شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۳

واکنش مهدویان به پخش فوتبال در سینماها

محمدحسین مهدویان

سینماپرس: در پی قطعی شدن پخش فوتبال در زمان جام جهانی در سینماهای سطح کشور، محمدحسین مهدویان پستی در اینستاگرامش منتشر کرد.

به گزارش سینماپرس، در پی قطعی شدن پخش فوتبال در زمان جام جهانی در سینماهای سطح کشور و ممنوعیت پخش فوتبال در کافه‌ها،  محمدحسین مهدویان در اینستاگرامش نوشت:

از شنیدن خبر نمایش فوتبال در سالن‌های سینما عمیقن ناراحت‌ هستم. من مخالف فوتبال نیستم و اتفاقن عاشق تماشای دسته‌جمعی آن هستم. ولی معتقدم در این ماجرا کسی دل‌اش به حال مردم و نشاط جمعی‌شان نسوخته. وگرنه چرا مجوز نمایش فوتبال در کافه‌ها و قهوه‌خانه‌ها را صادر نمی‌کنند‌؟ راستی مگر حق پخش مسابقات فوتبال را از بودجه‌ی کشور و از جیب مردم پرداخت نکرده‌اند؟ چه دلیلی دارد که برای تماشای آن از مردم پول دوباره بگیرند؟ چرا مثل همه جای دنیا فوتبال را در پارک‌ها و اماکن عمومی، روی تلویزیون‌های شهری یا پرده‌های بزرگ به طور رایگان برای مردم نمایش نمی‌دهند؟  


من غمگینم چون عاشق سینما هستم و همیشه سالن‌ سینما را خانه خود دانسته‌ام. نه به خاطر صندلی‌هایی که بیشترشان ناراحت‌اند یا مثلن سقف بلند و یا بوفه‌‌های نه چندان پررونق‌اش. سینما را دوست دارم به خاطر تصویری که روی پرده‌اش نقش می‌بندد. سینما جای فیلم دیدن است. اجرای تئاتر رو حوضی و کنسرت‌‌های شیش و هشت و نمایش فوتبال در سینما، معنی‌اش این است که دوران سیطره‌ی فیلم‌سازها و تهیه‌کنندگان و مدیران فرهنگی بر سینمای ایران تمام شده. انگار باید بپذیریم که حالا زمانه‌ی امپراطوری سینمادارهاست. دیگر آن‌ها هستند که تعیین می‌کنند پول در نشان دادن چه چیزی روی پرده‌ی نقره‌ای سینماست. به همین سادگی ما را از خانه‌مان بیرون می‌کنند.

گفتنی است «لاتاری» آخرین ساخته محمدحسین مهدویان در اکران نوروزی توانست تا امروز به فروشی بیش از ۱۴ میلیارد در سینماهای کشور برسد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.