یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۱

پخش و بررسی مستندی با موضوع خطاهای پزشکی

برنامه «به اضافه مستند»

سینماپرس: قسمت جدید برنامه «به اضافه مستند» سه‌شنبه ۲۸ فروردین با پخش و بررسی مستند «ویزیت» روی آنتن شبکه مستند می رود.

به گزارش سینماپرس، پنجاه و نهمین قسمت از برنامه «به اضافه مستند» با پخش و بررسی مستند «ویزیت» ساخته محمدحسین جبلی جوان روی آنتن شبکه مستند می رود.

در این قسمت و پس از پخش مستند، محمدحسن طریقت منفرد وزیر سابق بهداشت و درمان و محمدحسین جبلی جوان کارگردان مستند «ویزیت» مهمان برنامه خواهند بود و گفتگویی با موضوع خطاهای پزشکی، نظارت بر این حوزه و سوژه این مستند خواهند داشت. علاوه بر این، محمدتقی فهیم و آرش خوشخو به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت.

مستند «ویزیت» به بررسی شرایط نظارت بر امور بهداشت و درمان در کشور می‌پردازد و هماهنگی شرایط فعلی این حوزه را با دستورالعمل‌های اخلاق پزشکی که توسط ارگان‌های مربوط تدوین شده است، بررسی می‌کند. بخش دیگری از این فیلم نیز، مروری بر تاریخچه پزشکی است و ضمن آن، نحوه آموزش پزشکی در کشور را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد.

سوال اصلی این مستند این است که نظارت بر این حوزه تا چه میزان دقیق است و چه کسی پاسخگو خواهد بود؟ آیا دستورالعمل‌های اخلاق پزشکی با شرایط فعلی تطابق دارد؟

این مستند ۴۰ دقیقه‌ای به کارگردانی محمدحسین جبلی جوان و به تهیه‌کنندگی روح‌الله رفیعی تولید شده است و برای اولین بار در شبکه مستند رونمایی خواهد شد.  

برنامه «به اضافه مستند» با اجرای سید محمدعلی صدری‌نیا، تهیه کنندگی سید محمدحسین میری و کارگردانی محمدرضا رضاییان سه‌شنبه ۲۸ فروردین ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد. بازپخش آن روزهای چهارشنبه ۲۹ فروردین ساعت ۹ و جمعه ۳۱ فروردین ساعت ۱۳:۳۰ است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.