جمعه ۱۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸

فراخوان مسابقه عکس انجمن صنفی عکاسان سینما منتشر شد

انجمن صنفی عکاسان سینمای ایران

سینماپرس: فراخوان چهارمین مسابقه عکس انجمن صنفی عکاسان سینما با مهلت ارسال آثار تا ۳۰ تیرماه منتشر شد.

به گزارش سینماپرس، عکس فیلم، همواره از جایگاه ارزشمندی در سینما برخوردار بوده و علاوه بر معرفی بهتر فیلم و به تعبیری یاد کردن از آن به عنوان شناسنامه فیلم، یکی از مهم‌ترین ابزار اطلاع‌رسانی است که به روزنامه‌نگاران، خبرنگاران، اهالی سینما و تمامی مخاطبان در جامعه کمک می‌کند. عکاسان سینمای ایران در طی این سالها علاوه بر فعالیت حرفه‌ای، سعی در جذب نیروهای جوان و افراد علاقه‌مند به این حرفه بوده و در این مسیر با برگزاری رقابت‌هایی، در پی ارتقای کیفی عکاسی فیلم بوده است، در پی برگزاری چهارمین مسابقه عکس انجمن صنفی عکاسان سینما، فراخوان آن به شرح زیر اعلام می‌شود:

۱.شرکت در بخش مسابقه عکس چهارمین جشن عکاسان سینمای ایران برای تمام عکاسان سینمای ایران امکان پذیر است.

۲. آثار ارسالی می‌‏بایست از فیلم‌های تولید و اکران شده در فاصله زمانی ۱ فروردین ماه سال ١٣٩۶ تا ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۶ گرفته شده باشد.
تبصره ۱ : عکس فیلم‌های گروه هنروتجربه‌ای که اکران شده باشند مورد قبول است.
تبصره ۲ : آثار ارسالی دوره‌های قبل پذیرفته نیست.
۳.آثار فقط به‌صورت «مجموعه عکس» پذیرفته می‌شود و هر عکاس می‌تواند با ارسال ۷عکس (۵عکس صحنه و ۲عکس پشت صحنه) از هر فیلم در مسابقه شرکت نماید.

۴.مجموعه عکس‌ها به صورت آزاد (اعم از مجموعه رنگی و سیاه سفید) به صورت چاپ فول فریم در اندازه ۲۰ در ۳۰ ارسال شوند. لازم به ذکر است تنها عکس‌های سیاه و سفیدی قادر به حضور در مسابقه هستند که فیلم‌ها نیز بصورت سیاه و سفید فیلمبرداری شده باشند.

۵.فایل هر مجموعه عکس باید با فرمت JPG و اندازه اصلی بدون حاشیه (فول فریم) در یک فولدر با ذکر نام فیلم در cd یا dvd به همراه یک قطعه فایل عکس پرسنلی عکاس تحویل داده شود. (اسم عکاس، شماره تماس و نام فیلم‌ها بر روی لوح فشرده نوشته شود).

۶.اصلاح رنگ، کنتراست، تیرگی و روشنی در عکس‌ها در حدی که اصالت عکس را تغییر ندهد، قابل‌قبول است. (کامپوزیت و کلاژ قبول نمی‌شود).

۷. هر عکاس می‌تواند با هر تعداد مجموعه عکس در مسابقه شرکت نماید. آثار ارسالی توسط صاحبان آنها با شماره الویت بندی شوند.

۸. شرکت‌کننده با ارسال آثار خود اعلام می‌کند که عکس‌های ارسالی متعلق به اوست و مسئولیت اخلاقی و حقوقی ناشی از این امر به عهدهٔ فرستندهٔ آثار است و مسئولیتی از این بابت متوجه برگزارکننده نیست؛ اما در صورت وقوع چنین امری، هرگونه عنوان، جایزه و امتیازی که به ارسال‌کننده تعلق گرفته باشد از وی پس گرفته خواهد شد.

۹.از آنجا که فقط یک تندیس شایستگی به یک عکاس تعلق می‌گیرد لذا فیلم‌هایی که دارای چند عکاس هستند، آثار عکاسی مورد قبول است که قرارداد فیلم با او ثبت شده باشد و در صورتی که یک فیلم با چند عکاس و هر کدام با قرارداد مستقل باشند باید عکاسان با توافق با هم یکی را به عنوان عکاس آن فیلم انتخاب نمایند.

۱۰. تندیس جشن و جایزه بهترین مجموعه عکس به عکاس برتر اهدا خواهد شد. (عکاسان عضو انجمن)

۱۱. جایزه ویژه کشف استعداد نو اهدا خواهد شد. .(عکاسان غیر عضو انجمن)

۱۲.حق استفاده از آثار پذیرفته شده برای برگزارکننده جهت امور نمایشگاهی، تبلیغاتی و انتشاراتی با رعایت حقوق معنوی عکاس محفوظ است.

۱۳.در مجموع عکس های با کیفیت و منتخب توسط هیئت محترم داوری برای نمایشگاه در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

۱۴.عکس‌های دریافتی که فاقد «فرم تکمیل شده شرکت در بخش مسابقه عکس چهارمین جشن عکاسان سینمای ایران» باشند، پذیرفته نخواهند شد.

۱۵. ارسال آثار به معنای پذیرش همه مقررات جشنواره است و تصمیم‌گیری در مورد مسائل پیش‌بینی‌نشده به عهده برگزارکننده است.

مهلت ارسال آثار : از تاریخ چهارشنبه ۲۰ تیرماه ۹۷ لغایت شنبه ۳۰ تیرماه ۹۷ (زمان تمدید نمی‌شود)

دریافت آثار: دبیرخانه چهارمین جشن عکاسان سینمای ایران واقع در خیایان بهار جنوبی، کوچه سمنان، شماره ۲۵، خانه سینما، از ساعت ۱۱ تا ١٨

نیکی کریمی دبیری چهارمین جشن انجمن عکاسان سینما را بر عهده دارد و نشانی تارنمای انجمن عکاسان سینمای ایران www.irssp.ir است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.