نمایش همه
 • مراسم اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۱۹:۰۷

  اختتامیه جشنواره یخ زده ۳۶ام برگزار شد؛

  تقسیم سیمرغ ها بین فیلم های ارزشی و مساله دار/ جوایز محتوایی و سیمرغ ابهام دار مردمی به فیلم های مساله دار «مغزهای کوچک زنگ زده» و «کامیون» داده شد!

  سینماپرس: اختتامیه جشنواره ملی فیلم فجر در حالی با معرفی برندگان در بخش های مختلف به پایان رسید که علی رغم اهدای ۶ سیمرغ به فیلم «تنگه ابوقریب» و ۳ سیمرغ به هر یک از فیلم های «به وقت شام» و «سرو زیر آب»، اما سیمرغ های محتوایی و سیمرغ ابهام دار مردمی به دو فیلم مغزهای کوچک زنگ زده و کامیون که به لحاظ محتوایی دارای اشکالات جدی هستند ارایه شد و از فیلم «عرق سرد» نیز که همسو با خط تبلیغاتی شبکه های معاند ساخته شده، با ۳ سیمرغ تقدیر شد!

 • "اپرای عروسکی مکبث " ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۱۶:۳۵

  اپرای عروسکی "مکبث" از فردا به صحنه می آید

  سینماپرس: "اپرای عروسکی مکبث " چهارمین اپرا از رپرتوارهای آثار اپرایی گروه آران به کارگردانی بهروز غریب‌پور از فردا روی صحنه خواهد رفت.

 • حجت الاسلام نصراله پژمانفر در نشست نسبت سینمای ایران و منافع ملی ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۱۶:۲۶

  نصرالله پژمانفر:

  ارائه جوایز جشنواره فیلم فجر باعث تضعیف حضور افراد دغدغه‌مند نشود

  سینماپرس: نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: داوران باید در ارائه جوایز جشنواره دقت کنند که فضای ایجاد شده در جشنواره، انگیزه برای فعالیت بعدی افراد دغدغه‌مند به مسائل جامعه و نظام را از بین نبرد.

 • یوهان یوهانسون ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۱۶:۱۵

  آهنگساز نامزد اسکار ‌در ۴۸ سالگی درگذشت

  سینماپرس: یوهان یوهانسون آهنگساز فیلم تحسین شده «تئوری همه چیز» درگذشت.

 • آرای مردمی ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۱۶:۰۷

  آمار جدید از آرای تماشاگران جشنواره فیلم فجر

  سینماپرس: نتیجه شمارش آرای فیلم های نمایش داده شده در روز دهم جشنواره توسط ستاد انتخاب فیلم برگزیده از نگاه تماشاگران اعلام شد.

 • مستند زنانی با گوشواره‌های باروتی ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۱۴:۳۵

  خشنونت با رنگ مهربانی/ کنکاش در درون

  سینماپرس: مهدی خرامان/ ذهن آرام نمی گیرد و هنوز به دنبال سرنوشت کودکان مستند «زنانی با گوشواره های باروتی» است.

 • نشست خبری فیلم مستند «زنانی با گوشواره های باروتی» ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۱۳:۱۸

  عکس/ نشست خبری فیلم مستند «زنانی با گوشواره های باروتی»

  سینماپرس : نشست خبری فیلم مستند «زنانی با گوشواره های باروتی» در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، روز شنبه بیست ویکم بهمن ماه با حضور عوامل این فیلم در پردیس ملت برگزار شد.

 • نشست خبری فیلم سینمایی«کار کثیف» ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۱۲:۱۴

  عکس/ نشست خبری فیلم سینمایی«کار کثیف»

  سینماپرس : نشست خبری فیلم سینمایی «کار کثیف» در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، روز شنبه بیست ویکم بهمن ماه با حضور عوامل این فیلم در پردیس ملت برگزار شد.

 • سید محسن وزیری ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۰۹:۳۲

  کمرنگ شدن جشنواره فیلم فجر از منظر سینماگران/۶

  وزیری: جشنواره فجر تنها برای بخشی محدود از اهالی سینما برگزار می شود/ کوچک سازی و بی اهمیت کردن جشنواره به نفع هیچ کس نیست!

