مهدی فیوضی

کل اخبار:66

 • قهرمانی-اصغری-سلیمی-الماسی-مهام-اسلاملو-شرف الدین-فیوضی ۱۴۰۱-۱۱-۰۳ ۱۱:۱۶

  سینماگران از بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی کشور می گویند؛

  از ضرورت نظارت عالیه بر عرصه های فرهنگی و هنری کشور تا لزوم توجه به نفوذ فرهنگی و هدر رفت بودجه‌ها

  سینماپرس: تعدادی از سینماگران و کارشناسان فرهنگی در خصوص بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی کشور متذکر شدند: مطالبات و دغدغه های رهبری در حوزه های فرهنگی اجرایی نشده؛ در همین راستا است که ضرورت نظارت عالیه شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح می شود تا با هدایت ساختارهای فرهنگی در مسیر اهداف انقلاب اسلامی، ضمن شناسایی جریانات نفوذ فرهنگی در جهت خنثی سازی، زمینه اثربخشی هر چه بهتر بودجه های فرهنگی را فراهم سازد.

 • مهدی فیوضی ۱۴۰۱-۱۰-۲۸ ۱۱:۲۵

  نقش شورای عالی انقلاب فرهنگی در بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی کشور/۷

  فیوضی: مهمترین ضعف شورای عالی انقلاب فرهنگی اشتغال اعضای آن در خارج از شورا است/ نظارت بر دستگاه های اجرایی حوزه فرهنگ و هنر الزامی است

  سینماپرس: مهدی فیوضی کارگردان سینما همزمان با سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی و دستور صریح رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی کشور گفت: بنده معتقدم اگر دغدغه های حضرت آقا در حوزه فرهنگ و هنر محقق نشده و ایشان نسبت به کم کاری اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی انتقاداتی دارند به دلیل آن است که اعضای این شورا تمام وقت خود را صرف کار فرهنگی و هنری نمی کنند؛ از نظر من مهمترین ضعف شورای عالی انقلاب فرهنگی اشتغال اعضای آن در خارج از شورا است که این مسأله مهم باید اصلاح شود و به جز افراد حقوقی سایر افراد نباید هیچ اشتغالی در خارج از شورا داشته باشند.

 • حر-فقیه-شاه حسینی-بهمنی-فیوضی-کیوان نیا-شاهمرادی زاده-روح افزا ۱۴۰۱-۰۹-۲۹ ۱۱:۳۱

  کارشناسان از جایگاه حامیان اغتشاش در آینده سینمای ایران می گویند؛

  با سلبریتی های حامی اغتشاش و وطن فروش مماشات نکنید/ سلبریتی های مروج فتنه را محاکمه و مجازات کنید

  سینماپرس: تعدادی از سینماگران و کارشناسان فرهنگی کشور با توجه به برخی کنش ها و اظهارنظرهای ضد ملی و رفتارهای غیرقانونی برخی سلبریتی های حامی فتنه که در این ایام همسو با دشمنان نظام و انقلاب فعالیت کردند متذکر شدند: ما هنرمندان خانم و آقای زیادی را شاهد بودیم که در این ایام نفت روی آتش دشمن ریختند؛ دیگر برای ملت شریف و انقلابی ایران اسلامی روشن و محرز شده که این قبیل افراد مزدور هستند. هرگونه مماشات مدیران سینمایی با سینماگران حامی اغتشاشات با پاسخ قاطع از سوی هنرمندان و امت انقلابی ایران اسلامی روبرو خواهد شد.

 • مراسم اختتامیه پنجاه و دومین جشنواره فیلم رشد ۱۴۰۱-۰۹-۱۴ ۰۱:۱۲

  گزارش تصویری؛

  عکس / اختتامیه پنجاه و دومین جشنواره فیلم رشد

  سینماپرس : مراسم اختتامیه پنجاه و دومین جشنواره فیلم رشد شامگاه یکشنبه ۱۳ آذرماه با حضور مسئولان وزارت آموزش و پرورش و بخشی از هنرمندان و دانش‌آموزان در سینما فلسطین تهران برگزار شد.

