سه‌شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲

بازخوانی ترور مقام معظم رهبری در «یک روز به‌خصوص»

 مستند یک روز به‌خصوص

سینماپرس: مستند «یک روز به‌خصوص» ساخته میکائیل دیانی روایت شاهدان عینی از ترور نافرجام مقام معظم رهبری در ۶ تیر ۱۳۶۰ است که امروز سه‌شنبه ۵ تیر از شبکه مستند سیما پخش می شود.

به گزارش سینماپرس، «یک روز به‌خصوص» به نویسندگی و کارگردانی میکائیل دیانی در گروه برنامه‌های تلویزیونی مرکز بسیج رسانه ملی تولیدشده و به مناسبت سالروز ترور نافرجام مقام معظم رهبری از تلویزیون پخش خواهد شد. این مستند در گفتگو با شاهدان به مرور فصل مهمی از معاصر ایران و بازخوانی اسناد ترور رهبر معظم انقلاب در مسجد ابوذر تهران و جزییات آن پرداخته است.

مستند «یک روز به خصوص» ساعت ۲۰ روز سه شنبه ۵ تیر از شبکه مستند پخش می‌شود و بازپخش آن نیز روز چهارشنبه ۶ تیر ساعت ۸ خواهد بود.

براساس برنامه ریزی های انجام گرفته، مستندهای «تک روز دهم» و «امید ایرانی» امروز در جدول پخش شبکه مستند سیما قرار دارند.

«تک روز دهم» به کارگردانی مصطفی سیفی روایت گر آزادی شهر موصل بعد از یک محاصره طولانی است. در این مستند از  تصاویری دیده نشده از شهر موصل در هنگام محاصره و زندگی مردم در شرایط سخت محاصره و همچنین تصاویری کم‌نظیر از عملیات آزادسازی این شهر استراتژیک استفاده‌شده است. این مستند امشب ساعت ۱۹:۳۰ پخش و ساعت ۱۲:۳۰ روز آینده بازپخش خواهد شد.

مستند «امید ایرانی» به تهیه‌کنندگی شاهرخ امیر معزی و کارگردانی روح‌الله امیر تیمور هم سه شنبه شب ۵ تیر ماه ساعت ۱۹ روی آنتن شبکه مستند می‌رود. این مستند در گفتگو با عباس کشاورز بازیکن فوتبال و مظفر کرامتی بازیکن فوتبال به روایت  زندگی بازیکنان جانباز قطع عضو دوران دفاع مقدس پرداخته است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.