دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۳

سیروس همتی:

بازیگر سالاری باب شده است

سیروس همتی در نشست خبری نمایش«بوقلمون»

خبرگزاری میزان: بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون گفت: در شرایط کنونی در تئاتر، متن و کارگردان در اولویت نیست و بیشترین اهمیت به حضور بازیگر چهره سوق داده شده است و بازیگر سالاری باب شده است، این تصویر در تئاتر خیلی خوب نیست و دستمزدهایی وجود دارد که باعث بی عدالتی می‌شود.

سیروس همتی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون  درباره وضعیت فعلی عرصه هنر گفت: تولیدات هنری از لحاظ مالی و اقتصادی بسیار شرایط نابسامانی را طی می‌کنند. فکر می‌کنم باید نگاه ویژه ای را برای بخش هنری قائل شد و وقتی بودجه ای برای تولید آثار هنری وجود ندارد اقدام به تولید نشود.

وی درباره چگونگی انتخابش برای حضور در فیلم سینمایی دشمن زن اظهار کرد: گاهی یک انتخاب، اتفاق می‌افتد و من از انتخاب نقشم در فیلم دشمن زن از لحاظ مالی و معنوی بسیار خرسندم چراکه درباره حضورم در فیلم سینمایی "دشمن زن" باید بگویم، به طور استثناء حسین فرحبخش و کریم امینی تهیه کننده و کارگردان این فیلم، از طرف مدیر اجرایی نمایش "پیش آباد" که مشغول بازی در آن بودم دعوت به تماشا شدند، نمایش را دیدند و روز بعد من را برای سه نقش کوتاه و متفاوت در فیلم سینمایی دشمن زن دعوت به همکاری کردند.

همتی با اشاره به نقش پرفسور سمیعی در فیلم سینمایی دشمن زن افزود: من در فیلم سینمایی "دشمن زن" قرار بود نقش پروفسور سمیعی را بازی کنم اما به دلیل جایگاه وی و افتخار جهانی که برای ما دارد به خود اجازه شوخی با این شخصیت برجسته را ندادیم و نقش برادر وی را بازی کردم، من توانایی بازی شخصیت دکتر سمیعی را نیز داشتم اما همین که نقش برادر او را بازی کردم بسیار خوشحالم.  

وی درباره حضور بازیگران سینما در تئاتر توضیح داد: درباره اینکه بازیگران سینما به تئاتر می‎آیند معتقدم هیچ کس در این دنیای بزرگ جای هیچکس را نمی‌گیرد و از اینکه بازیگران خوب سینما در تئاتر حضور می‌یابند و آن را رونق می‌دهند خوشحالم.

این بازیگر افزود: برخی اوقات حضور هنرمندان سینما در تئاتر به شدت بالاست و جا برای تئاتری‌ها نیست اما این آمدن و رفتن ها از سینما به تئاتر، نه تنها در تئاتر ایران بلکه در دیگر کشورها نیز رخ می دهد. من به شدت موافق این موضوع هستم و معتقدم سینما، تئاتر و تلویزیون سه شاخه از یک ریشه هستند اما معقتدم باید اساس‌نامه ای را برای این سه شاخه تدوین کرد که بر اساس آن پیش برویم تا مشکلی ایجاد نشود.

همتی ادامه داد: در شرایط کنونی در تئاتر، متن و کارگردان در اولویت نیست و بیشترین اهمیت به حضور بازیگر چهره سوق داده شده است و بازیگر سالاری باب شده است، این تصویر در تئاتر خیلی خوب نیست و دستمزدهایی وجود دارد که باعث بی عدالتی می‌شود.

بازیگر "کارگر ساده نیازمندیم" با اشاره به آخرین فعالیت‌های هنری خود افزود: در حال حاضر در سریال "پاهای بی قرار" بازی می‌کنم که بودجه مالی ندارند و ایرج محمدی به سختی تولید سریال را پیش می‌برد.

همتی خاطرنشان کرد: سریال "پاهای بی قرار" به دلیل نبود بودجه مالی یک ماه متوقف شد در حالی که ما می توانیم با یک تدبیر روند خوبی را پیش بگیریم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.