 • مهدی فیوضی ۱۴۰۱-۰۹-۰۹ ۱۲:۱۲

  جایگاه حامیان اغتشاش در آینده سینمای ایران/۵

  فیوضی: مماشات با سلبریتی هایی که در مواقع حساس به نظام، انقلاب و مردم ضربه می زنند اشتباه مطلق است

  سینماپرس: مهدی فیوضی کارگردان سینما با توجه به برخی کنش ها و اظهارنظرهای ضد ملی و رفتارهای غیرقانونی سینماگران فتنه گر که در این ایام همسو با دشمنان نظام و انقلاب فعالیت کردند در خصوص جایگاه حامیان اغتشاش در آینده سینمای ایران گفت: مماشات با هنرمندانی که در مواقع حساس به نظام، انقلاب و مردم ضربه می زنند اشتباه مطلق است؛ این مماشات نادرست مسئولان و هدایت جریان فراماسونری باعث شده تا سلبریتی ها همواره پر رو تر از گذشته شوند و از هر فرصتی برای عرض اندام علیه نظام و کشور استفاده کنند.

 • هیات داوران جشنواره فیلم «رشد» ۱۴۰۱-۰۹-۰۸ ۱۶:۴۵

  در پنجاه و دومین دوره؛

  هیات داوران ۱۵ نفره جشنواره فیلم رشد معرفی شدند

  سینماپرس: اعضای هیات داوران پنجاه و دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی آموزشی و تربیتی رشد معرفی شدند.

 • فتحعلی بیگی-بهمنی-عالم بخش-سربخش-فیوضی-شرف الدین-حر ۱۴۰۱-۰۷-۱۶ ۱۰:۲۰

  سینماگران از لزوم مقابله با مروجان بی‌اخلاقی یا اخلاق لیبرالی در عرصه فرهنگی می گویند؛

  لزوم پاکسازی عرصه فرهنگ از حضور مدیران لیبرال مسلک/ نهادهای نظارتی قبل از فاجعه اقدام کنند!

  سینماپرس: تعدادی از هنرمندان سینما و تئاتر و کارشناسان فرهنگی کشور متذکر شدند: شاید برخی مدیران ظاهرالصلاح باشند اما تفکر لیبرالی داشته باشند. پس باید توجه کنیم که چه مدیرانی را به کار می گیریم تا خدای ناکرده آن مدیر تفکر لیبرالی را در عرصه فرهنگی و هنری جاری نکند؛ این دسته از هنرمندان تأکید کردند: تمامی آثار هنری باید امید را در مردم تقویت کنند نه اینکه مبادرت به تشویش اذهان عمومی نمایند و مدیران فرهنگی قاطعانه باید جلوی اباحه گری و ترویج تفکرات لیبرالی و کمونیستی را بگیرند.

 • مهدی فیوضی ۱۴۰۱-۰۶-۲۹ ۱۱:۳۲

  لزوم مقابله با مروجان بی‌اخلاقی یا اخلاق لیبرالی در عرصه فرهنگی/۷

  فیوضی: مقابله با جریانات و سلبریتی هایی که تأثیر سوء بر جامعه دارند ضروری است/ ببینند چه جریاناتی دیالوگ های خود را در زبان سلبریتی ها می گذارند

  سینماپرس: مهدی فیوضی کارگردان سینما در پی اظهارات اخیر محمود سالاری معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص اینکه اگر هنرمندی بخواهد بی‌اخلاقی یا اخلاق لیبرالی را ترویج کند، دلیل ندارد دولت جمهوری اسلامی ایران از او حمایت کند اظهار داشت: مقابله با جریانات و سلبریتی هایی که تأثیر سوء بر جامعه دارند ضروری است و مسئولان فرهنگی باید آگاهانه پیگیر این اتفاقات باشند و حوزه فرهنگ را به خوبی رصد کنند و این جریانات را به خوبی بشناسند تا بتوانند در بزنگاه های حساس جلوی اقدامات آن ها را بگیرند.

 • فیوضی-اسلاملو-شاهمرادی زاده-بهمنی-کوشکی-قهرمانی-فهیم ۱۴۰۱-۰۴-۱۱ ۱۰:۳۸

  درخواست سینماگران برای مقابله با شبه هنرمندان سیاست زده؛

  از تأکید بر خط گرفتن شبه هنرمندان از صهیونیست ها تا درخواست برخورد نهادهای امنیتی/ فراماسونرها برای سینمای ما خط و ربط تعیین می کنند!

