخاطبان رادیویی به برنامه‌های نوروزی این رسانه شنیداری داشت.

به گفته مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی، نتایج نظرسنجی  مردمی در باره برنامه های نوروزی رادیو نیز مشخص شده است. در این جشنواره  که با حضور شبکه های سراسری رادیو ایران، جوان، تهران، سلامت، صدا، فرهنگ و ورزش برگزار شد،   برگزیدگان به این ترتیب رتبه های برتر را کسب کردند. رتبه اول رادیو جوان با برنامه «عیدِ من» رتبه دوم رادیو ایران با برنامه «عیدانه و بخند» رتبه سوم رادیو تهران با برنامه «گل و بلبل»  رتبه چهارم رادیو فرهنگ با برنامه «سازِ نوروز» رتبه پنجم رادیو ورزش با برنامه «عصرِبهاری»  رتبه ششم رادیو صبا با برنامه «روزِ صبا نوروزِ صبا» رتبه هفتمرادیو سلامت با برنامه «به سمت بهار».

وی در پایان تأکید کرد: همزمان با مبعث پیامبر اکرم(ص)، آمار نهایی را در برنامه سین سیما بعد از خبر ۲۲ اعلام خواهیم کرد. تعدادی از برگزیده ها نیز در برنامه سین سیما حضور پیدا خواهند کرد و در اعیاد شعبانیه علاوه بر قرعه کشی برای مشخص شدن مخاطبانی که برنده جوایز این نظر سنجی عمومی می‌شوند، از برگزیدگان قدردانی خواهد شد.

نظرات

 • باران ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۱۵:۴۶
  1 0
  سلام.چی شد نتایج قرعه کشی؟چرا۲۵فروردین هیچچچچ خبری نشد؟!!!!!!
 • محمد ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۱۹:۰۰
  0 0
  نتایج چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • معصومه شیرمحمدی ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۲۰:۳۹
  0 0
  سلام چراقرعه کشی نشده ؟25فروردین گفتن پس چیشد ؟؟
 • میثم صحرایی ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۲۲:۳۵
  1 0
  چرا مردم رو بیخود مسخره میکنید. این قرعه کشی که قرار بود روز مبعث انجام بشه چی شد دو روز گذشته ولی خبری نیست . تورو خدا مردم رو مسخره نکنید
 • جمشید ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۲۳:۳۳
  1 0
  چرا قرعه کشی از مبعث رفت ایام شعبانیه . ای خدا
 • محمد ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۱:۱۱
  3 0
  سلام این قرعه کشی شد شد به نظرخودتون مردم رو سرکارگذاشتین
 • Noori ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۱:۳۰
  1 0
  سلام آقا ۲۶ اسفند کد قرعه کشی سین سیما واسه ما فرستاده شده ۲۵ اسفن هم قرعه کشی بود...چجوری جریان قرعه کشی پس چیشدش؟
 • مهدی پور ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۱:۳۲
  2 0
  قرعه کشی چطوری انجام شدش هیشکی نفهمید؟؟؟؟؟
 • معصوم ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۲:۱۴
  0 0
  خواهش میکنم برنامه ریزی کنید بعد اعلام کنید قرار نبود مبعث قرعه کشی بشه چرا پس گفتین .
 • حسن زارع ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۲:۵۷
  1 0
  لطفا مردمو سر کار نزارید
 • ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۳:۴۱
  1 0
  قرعه کشی رو حضوری انجام بدید و از کدوم شبکه پخش میشه
 • اصغر ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۸:۵۳
  0 0
  اصلا فکر نمیکنم قرعه کشی در میان باشه . رسانه ملیه دیگه بعد میگن مردم به رسانه ملی اعتماد نمی کنند
 • یاسی ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۲۲:۲۹
  0 0
  سلام اگه قرعه کشی 25بوده پس چرا 26برای ما کد های قرعه کشی فرستاده شده ،مردم رومسخره کردید آیا ؟
 • علی ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۲۳:۵۹
  0 0
  خب منکه میدونم ماشینرو بردم زودتر بدین بهم دیگه هی دارم پول تاکسی میدم!ممنون
 • محمود ۱۳۹۷/۰۱/۲۹ - ۰۷:۵۴
  0 0
  چقدر قشنگ جواب همه را دادن فقط ما ها را سرکار ميزارن آخرش هم میگن عید فطر بعدش هم نوروز 98
 • ۱۳۹۷/۰۱/۲۹ - ۱۷:۲۵
  0 0
  سلام ما پیام رسان سروش را نسب کردیم تورو خدا نزارین اعتماد مردم خراب بشه این چکاریه که دروغ میکن

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.