  سینماپرس: سیدمحسن وزیری تهیه کننده سینما درباره کمرنگ شدن اهمیت جشنواره فیلم فجر و سیاست های نادرست مسئولان جشنواره ۳۶ ام فجر گفت: متأسفانه جشنواره فجر تنها برای بخشی محدود از اهالی سینما برگزار می شود و ما چند سالی است که شاهد حضور چهره های محدودی هستیم که یا به عنوان مدیر و مسئول یا به عنوان صاحب اثر و یا به عنوان مهمان و داور در جشنواره حضور دارند و بخش عمده ای از سینماگران به طورکل در جشنواره حضور ندارند.

 • مستند زنانی با گوشواره‌های باروتی ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۰۹:۲۹

  درباره «زنانی با گوشواره‌های باروتی»؛

  تاملی فراباروتی/ نبرد پنهان زنانه!

  سینماپرس: مستند در مورد این‌که «افراد جذب چه‌ چیز داعش می‌شوند؟ » هم حرفی ندارد. حتی شاید مخاطب بعد از دیدن مستند برای این سؤال هم جوابی نداشته باشد که «بین اسرائیلِ آدم‌کش و داعشِ آدم‌کش چه تفاوتی وجود دارد؟ » و این‌ها همان مسئله‌های کم‌تر پرداخته شده‌ای هستند که در مورد طالبان نیز مطرح است. مسئله‌هایی که به نظر می‌رسد «رضا فرهمند» از کنارش عبور کرده است.

 • پرویز شیخ طادی در نشست خبری فیلم سینمایی«امپراطور جهنم» ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۰۹:۲۷

  دغدغه‌های تمام نشدنی ملی- میهنی پرویز شیخ طادی

  سینماپرس: پرویز شیخ‌ طادی امسال با فیلم «امپراطور جهنم» به جشنواره فجر رفته و از داعش حرف زده است؛ هرچند او ادعا کرده که فیلمش با اعمال مصلحت‌های دیپلماتیک و حذف سکانس‌های متعدد تبدیل به فیلمی خنثی شده است.

 • مصادره ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۰۹:۲۵

  «مصادره» انقلاب اسلامی را کاریکاتوریزه می‌کند

  سینماپرس: به راستی فیلم کمدی ست؟ در چند لحظه بله و در بسیاری از صحنه‌ها خیر. لحظاتی که قبل از انقلاب در اداره ساواک در میزانسنی پارادوکسیکال قرار می‌گیرد، از مخاطب خنده می‌گیرد.

 • فیلم سینمایی «ماهورا» ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۰۹:۲۴

  «ماهورا»؛ ساختار مناسب با فیلمنامه ای ناقص

  سینماپرس: ماهورای حمید زرگر نژاد فیلمی معلق میان جنگ و زندگی است. معلق از این نظر که مخاطب نمی داند تکلیفش با فیلم چیست؟

 • فیلم سینمایی تنگه ابوقریب ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۰۹:۲۲

  سوژه گمشده فیلم بهرام توکلی، "مقاومت" است

  سینماپرس: تنگه ابوقریب برای مخاطبین دهه هفتادی و هشتادی اش پیامی متناسب با سلیقه و باور آن ها دارد. حال اگر این پیام بیشتر شبیه جبهه نورماندی است و حال و هوای کانال های “راه های افتخار” کوبریک را تداعی می کند، مقصر کارگردان نیست.

 • فیلم سینمایی سوء تفاهم ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۰۹:۱۹

  نگاهی به فیلم «سوء تفاهم»

  فکر می‌کنید که فکر می‌کنید!

  سینماپرس: «احمدرضا معتمدی» طرفدار نظریه فیلم است که در ایران، چندان بدان توجه نشده است و این هم به دلیل تک‌بعدی نگاه کردن در حیطه نظریه است. نظریه فلسفی فیلم، امری نامعلوم است، به دلیل اینکه گرایش نظریه‌پردازان ساختارگرا معلوم نیست که رویکرد آن‌ها علم است یا فلسفه؟

 • فیلم سینمایی سوء تفاهم ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۰۹:۱۸

  «سوءتفاهم» ادای روشنفکری ندارد

  مهر: به گفته تهیه کننده «سوءتفاهم»، این فیلم ادا و اصول روشنفکری ندارد و می تواند با مخاطب عام هم ارتباط برقرار کند.

