چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲

در پیام به دومین کنوانسیون بازی تهران:

تاکید وزیر ارشاد بر ظرفیت صنعت بازی های رایانه­‌ای در گسترش دیپلماسی فرهنگی و تقویت اقتصاد مقاومتی

دومین کنوانسیون بازی تهران (TGC)

سینماپرس: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به دومین کنوانسیون بازی تهران (TGC) نوشت: «دومین دوره رویداد تجاری بین‌­المللی کنوانسیون بازی نویدبخش آینده‌­ای پرنشاط، امیدبخش و ارزش‌آفرین برای خانواده بزرگ بازی‌­سازان ایرانی است.»

به گزارش سینماپرس، متن پیام «سیدعباس صالحی» به دومین کنوانسیون بازی تهران (TGC) به شرح زیر است:

«در سده بیست و یکم، بازی رایانه­‌ای نقشی آیینه­‌گون برای بازنمایی تفکرات، آرمان‌­ها و رویاهای یک ملت ایفا می­‌کند. صنعت بازی‌­های رایانه‌­ای، صنعتی نوپا اما بسیار تأثیرگذار محسوب می­‌شود. در سال­‌های اخیر، این موضوع در کشور ما نیز به اقتضای فضاهای تازه، دارای صورت مساله‌­ای جدید و تکامل یافته شده و یکی از مهم­ترین زوایای نوظهور آن، مزیت‌­های فوق‌­العاده­‌ای است که به همراه داشته است.

این صنعت می‌تواند در خط مقدم اقتصاد مقاومتی قرار گیرد؛ از یک سو به دلیل ضریب بالای کارآفرینی با حضور جوانان نخبه­ میهن، کاملاً درون­‌زاست و از سوی دیگر به دلیل ماهیت فناورانه و متصل به جهان، به شدت برون­گراست. این نکته در سال­‌های اخیر با ارائه بازی­‌های موفق ایرانی به خوبی دیده شده است؛ بازی‌­هایی اصالتاً ایرانی که مورد توجه شرکت­‌های بین‌­المللی قرار گرفته و سهمی از بازارهای جهانی را به خود اختصاص داده‌­اند. هرچندکسب سهم ‌بیشتری از بازارهای داخلی توسط بازی­‌های ایرانی نیز از ضرورت­‌هایی است که باید در جهت دست­یابی به آن گام‌های استوارتری برداشت.

از منظری دیگر، حوزه بازی رایانه­‌ای ظرفیتی کم مانند در گسترش دیپلماسی فرهنگی کشور است. بازی‌­سازان می‌­توانند با قصه‌­ها و داستان‌­های ایرانی و اسلامی حوزه تأثیرگذاری و تعامل فرهنگی ایران را گسترش بخشند.

دومین دوره رویداد تجاری بین‌­المللی کنوانسیون بازی نویدبخش آینده‌­ای پرنشاط، امیدبخش و ارزش‌آفرین برای خانواده بزرگ بازی‌­سازان ایرانی است. برگزاری موفق این رویداد را به دست‌اندرکاران، شرکت­ کنندگان و به­‌ویژه برگزیدگان این دوره صمیمانه تبریک می­‌گویم و برای همه عزیزان توفیق و سربلندی از درگاه پروردگار متعال خواستارم. »

یادآوری می‌شود، دومین کنوانسیون بازی تهران (TGC) ۱۴ و ۱۵ تیرماه (۵ و ۶ جولای) در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.