  سینماپرس: تعدادی از سینماگران و کارشناسان فرهنگی کشور با انتقاد از سیاسی کاری برخی دست اندرکاران سینما متذکر شدند: بیانیه منتسب به برخی سینماگران رسما یک جرم بزرگ محسوب می شود چرا که به نوعی دعوت به براندازی می کند و سرخط متن آن از تیرانا مرکز اصلی فعالیت منافقین برآمده است؛ هرگونه مماشات با تنظیم کنندگان بیانیه خطاب به نیروهای مسلح جایز نیست و خواسته امت حزب الله از دستگاه های امنیتی و قضایی و همینطور مسئولان فرهنگی و سینمایی کشور برخورد قاطع و مقتدرانه با این عناصر آشوب طلب است.

 • مهدی فیوضی ۱۴۰۱-۰۳-۱۷ ۱۰:۲۹

  فریضه فراموش شده سینماگران و گرفتار در دام سیاسی کاری/۱

  فیوضی: قوه قضائیه وارد میدان شود/ هنرمند باید برای جامعه اش اثرگذار باشد

  سینماپرس: مهدی فیوضی کارگردان سینما با انتقاد شدید از سیاسی کاری برخی دست اندرکاران سینما گفت: قوه قضائیه باید وارد میدان شود و اجازه ندهد برخی به ظاهر هنرمندان با این گونه رفتارها باعث ایجاد هرج و مرج در جامعه شوند.

 • سلطان محمدی-فیوضی-محسنی نسب-فهیم-سربخش-کریمی ۱۴۰۱-۰۲-۲۶ ۱۱:۱۸

  انتظارات سینماگران از چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر؛

  از تأکید بر لزوم تغییر رویکرد در جشنواره چهل و یکم تا انتقاد به جشنواره چهلم/ جشنواره باید رنگ و بوی انقلابی داشته باشد

  سینماپرس: تعدادی از سینماگران و کارشناسان فرهنگی و سینمایی کشور در پی انتصاب زودهنگام دبیر چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر در خصوص چالش ها موجود و انتظارات از این رویداد سینمایی بعد از چند دوره رکود متذکر شدند: باید بکوشیم تا جشنواره فجر به عنوان قطب سینمای جهان اسلام شناخته شود و این اتفاقات نیازمند تدابیر ویژه از سوی مدیران سازمان سینمایی است!؛ این دسته از سینماگران خاطرنشان کردند: مسئولان نگذارند اشکالات جشنواره چهلم را مجدداً شاهد باشیم!

 • حضور مهدی فیوضی بر مزار سینماگران ۱۴۰۱-۰۱-۲۳ ۱۱:۳۷

  چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر؛ چالش ها و انتظارات/۲

  فیوضی: مدیران سازمان سینمایی قاطعانه جلوی برخی نمایش های زننده در جشنواره فجر را بگیرند/ به فیلمسازان انقلابی سفارش کار داده شود

  سینماپرس: مهدی فیوضی کارگردان سینما در پی انتصاب زودهنگام دبیر چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر در خصوص چالش ها موجود و انتظارات از سازمان سینمایی گفت: متأسفانه چند سالی است که برخی اتفاقات در حاشیه و کنار جشنواره بسیار مهمتر از اصل جشنواره شده و اعتبار این رویداد و شأن جمهوری اسلامی ایران و فرهنگ اصیل ایرانی-اسلامی را زیر سوأل برده است و از این رو مدیران سازمان سینمایی قاطعانه جلوی برخی نمایش های زننده در جشنواره فجر مانند برگزاری مراسم فتوکال و... را بگیرند.

 • سینماپرس در سالی که گذشت؛ بخش چهارم/ زمستان ۱۴۰۰ ۱۴۰۱-۰۱-۱۰ ۱۲:۳۶

  سینماپرس در سالی که گذشت؛ بخش چهارم/ زمستان ۱۴۰۰

  از انتقاد نسبت به فقدان مضامین سالم در سینمای اجتماعی و کمدی تا بررسی نقش مقاومت اسلامی در سینما و تلویزیون

  سینماپرس: بخشی از گفتگوهای سینماپرس با سینماگران در فصل زمستان سال ۱۴۰۰ مربوط به مسائل و موضوعاتی همچون: انتظارات از هیأت انتخاب جشنواره فیلم فجر، نظارت؛ حلقه مفقوده سینمای ایران، نقش مقاومت اسلامی در سینما و تلویزیون، مطالبه سینماگران برای نمایش فیلم های خارج از مسابقه، فقدان مضامین سالم در سینمای اجتماعی و کمدی، کم کاری دستگاه های فرهنگی در برابر تحریفات دشمن، انتظارات از داوری های جشنواره فیلم فجر، انبوه فیلم های پشت اکران؛ چالش ها و راهکارها، جشنواره چهلم فیلم فجر از منظر اهالی سینما و... بود.