 • مصادره ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۰۹:۱۶

  «خاوریِ» اختلاس‌گر روی پرده سینما

  سینماپرس: برای اولین تجربه احمدی می شود از برخی ایرادهای روایی و فنی او گذشت و به این نکته توجه داشت که کمترین مزیت اینگونه فیلم ها، خوشحال شدن کارگران و کارمندان سینماها در زمان اکران از میزان فروش آن ها است.

 • فیلم سینمایی دارکوب ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۰۹:۱۲

  «دارکوب»، فیلم بدی است!

  سینماپرس: فیلم، فضای شهری و ذات انسان و… را نه «تعریف» می‌تواند بکند و نه «توصیف»؛ درواقع لاشه خواری کردن از معضلات است توسط سبک رئالیسمِ اجتماعی که اساساً این سینما، برای سوزاندن ایده و معرفت است!

 • فیلم سینمایی «جاده قدیم» ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۰۹:۱۰

  نگاهی به جدیدترین اثر سینمایی منیژه حکمت؛

  «جاده قدیم» مانیفست سیاسی، اجتماعی، فرهنگی فیلمساز و ابزاری برای نصیحت!

  سینماپرس: سیدرضا منتظری/ «جاده قدیم» در امتداد مضمون گسترش یافته سال های اخیر، مبتنی بر انعکاس نشانه های دراماتیک در بطن زندگی شهری، مشکلات متعدد ناشی از سرگردانی میان سنت و مدرنیته در خانواده ها، متلاشی شدن خانواده ها و مسائل و آسیب های اجتماعی دیگر ساخته شده اما روایت سرگردان و گنگ آن و شلختگی و شتاب زدگی در فیلمنامه و انحراف از مسیر اصلی داستان گویی و به جای آن ارائه مانیفست سیاسی، اجتماعی و فرهنگی فیلمساز باعث شده تا هیچ نشانی از بلوغ حکمت در این اثر دیده نشود و همچنان «زندان زنان» مهمترین فیلم وی در کارنامه اش باقی بماند!

 • حسن زاهدی ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۰۹:۰۶

  همراه با برگزیدگان دوره های پیشین جشنواره فیلم فجر/۵

  زاهدی: برنده ۴ سیمرغ از جشنواره فجر هستم اما تردید دارم که دبیر این جشنواره مرا بشناسد/ آقایان بعد از مرگ پیشکسوتان اشک تمساح نریزید!

  سینماپرس: حسن زاهدی صدابردار پیشکسوت سینما و برنده ۴ سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر همزمان با برگزاری جشنواره ۳۶ ام فیلم فجر گفت: آدم هایی امروزه اداره جشنواره و سینمای کشور را در دست گرفته اند که ما به عنوان پیشکسوتان سینما اصلاً آن ها را ندیده و نمی شناسیم و سابقه شان را به خاطر نداریم، من برنده ۴ سیمرغ بلورین از جشنواره فجر هستم اما تردید ندارم که دبیر این جشنواره مرا نمی شناسد و این اتفاق بسیار بدی است که در سینمای ایران رخ داده و ماباید بدانیم این افراد چرا و چگونه اداره سینمای کشور و جشنواره را در دست خود گرفته اند؟

 • مستند زنانی با گوشواره‌های باروتی ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۰۹:۰۰

  مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی»؛ تلطیف چهره خشن جنگ

  سینماپرس: «زنانی با گوشواره‌های باروتی» یکی از دو مستند حاضر در جشنواره است که پیشنهاد می شود آن را از دست ندهید. سوژه این اثر به کارگردانی رضا فرهمند خانم روزنامه‌نگاری با نام نور احلی است که در روزهای جنگ با داعش وارد میدان می‌شود و سراغ زنانی می‌رود که یا قربانی هستند یا همسران داعشی.

 • فرشته طائرپور و ابراهیم داروغه زاده در اعلام نامزدهای بخش سودای سیمرغ سی و ششمین جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۰۱:۴۱

  عکس/ اعلام نامزدهای بخش سودای سیمرغ سی و ششمین جشنواره فیلم فجر

  سینماپرس : مراسم اعلام نامزدهای بخش سودای سیمرغ سی و ششمین جشنواره فیلم فجر شامگاه شنبه بیست و یکم بهمن ماه با حضور هیات داوران و اصحاب رسانه در پردیس ملت برگزار شد.