دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۲

ترامپ «مدال ملی هنر» را نداده است

آینده پژوهی ترامپ در سینمای استراتژیک آمریکا

سینماپرس: در حالیکه در دهه های گذشته همواره هنرمندان شاخص امریکایی از کاخ سفید جایزه ای تحت عنوان «مدال ملی هنر» دریافت کرده اند، در دوران ترامپ این مدال داده نشده است.

به گزارش سینماپرس به نقل از نیویورک تایمز، آمریکا دهه‌هاست که هرساله به هنرمندان شاخص خود جایزه افتخاری کاخ سفید با عنوان «مدال ملی هنر» اهدا می‌کند لیکن از زمان ریاست‌جمهوری ترامپ این مدال اهدا نشده است.

از سال ۱۹۸۵، چهره‌های هنری نظیر «جورجیا اوکیف» «فرانک کاپرا» و «اِلا فیتزجرالد» جایزه «مدال ملی هنر» را از روسای جمهور و در کاخ سفید دریافت کرده‌اند همچنین «مدال ملی انسانیت» نیز از سوی روسای جمهور به امثال «استیون اسپیلبرگ» «آنا دیوِر اسمیت» و «لوئیس گلاک» اهدا شده است و اما نه در زمان دونالد ترامپ چراکه او بدترین میانه و ارتباط را با هنرمندان داشته و دارد بخصوص در زمان انتخابات ریاست‌جمهوری‌اش که بسیاری از هنرمندان در مقابل او جبهه گرفتند و کمپین‌هایی برضد وی به‌راه انداختند.

هیچ مدالی در دوران ریاست‌جمهوری ترامپ به هنرمندان اهدا نشده و بیشترین شکاف تاریخ آمریکا بین رئیس‌جمهور و هنرمندان در همین دوره ترامپ بوده است.

آخرین باری که قرار بود این مدال به هنرمندان تقدیم شود ماه فوریه ۲۰۱۷ بود که از بین نامزدهای سال ۲۰۱۶ این جایزه انتخاب و اهدا می‌شد که ترامپ با عدم اهدای این جایزه رسما به جنگ با هنر و هنرمندان رفت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.