 • سینماپرس در سالی که گذشت؛ بخش اول/ بهار ۱۴۰۰ ۱۴۰۰-۱۲-۱۶ ۱۱:۱۱

  سینماپرس در سالی که گذشت؛ بخش اول/ بهار ۱۴۰۰

  از تأکید بر بحران در هنرهفتم، چالش های کرونایی و سردرگمی سینماگران تا ۸ سال عملکرد فاجعه بار دولت روحانی در سینما/ خدمات صنفی به سینماگران در حد صفر!

  سینماپرس: بخشی از گفتگوهای سینماپرس با سینماگران در فصل بهار سال ۱۴۰۰ مربوط به مسائل و موضوعاتی همچون: سریال های نوروزی، راهکار تحقق شعار سال در سینما و تلویزیون، افزایش نرخ بلیت سینماها و حق اشتراک پلتفرم ها، اصرار برای برگزاری «شو» ی جهانی فجر در بحران کرونا، مهجوریت سینمای دفاع مقدس، چگونگی برنامه سازی سالم در رسانه ملی، ۸ سال عملکرد دولت روحانی در حوزه سینما، فقدان خدمات صنفی به سینماگران در دولت تدبیر و امید و... بود.

 • شاهمرادی زاده-تن-علمداری-فرنو-توکلی-منتظری-نیک بین-قاسمی جامی-کوشکی-فیوضی ۱۴۰۰-۱۱-۱۱ ۱۱:۱۰

  سینماگران از لزوم همسویی با گفتمان انقلاب اسلامی در چهل سالگی فجر انقلاب می گویند؛

  از درخواست برای توجه به آثار متعالی و اندیشه ورز تا تأکید بر پرهیز از شوآف، دوری از ظاهرسازی/ چشم انداز جشنواره، سینمای انقلاب باشد

  سینماپرس: تعدادی از سینماگران و کارشناسان فرهنگی تأکید کردند: در اغلب دوره ها معارضان در جشنواره فجر حضوری پررنگ تر از هنرمندان ولایتمدار و انقلابی داشته اند و کمترین توقع از مدیران دولت سیزدهم این است که اجازه ندهند افرادی که هیچ عرقی به نظام و انقلاب ندارند از این رویداد منتفع شوند؛ این دسته از سینماگران متذکر شدند: آفت ظاهرگرایی و توجه به ساختار در جشنواره فجر انقلاب باید از بین برود و این جشنواره باید در پی آن باشد تا با محتوای خود پیام انقلاب اسلامی را به گوش جهانیان برساند.

 • حضور مهدی فیوضی بر مزار سینماگران ۱۴۰۰-۱۱-۱۰ ۱۰:۰۸

  لزوم همسویی با گفتمان انقلاب اسلامی در چهل سالگی جشنواره فجر/۱۰

  فیوضی: در اغلب دوره های جشنواره فیلم فجر آثار به نمایش درآمده هیچ سنخیتی با آرمان های نظام و امام (ره) نداشتند/ جشنواره فجر نباید محلی برای شوی لباس سلبریتی ها شود

  سینماپرس: مهدی فیوضی کارگردان سینما در خصوص لزوم همسویی با گفتمان انقلاب اسلامی در چهل سالگی فجر انقلاب گفت: در اغلب دوره های جشنواره فیلم فجر، آثار هیچ سنخیتی با آرمان های نظام و امام (ره) نداشتند و آنچه مردم برای آن قیام کرده بودند که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد در آثار جشنواره دیده نمی شد و در عوض فیلم های سیاه و تلخ به شدت مورد توجه قرار می گرفتند که این روند باید در دولت جدید اصلاح شود.

 • مراسم شب «جمال شورجه» ۱۴۰۰-۱۰-۲۵ ۰۲:۵۳

  گزارش تصویری؛

  عکس / مراسم شب «جمال شورجه»

  سینماپرس : مراسم شب «جمال شورجه» توسط کانون کارگردانان سینمای ایران شامگاه جمعه ۲۴ دی با حضور هنرمندان در موزه سینما برگزار شد.

