سه‌شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷

واکنش‌ها به جمله «از امروز می‌خواهم خودم باشم» خانم مجری

چادر در سیما اجباری نیست، چرا تظاهر کردید؟!

مجری های صدا و سیما

سینماپرس: توئیت یک مجری سابق تلویزیون درباره اینکه «می‌خواهم از این به بعد خودم باشم» در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بازتاب‌هایی داشت و اغلب این سؤال درباره او مطرح شد که چه چیزی باعث شده تا این خانم طی مقطع نسبتاً طولانی کار در صداوسیما خودش نباشد؟! آیا تظاهر به چیزی که نیستیم اساساً به لحاظ اخلاقی رویکردی پسندیده قلمداد می‌شود؟

 سینماپرس - توئیت یک مجری سابق تلویزیون درباره اینکه «می‌خواهم از این به بعد خودم باشم» در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بازتاب‌هایی داشت و اغلب این سؤال درباره او مطرح شد که چه چیزی باعث شده تا این خانم طی مقطع نسبتاً طولانی کار در صداوسیما خودش نباشد!؟ آیا تظاهر به چیزی که نیستیم اساساً به لحاظ اخلاقی رویکردی پسندیده قلمداد می‌شود؟


در این ارتباط زهرا خلیلی گوینده اخبار شبکه خبر در واکنش به این موضوع در فضای مجازی می‌نویسد: «شبکه‌های سیما را ببینید؛ تعداد مجری‌هایی که چادر ندارن، بیشتر ازچادری‌هاست. چادر هیچ‌وقت در صدا و سیما اجباری نبوده و حتی، چادر پوشیدن یک مزیت برای رشد بیشتر هم به حساب نمی‌آید. اصولاً این پوشش باارزش‌تر از آن است که اجبار شود؛ چادری بودن و چادری ماندن تنها یک اعتقاد قوی می‌طلبد. »


حجت‌الاسلام محمدحسین پیریایی، فعال فرهنگی نیز در این باره اینگونه واکنش نشان داد: «یک مجری بانو با انتشار عکس جدیدی در فضای مجازی اعلام کرده که می‌خواهد خودش باشد، از وی انتظار می‌رود بگوید چرا تا کنون این گونه نبوده و یکرنگی و صداقت را با چه چیزی معامله کرده است!؟ همچنین وی باید به خاطر تظاهر به پوشش اسلامی از جامعه بانوان مؤمن عذرخواهی کند. ».


اما سودابه آقاجانیان، گوینده سابق شبکه خبر چند روز پیش در گفت‌وگویی با خبرگزاری تسنیم درباره موضوع چادر در رسانه ملی اینگونه اظهار نظر کرده است: «پیش از لاریجانی مجری چادری در سیما نداشتیم، قبلاً سازمان سیاستش این بود که اگر گوینده‌ای هم چادری است جلوی دوربین چادرش را برمی‌داشت، در دوره لاریجانی برخی خانم‌های مانتویی تشویق شدند تا جلوی دوربین با چادر باشند، البته اجبار در کار نبود. » البته او به این هم اشاره کرده که پوشش چادر از مقطعی برای برخی خانم‌های مانتویی در تلویزیون تشویق شده است. من از این نوع چادر سر کردن (تشویقی) خوشم نمی‌آمد. چون پشت آن امتیاز‌هایی که به آدم‌ها می‌دهند آد‌م‌ها را تغییر می‌دهد و این خیلی بد است، این برای بقیه سازمان مسئله شد، شما چادر را سرکردید و از این امتیازات استفاده می‌کنید.


اما اغلب نظرات در فضای مجازی به جمله «می‌خواهم از امروز خودم باشم» خانم مجری انتقادآمیز است. توئیت یک کاربر در این باره از این قرار است: «مجری صدا و سیما که سابقاً چادری بودن و اعلام کردن چادر را کنار گذاشتن تا خودشون باشن. »

*روزنامه جوان

نظرات

  • ۱۳۹۷/۰۴/۲۰ - ۰۶:۳۷
    0 0
    اگه ویزای کانادا می خواهی باید به طور کامل کشف حجاب کنی مثل صدف طاهریان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.