سه‌شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۹

افزایش مخاطبان سینماهای حوزه هنری در فروردین ۹۷

 سینماهای حوزه هنری

سینماپرس: با رشد ۴۰ درصدی مخاطبان، فروردین ماه امسال یک میلیون نفر در سینماهای حوزه هنری به تماشای فیلم نشستند.

به گزارش سینماپرس، فروردین سال ۹۷ یک میلیون نفر در سینماهای حوزه هنری فیلم دیدند. این آمار در ۵ ساله اخیر بی‌سابقه بوده است به گونه ای که نسبت به سال ۹۶ در همین بازه زمانی سینماهای بهمن سبز ۴۰ درصد رشد فروش داشته و ۳۵ درصد بر مخاطبانش افزوده شده است.

رکورد پنج ساله فروش در «بهمن سبز» شکست و در اکران نوروز ۹۷ رکورد فروش و جذب مخاطب در سینماهای «بهمن سبز» در ۵ سال اخیر شکسته شده است. استان های خراسان جنوبی، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، البرز، گلستان و خوزستان بالاترین نرخ رشد تماشاگران را در میان سینماهای حوزه هنری نسبت به سال گذشته به خود اختصاص دادند؛ آمده است: بررسی اجمالی در جدول فروش سینماهای متعلق به این نهاد حقایقی دیگر را آشکار می‌کند که جالب توجه است.

بالاترین نرخ رشد فروش در بازه زمانی فروردین ماه در مقایسه با سال گذشته متعلق به خراسان جنوبی،   آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، البرز، گلستان و خوزستان بوده است. در همین مقطع زمانی بیشترین رشد مخاطب در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، خوزستان، البرز و گلستان بوده است.

در بررسی و نتیجه‌گیری تحقیقات به عمل آمده عنوان شده است: دلیل رشد فروش و مخاطب در این سینماها چینش متنوع اکران نوروزی نسبت به سال قبل و حضور بیشتر فیلم‌های پرمخاطب است. در آذربایجان شرقی اضافه شدن پردیس سینمایی «قدس» با ۲ سالن، تاثیری قابل توجه روی فروش سینماها و جذب مخاطب در این استان داشته است. همان گونه که حضور سینما «نخل» خرمشهر با ۲ سالن تاثیر محسوس در رشد فروش و جذب مخاطب در استان خوزستان داشته است.

سینماهایی که در مقایسه با نوروز ۹۶ بیشترین رشد فروش را داشته‌ به این ترتیب آمده است: سینما «انقلاب» ارومیه، سالن شماره ۲ «عصرجدید» گرگان، سالن ۲ «بهمن» گرگان، سالن «شقایق» سینما شاهد تهران، سینما «پیام» شیراز، سالن ۲ «فلسطین» همدان و «فلسطین» اصفهان. همچنین، سینماهایی که بیشترین میزان رشد مخاطب را در همین بازه زمانی را داشته‌اند عبارت بودند از: «انقلاب» ارومیه، سالن ۲ «عصر جدید» گرگان، «پیام» شیراز، سالن ۲ «بهمن» گرگان، «فلسطین» اصفهان، «شقایق» تهران و سالن ۲ چهارباغ اصفهان.

از سویی دیگر سینما بهمن تهران در روز ۲۱ فروردین ماه با ۵۰۰۰ نفر مخاطب بعد از پردیس سینمایی کوروش پرفروش ترین سینمای تهران بوده است. این رکوردشکنی با توجه به نقش پررنگ پردیس‌های سینمایی در تهران و پیشی گرفتن سینما بهمن از آنها قابل توجه و جذاب است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.