 • حضور جمعی از هنرمندان بر مزار سینماگران ۱۴۰۰-۱۰-۲۴ ۱۵:۲۹

  گزارش تصویری؛

  عکس / حضور جمعی از هنرمندان بر مزار سینماگران

  سینماپرس: جمعی از هنرمندان صبح امروز جمعه ۲۴ دی به مناسبت سالگرد شهادت آیت اله سیفی با حضور بر مزار این سینماگر یاد وی را گرامی داشتند. این هنرمندان بر مزار چند سینماگر تازه درگذشته نیز حضور یافتند.

 • امیری-دلدم-منتظری-اسحاقی-قرایی مقدم-اختری-اسماعیلی تبار-فیوضی-سلطانی-توکلی-نقدعلی-میرعلایی ۱۴۰۰-۱۰-۱۲ ۰۹:۴۷

  نظارت؛ حلقه مفقوده سینمای ایران!

  حفظ هنجارهای اجتماعی، امنیت ملی و ارتقاء سطح فرهنگ عمومی تنها با نظارت ممکن است/ از لزوم برخورد با فیلمسازان سفارتی تا تأکید بر نمایش اصول اساسی در سینما!

  سینماپرس: تعدادی از اهالی سینما، کارشناسان، متخصصان و صاحب نظران فرهنگی کشور در خصوص اهمیت نظارت جدی بر تولیدات سینمایی متذکر شدند: سال ها است به جز سیاه نمایی و نشان دادن تصویر زشت از نظام مقدس جمهوری اسلامی چیز دیگری را در آثار سینمایی ندیدیم؛ حضور مدیران میانی سازمان سینمایی که در تمامی دولت ها ثابت هستند باعث زدوبند، فساد و صدور مجوز برای فیلم های مسأله دار می شود و تمامی ارکان فرهنگ و هنر ملی و دینی از بین رفته و تولیدات سینما، تلویزیون و موسیقی جلوی فرهنگ منحط غرب کرنش کرده اند.

 • مهدی فیوضی* ۱۴۰۰-۰۹-۲۳ ۱۰:۴۲

  نظارت؛ حلقه مفقوده سینمای ایران/۵

  فیوضی: تمامی آثار سینمایی باید در راستای اهداف نظام و منویات رهبر معظم انقلاب تولید شوند/ برخی از آثاری که به اسم سینمای مستقل شناخته می شود سینمای سفارتی و وابسته به بیگانگان است!

  سینماپرس: مهدی فیوضی کارگردان سینما در خصوص اهمیت نظارت جدی بر تولیدات سینمایی گفت: تمامی آثار سینمایی باید در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات رهبر معظم انقلاب تولید شوند و برای دستیابی به این هدف والا و مهم نیاز است که نهادهای نظارتی از ابتدای ارائه طرح ها و فیلمنامه ها تا زمان تولید و پس از تولید پروژه ها را با دقت مورد کنکاش و بررسی قرار دهند تا زین پس شاهد تولید فیلم هایی باشیم که در راستای تقویت ارزش ها است نه در جهت ترویج ضد ارزش ها!

 • جشن تولد ۱۴۰۰-۰۸-۰۹ ۱۰:۴۲

  تدارک سینمایی «شبکه امید» به مناسبت هفته نوجوان؛

  «جشن تولد» به تلویزیون می‌آید

  سینماپرس: شبکه امید در هفته نوجوان، مخاطبان نوجوان خود را مهمان دیدن چند فیلم سینمایی می‌کند.

 • هشتمین روز سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۴۰۰-۰۸-۰۵ ۱۴:۱۷

  در راستای اقدام سنجیده سازمان سینمایی بازخوانی شد:

  سال ها اعتراض اهالی سینما نسبت به برگزاری مستقل جشنواره جهانی فجر/ وقتی کاسبکاران از حذف حیات خلوت‌شان پریشان می شوند

  سینماپرس: طی سال هایی که از برگزاری مجزای جشنواره جهانی فیلم فجر می گذرد تعداد کثیری از اهالی برجسته سینما نسبت به این رویداد بی هویت، خنثی و بودجه بربادده موضع گرفته و خواهان برچیده شدن بساط دبیران و دوستان شان که حیات خلوتی برای خود ترتیب داده اند شدند؛ اینک اقدام انقلابی، قاطعانه و متعهدانه محمد خزاعی به عنوان رئیس سازمان سینمایی دولت سیزدهم برای درهم شکستن این جشنواره پوشالی موجبات خرسندی سینماگران و پریشانی کاسبکارانی که در این سال ها تنها به فکر منافع شخصی خود بودند شده است.

