نمایش همه
 • تجربه ای چهل ساله از لیبرالیزاسیون دولتی (7) ۱۳۹۶-۰۷-۱۹ ۱۱:۴۹

  تجربه ای چهل ساله از لیبرالیزاسیون دولتی (۷)

  سینمای غرب و چالشی با عنوان مرگ/ از رویاهایی که با گلادیاتورها می آیند تا جهان موازی که در فرینج سازمان می یابد!

  سینماپرس: م. شاه حسینی/ مرگ را می توان یکی از اصلی ترین موضوعاتی دانست که موجب می شود تا نظام تمدنی غرب دچار چالشی عمیق گردد؛ همین موضوع باعث شد سینمای غرب تمرکز خویش را معطوف خلق آثاری نماید که در آن انسان پس از مرگ نیز همچنان محوریت خود در عالم را حفظ می نماید؛ تفکری که بخش مهمی از صنعت سینمای آمریکا را دربرگرفته و سبب می گردد تا آثار سینمایی متعددی با محوریت ترسیم روح مردگان در هالیوود خلق گردد.

 • سید صادق موسوی* ۱۳۹۶-۰۷-۱۹ ۰۹:۵۰

  لاپوشانی ضعف مدیریتی با تشکر از دبیر جشنواره

  صندلی لرزان انجمن سینمای جوانان و مدیری که می خواهد نقش قهرمان را بازی کند!؟

  سینماپرس: مدیر عامل انجمن سینمای جوانان در حالی طی پیامی برای اضافه شدن سیمرغ فیلم کوتاه از دبیر جشنواره فجر تشکر کرد که دبیر جشنواره فجر حتی در نشست های هم اندیشی برای تصمیم گیری این بخش از حضور وی امتناع کرده و عملا این مدیر محبوب مدیر معزول سینمایی اجازه هیچ اظهارنظری در این خصوص پیدا نکرد و به نظر می رسد فقط قصد داشته با این پیام ضعف مدیریتی سازمان متبوعه اش را لاپوشانی کند و خود را در این اتفاق سهیم بداند.

 • محمدمهدی حیدریان در نشست رسانه ای رئیس سازمان سینمایی ۱۳۹۶-۰۷-۱۹ ۰۹:۴۲

  یادداشتی در نقد مدیریت سازمان سینمایی؛

  آقای حیدریان؛ ردی از مدیریت جهادی و انصاف و عدالت اسلامی نمی بینیم!/ وقتی اقدامات از شعارها فاصله می گیرد!

  سینماپرس: فردی که خود را از دوستان نزدیک رییس سازمان سینمایی می نامد با انتشار یادداشتی به تصمیمات اشتباه حیدریان، از جمله تغییر بی خاصیت ترکیب شورای پروانه ساخت، انتقاد نموده و عنوان داشت: برای شما نگرانم؛ نه از این باب که ممکن است عوض شوید، بلکه ردی از مدیریت جهادی و انصاف و عدالت اسلامی نمی بینم.