چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵

معرفی هیات انتخاب جشنواره تئاتر عروسکی تهران مبارک/ کارگاه های آموزشی برپا می‌شود

جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی

سینماپرس: معرفی هیات انتخاب مرحله اول هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسی تهران مبارک و برگزاری چند کارگاه آموزشی برای گروه‌های شرکت کننده، ۲ خبر از این رویداد هنری هستند.

به گزارش سینماپرس، هیات انتخاب مرحله اول هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران مبارک معرفی شدند.

در این دوره از جشنواره، آثار متقاضی شرکت در ۲ بخش «کودک و نوجوان» و «بزرگسال» ارزیابی می‌شوند و هر یک از این ۲ بخش، هیات انتخاب خاص خود را دارند. ایرج طهماسب، فهیمه میرزاحسینی و هادی حسنعلی آثار بخش «کودک و نوجوان» را بازبینی می‌کنند.

ارزیابی آثار بخش «بزرگسال» نیز بر عهده گروهی متشکل از شیوا مسعودی، مریم معینی و نادر برهانی مرند است.

این بازبینی‌ها، ارزیابی مرحله اول است و بازبینی نهایی در تاریخی که بعدا مشخص می‌شود، انجام خواهد شد.

بازبینی مرحله اول آثار متقاضی شرکت در هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی از روز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و تا شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

کارگاه‌های ۲ روزه نمایش عروسکی برگزار می‌شود

همزمان با ارزیابی اولیه آثار متقاضی شرکت در هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی چند کارگاه آموزشی برای گروه‌های شرکت کننده برپا می‌شود.

این کارگاه‌ها به منظور ایجاد ارتباط بهتر و تبادل نظر میان هنرمندان و با توجه ویژه به هنرمندانی که از دیگر شهرها متقاضی شرکت در این جشنواره هستند، برگزار می‌شود.

گروه‌هایی که از دیگر  شهرها برای ارزیابی اولیه آثارشان در تهران حضور دارند و مهمان جشنواره هستند، روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه در کارگاه‌های آموزشی شرکت می‌کنند.

برنامه این کارگاه‌ها به شرح زیر است:

پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه کارگاه «طراحی صحنه نمایش عروسکی» با حضور سینا ییلاق بیگی از ساعت ۱۰ تا ۱۳ در نوبت صبح برگزار می‌شود و در نوبت بعد از ظهر نیز از ساعت ۱۴ تا  ۱۷ کارگاه «انتخاب تکنیک مناسب عروسک» با حضور علی پاکدست و مریم اقبالی برپاست.

روز جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه نیز ۲ کارگاه دیگر در ۲ نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار می‌شود.

کارگاه «موسیقی در نمایش» با حضور بامداد افشار در نوبت صبح از ساعت ۱۰ تا ۱۳ برگزار می شود و در نوبت بعد از ظهر نیز از ساعت ۱۴ تا ۱۷ کارگاه «بازی دهندگی عروسک» با حضور مریم سعادت برپا خواهد بود.

هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران مبارک با دبیری مرضیه برومند از یکم تا هفتم شهریور ماه در تهران برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.