 • هشت سال فضاحت و فاجعه در دولت «تدبیر و امید» از منظر سینماگران؛-مدیریت فرهنگی ۱۴۰۰-۰۵-۱۳ ۱۲:۱۹

  ۸ سال فضاحت و فاجعه در دولت «تدبیر و امید» از منظر سینماگران؛

  از تأکید بر نابودی سینمای اصیل، استراتژیک و متعهد در دولت لیبرال روحانی تا انتقاد شدید از باندبازی و روابط پشت پرده در تمامی نهادهای تابعه سازمان سینمایی/ سینما تاراج شد!

  سینماپرس: بیش از ۱۹۵ سینماگر و کارشناس فرهنگی مطرح تنها طی حدود ۴ ماه از آغاز سال ۱۴۰۰ در گفتگوهای خود با سینماپرس دولت حسن روحانی را ناکارآمدترین دولت در طول تاریخ پس از انقلاب اسلامی برشمردند و با تأکید بر اضمحلال و نابودی فرهنگ و هنر بالاخص سینما طی ۸ سال گذشته تأکید کردند: در این سال ها باندبازی و روابط پشت پرده در تمامی نهادهای تابعه سازمان سینمایی بیداد می کرد و عدالت در هیچ یک از ارکان این دولت به چشم نمی خورد؛ این هنرمندان متذکر شدند: حوزه فرهنگ و هنر در دولت آقای روحانی به پدرخوانده های دهه شصتی واگذار شد و افراد خبره، کاربلد و متعهد در این سال ها هیچ جایی در سینمای کشور نداشتند!

 • شریفی،-قهرمانی-دلدم-شاهمرادی زاده-فلاح پور-رویگری-قرایی مقدم-حسنی مقدم-هدایت-خرازی ها-معصومی-بخشی-بیدل-امیری-نجفی-نیک بین-سیفی-لاجوردی-خرمدره-کوشکی-هاشمیان-شفق-طلابیگی-شاکری-منبتی-فیوضی-روزبهانی-اسحاقی-مصیبی-شهرزاد ۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۱۱:۳۸

  سینماگران از ۸ سال عملکرد دولت روحانی در حوزه سینما می گویند؛

  از تأکید بر رفوزگی سینمای ایران در ۸ سال اخیر تا انتقاد از برگزاری جشنواره های خنثی و بودجه بربادده/ رئیس جمهور آینده به سینمای استراتژیک توجه کند!

  سینماپرس: تعداد کثیری از سینماگران و کارشناسان فرهنگی کشور در خصوص ۸ سال عملکرد دولت روحانی در حوزه سینما و انتظارات از رئیس جمهور آینده با تأکید بر رفوزگی سینمای ایران در ۸ سال اخیر متذکر شدند: سینمای امروز سرشار از سبک سری و ابتذال است؛ از جمله مسائل فاجعه آمیز هنرهفتم در دولت روحانی می توان به ورود پول های کثیف به سینما، بیکاری فزاینده سینماگران و... اشاره کرد، همچنین در این سال ها جشنواره های سینمایی به شیوه ای کاملاً خنثی برگزار شده و تنها باعث هدررفت بودجه های کلانی از بیت المال شدند از سوی دیگر در این سال ها نه امنیت شغلی در سینما وجود داشت و نه هیچ مدیر دلسوزی بود که کمی دغدغه رفع بحران از زندگی هنرمندان را داشته باشد!

 • مهدی فیوضی ۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۱۲:۱۴

  ۸ سال عملکرد دولت روحانی در حوزه سینما/۲۳

  فیوضی: دولت لیبرال روحانی سینمای اصیل، انقلابی، استراتژیک و دفاع مقدس را کاملاً نابود کرد/ مدیران سینمایی طی سال های اخیر بیشتر منافع غربی ها را در نظر داشتند

  سینماپرس: مهدی فیوضی کارگردان سینما در خصوص ۸ سال عملکرد دولت روحانی در حوزه سینما و انتظارات از رئیس جمهور آینده گفت: دولت لیبرال روحانی سینمای اصیل، انقلابی، استراتژیک و دفاع مقدس را کاملاً نابود کرد؛ یکایک مسئولان این دولت همه تلاش خود را به کار بستند تا نیروهای انقلابی نتوانند در عرصه سینما کار و فعالیت کنند و آن ها را خانه نشین و بایکوت کردند.

