سه‌شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۵

چرا نگارش فیلمنامه سریال شهید صیاد شیرازی به هنرمندان متعهد واگذار نشد؟

شهید صیاد شیرازی

سینماپرس: مسئولیت نگارش و بازنویسی فیلمنامه سریال «شهید صیاد شیرازی» به کسی سپرده شده که آثار اخیر وی موفقیتی را کسب نکردند و همچنین دیدگاه این نویسنده که از شرکت‌کنندگان در جشنواره‌های سینمایی ضدایرانی خارج از کشور است، کمترین نزدیکی به راه و روش شهید ندارد.

فیلمنامه سریال «شهید صیاد شیرازی» در مرحله بازنویسی قرار دارد و با توجه به حساسیت موضوع، نظارت دقیق محتوایی بر این اثر لازم به نظر می‌رسد. چرا که مسئولیت نگارش و بازنویسی این فیلمنامه به کسی سپرده شده که آثار اخیر وی موفقیتی را کسب نکردند و سه فیلم اخیری که براساس فیلمنامه‌های وی ساخته شدند، ازجمله ضعیف‌ترین آثار سینمای ایران در سال‌های اخیر محسوب می‌شوند.

همچنین دیدگاه این نویسنده که از شرکت‌کنندگان در جشنواره‌های سینمایی ضدایرانی خارج از کشور است، کمترین نزدیکی به راه و روش شهید صیاد شیرازی ندارد و به طور طبیعی، ممکن است کژتابی‌هایی ایجاد شود. اتفاقی که مشابه آن در پروژه‌های دیگر نظیر سریال شهید بابایی رخ داد و منجر به کنار گذاشتن این نویسنده از آن پروژه شد و پروژه شهید بهشتی نیز به دلیلی مشابه عقیم ماند.


جای سؤال است که چرا نگارش فیلمنامه این سریال مهم که به بخشی از تاریخ انقلاب اسلامی و همچنین یکی از اسطوره‌های ملی ما می‌پردازد به هنرمندان متعهد واگذار نشد؟

*کیهان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.