یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰

روایتی جسورانه از داعش در «به اضافه مستند»

برنامه «به اضافه مستند»

سینماپرس: برنامه «به اضافه مستند» در هفته جاری به نمایش و نقد و بررسی مستند «حرمان» اختصاص دارد.

به گزارش سینماپرس، شصت و ششمین قسمت از برنامه «به اضافه مستند» با پخش و بررسی مستند «حرمان» ساخته حمید عبدالله‌زاده روی آنتن شبکه مستند می رود.

در این قسمت و پس از پخش مستند، حسن کاظمی قمی سفیر سابق ایران در عراق و عرفان طالبی تهیه‌کننده مستند «حرمان» مهمان برنامه خواهند بود و با موضوع حضور داعش در عراق و تفرقه‌افکنی بین شیعه و سنی برای شعله‌ور کردن آتش جنگ بین مسلمانان به واسطه داعش صحبت خواهند کرد. همچنین، محمدتقی فهیم و آرش خوشخو به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت.

مستند «حرمان» روایتی جسورانه و جستجوگرایانه از داعش است که در قلب خلافت این گروه تروریستی یعنی شهر موصل ساخته شده است. این فیلم، ماجرای دعوت از یک جوان کرد سنی ساکن در ایران به داعش است. جوانی که پسر عمویش به عضویت داعش درآمده و او را نیز ترغیب به عضویت در این گروهک می‌کند. با این حال، این جوان نسبت به تبلیغات داعش تردید دارد و تصمیم می‌گیرد که به شهر موصل، به قلب خلافت داعش برود تا همه چیز را از نزدیک ببیند. مستند «حرمان» سعی دارد ناگفته‌هایی را درباره این گروه تروریستی از زبان مردمی که تحت خلافت این جریان تکفیری بودند افشا کند.

راوی مستند «حرمان» یک مرد جوان کرد سنی است که نسبتش بین دو جبهه در ابتدای فیلم، بی‌طرفی است و سعی دارد با جستجو در شهر موصل حقیقت را کشف کند.

مستند «حرمان» به کارگردانی حمید عبدالله‌زاده تولید شده است که پس از پخش در جشنواره مردمی فیلم عمار، در شبکه مستند و برنامه «به اضافه مستند» اکران خواهد شد.

«برنامه به اضافه مستند» با اجرای سیدمحمدعلی صدری‌نیا، تهیه کنندگی سید محمدحسین میری و کارگردانی محمدرضا رضاییان سه‌شنبه ۲۲ خرداد ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد. بازپخش آن روزهای چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه ساعت ۹ و جمعه ۲۵ خرداد ماه ساعت ۱۳:۳۰ است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.