دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶

آخرین خبرها از جشنواره جهانی فیلم فجر

معرفی داوران مسابقه بین‌الملل و بین المذاهب و جلوه گاه شرق / ایوبی داور جشنواره جهانی شد!

حجت اله ایوبی در سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر

سینماپرس: داوران ۳ بخش مسابقه بین‌الملل (سینمای سعادت)، بین المذاهب و جلوه گاه شرق جشنواره جهانی فیلم فجر معرفی شدند.

به گزارش سینماپرس، فلورین گالن برگر کارگردان و فیلمنامه نویس مطرح آلمانی و صاحب یک جایزه اسکار فیلم کوتاه، جسیکا وودورث فیلمساز، فیلمنامه نویس و ‌تهیه کننده بلژیکی، لخ مایفسکی شاعر، نقاش، نویسنده و کارگردان مشهور لهستانی، میکو هارادا بازیگر برجسته ژاپنی، دستیار و بازیگر فیلم های کوروساوا و اوبرتو پازولینی کارگردان و تهیه کننده سرشناس ایتالیایی به همراه فاطمه معتمدآریا بازیگر و رسول صدرعاملی کارگردان و فیلمنامه نویس، ۱۵ فیلم بلند و ۱۵ فیلم کوتاه بخش مسابقه بین الملل جشنواره جهانی را داوری می کنند.

در این بخش فیلم هایی از کشورهای لهستان، لتونی، اندونزی، بلغارستان، روسیه، کلمبیا، چین، ترکیه، فرانسه، اسپانیا و آرژانتین به همراه سه فیلم «نگار»، «خانه» و «پایان رویاها» از ایران به رقابت می پردازند.

مایکل لوگان، کاتیا مالاتستا و حجت‌الله ایوبی ۳ داور بخش بین المذاهب جشنواره جهانی فیلم فجر هستند.

همچنین داوری آثار بخش جلوه گاه شرق جشنواره نیز بر عهده هانی لاشینی کارگردان و بازیگر مصری، امیرباو دارزان کارازانوویچ کارگردان، منتقد و فیلمنامه نویس اهل قزاقستان، حمیدا عمروا تهیه‌کننده آذربایجانی، زکی دمیرکوبوز کارگردان و فیلمنامه نویس ترکیه ای به همراه کمال تبریزی کارگردان و فیلمنامه نویس است.

سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، ۱ تا ۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ (۲۱ تا ۲۸ آوریل ۲۰۱۷) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می شود.