 • شاه حسینی-یثربی-لاجوردی-فیوضی-خرازی ها-علیمردانی-دوستی-امیری-دیندار-فارسیجانی ۱۳۹۹-۱۲-۱۶ ۱۲:۲۱

  سینماگران از ترویج سینمای مأیوس، ناامید و ضدمردمی در جشنواره فجر می گویند؛

  از تأکید بر جریان نفوذ در فضای فرهنگی کشور تا انتقاد از برخی سینماگران نان به نرخ روز خور!/ جلوی اکران فیلم های مشمئزکننده حاضر در فجر ۳۹ را بگیرید!

  سینماپرس: تعدادی از سینماگران و کارشناسان فرهنگی کشور پس از اتمام نمایش فیلم های حاضر در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر که به تعبیر بسیاری از کارشناسان اغلب آن ها مروج یأس و ناامیدی بودند با تأکید بر اینکه سیر نفوذ بیگانگان در سیستم فضای فرهنگی کشور و به ویژه سینما و تلویزیون کاملاً مشهود است تصریح کردند: سینما در جمهوری اسلامی ایران باید در راستای گفتمان انقلاب اسلامی باشد؛ ما در سینمای ایران به سمت ژانری می رویم که تنها مختص سینمای ایران است؛ ژانری که از نشان دادن فلاکت لذت می برد و آن را در فیلم های شلوغ و «زورآبادی» و سیاه جشنواره به شدت شاهد بودیم!

 • مهدی فیوضی ۱۳۹۹-۱۱-۲۸ ۱۱:۲۸

  ترویج سینمای مأیوس، ناامید و ضدمردمی در جشنواره فجر/۴

  فیوضی: سیر نفوذ بیگانگان در فضای فرهنگی کاملاً مشهود است/ بسیاری از فیلمسازان در ظاهر عنوان مستقل دارند اما در اصل وابسته برخی سفارتخانه ها هستند!

  سینماپرس: مهدی فیوضی تهیه کننده و کارگردان سینما پس از اتمام نمایش فیلم های حاضر در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر که به تعبیر بسیاری از کارشناسان اغلب آن ها مروج یأس و ناامیدی بودند اظهار داشت: بنده از سال های آغازین برگزاری جشنواره فیلم فجر تاکنون این رویداد را رصد کرده ام و باید عنوان کنم سیر نفوذ بیگانگان در سیستم فضای فرهنگی کشور و به ویژه سینما و تلویزیون کاملاً مشهود است و به خصوص طی سال های اخیر شاهد تولید و نمایش برخی فیلم ها بوده ایم که از بنیان مشکلات جدی محتوایی داشته اند و مشخص نیست با کدام درایتی تولید شده اند!

 • تجلیل از جمشید هاشم پور در مراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» ۱۳۹۹-۰۷-۰۷ ۱۱:۴۶

  عکس / مراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت»

  سینماپرس : مراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» با تجلیل از جمشید هاشم‌پور، جمال شورجه و محسن علی‌اکبری شامگاه یکشنبه ۶ مهر در جوار مزار شهدای گمنام باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

 • مهدی فیوضی* ۱۳۹۸-۰۸-۱۱ ۱۶:۴۱

  مهدی فیوضی:

  بی‌بصیرتی مدیران، مشکل سینمای امروز

  سینماپرس: یک کارگردان سینما گفت: به نظرم دلیل بی‌بصیرتی مدیران سینما و تلویزیون را به دو گونه می‌توان توصیف کرد یا این‌که ناآگاهی باعث بی‌بصیرتی آنها شده است یا این‌که این عمل آنها از روی عناد است که دشمن آن را طرح‌ریزی کرده است.

 • مراسم عزاداری هنرمندان و سینماگران به دعوت هیات اسلامی هنرمندان ۱۳۹۸-۰۶-۱۵ ۰۹:۳۲

  با حضور جمال شورجه

  عکس/ مراسم عزاداری هنرمندان و سینماگران به دعوت هیات اسلامی هنرمندان

  سینماپرس : مراسم عزاداری هنرمندان و سینماگران به دعوت هیات اسلامی هنرمندان پنجشنبه ۱۴ شهریور با سخنرانی استاد علی اکبر رائفی پور در مسجد سجاد برگزار شد.