یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۷

جعفری جوزانی داور جشنوار «اس.سی.او» شد

مسعود جعفری جوزانی در مراسم بزرگداشت مجید انتظامی

سینماپرس: مسعود جعفری جوزانی، فیلنامه‌نویس، کارگردان و تهیه کننده ۶۹ ساله ایرانی، در بخش رقابتی اولین جشنواره بین‌المللی فیلم «اس. سی. او» داوری می کند.

به گزارش سینماپرس،   مسعود جعفری جوزانی کارگردان، نویسنده و تهیه‌کنند، به نمایندگی از سینمای ایران در کنار ۱۱ داور مطرح از کشورهای منطقه، آثار بخش رقابتی نخستین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «اس. سی. او» در شهر چینگ ـ دائو در کشور چین را داوری می‌کند.

بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگری زن، بهترین مرد و جایزه ویژه هیئت داوران از جمله جوایز این جشنواره هستند که به برندگان اهدا می‌ شود.

اعضای هیئت داوران بخش رقابتی نخستین دوره جشنواره عبارتند از هان سانپینگ تهیه‌کننده و پخش‌کننده مشهور از کشور چین و رئیس هیئت داوران، مسعود جعفری جوزانی کارگردان، تهیه‌کنند و فیلمنامه‌نویس از کشور ایران، اولگ آسدولین کارگردان و فیلمنامه‌نویس از کشور روسیه، سفر حقدودوف سردبیر، تهیه‌کننده و مدیرتولید از کشور تاجیکستان، ارنست آبدیجاپوروف کارگردان، فیلمنامه‌نویس، تهیه‌کننده و آهنگساز از کشور قرقیزستان، احمد جاوید تیمان کارگردان و تهیه‌کننده از کشور افعانستان، سینگل دواسمبو تهیه‌کننده و پخش‌کننده از کشور مغولستان، سرگئی عازیموف کارگردان از کشور قراقستان، سلطانه سیدیکوی تهیه‌کننده از کشور پاکستان، کمر کمالوفا تهیه‌کننده و مدیر هنری از کشور ازبکستان، ناتالیا اهفوناوا استاد دانشگاه و مدیر هنری از کشور روسیه و همچنین اسکت چودری کارگردان و فیلمنامه‌نویس از کشور هندوستان.

فیلم سینمایی «پری دریایی» به تهیه‌کنندگی محمد رضا عرب و به کارگردانی امیر مسعود آقابابائیان از ایران در بخش رقابتی اصلی و همچنین فیلم سینمایی «ایران برگر» به کارگردانی جوزانی، فیلم سینمایی «شیار ۱۴۳» به کارگردانی نرگس آبیار و فیلم سینمایی «ندارها» به کارگردانی محمد رضا عرب به نمایندگی از سینمای ایران در بخش غیررقابتی پانوراما این دوره از جشنواره روی پرده می‌روند.

جشنواره بین‌المللی فیلم «اس. سی. او» که در پی نشست سازمان همکاری شانگهای با هدف تبدیل شهر چینگ دائو به بزرگترین مرکز سینمایی آسیا تأسیس و راه اندازی شده است؛ نخستین دوره آن با دبیری وانگ شیاهو، با سفیری جکی چان بازیگر مطرح سینما و با نمایش ۶۰ فیلم‌ از کارگردانان هشت کشور عضو از جمله؛ چین، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان، هند و پاکستان و همچنین چهار کشور ناظر از جمله؛ مغولستان، بلاروس، افغانستان و ایران در دو بخش رقابتی و غیررقابتی؛ روز چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه (۱۳ ژوئن ۲۰۱۸) با نمایش فیلم سینمایی «رفته بود» به کارگردانی عمر عادل و با فیلمنامه عطیه زیدی افتتاح شد و ادامه خواهد داشت.

جوزانی داور بخش رقابتی نخستین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم اس. سی. او در مورد مراسم افتتاحییه این جشنواره گفت: برنامه فرش قرمز و افتتاحیه جشنواره » قرار بود در ساعت ١٨ روز چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه (۱۳ ژوئن ۲۰۱۸) برگزار شود، از این روی برای هر چه زیباتر و باشکوه‌تر آن در فضای باز گسترده چادر زده بودند و تدارکات وسیعی با حضور خوانندگان و بازیگران دیده بودند اما توفان و بارش سنگین ناگهانی باران، برنامه را بهم ریخت، هر چند مسئولین کوتاه نیامدند و بلافاصله به دست همه چتر دادند. اما شدت بارش و باد به حدی بود که تقریبا یک ساعت و نیم برنامه را که به شکل زنده در حال پخش بود، عقب انداخت. برای من جالب بود و تصور می‌کردم با وضع پیش آمده همه چیز تعطیل خواهد شد؛ اما چینی‌ها در کمتر از یکساعت و سی دقیقه، برنامه را به شکل با شکوه‌تری در زیر سقف یک آمفی تئاتر بزرگ اجرا کردند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.