جبار آذین

کل اخبار:303

 • خرازی ها-کریمی-کایدان-آذین-عباسی-کوشکی-هدایت ۱۳۹۸-۰۴-۰۴ ۱۰:۱۰

  دیدگاه هنرمندان درباره سریال های مناسبتی؛

  از فرهنگ سوزی تا غرب زدگی در تولیدات رسانه ملی/ جای مدیران کاربلد و متعهد در تلویزیون خالی است!

  سینماپرس: هنرمندان و فعالان فرهنگی و رسانه ای، مشکلات ناشی از عدم به کارگیری مدیران توانا و کاربلد و متعهد در تلویزیون، فرهنگ سوزی و غیرانقلابی بودن رویکردهای رسانه ملی، پیروی از کلیشه های نخ نما شده و... را از مشکلات اصلی رسانه ملی برشمردند.

 • ما همه باهم هستیم-دختر شیطان-شبی که ماه کامل شد-سرخپوست ۱۳۹۸-۰۴-۰۳ ۱۰:۴۱

  نقد شفاهی فیلم های در حال اکران؛

  «ما همه باهم هستیم» و «دختر شیطان» آثاری کم مایه و سطحی نگر و «شبی که ماه کامل شد» و «سرخپوست» فیلم هایی قابل قبول از نظر ساختار سینمایی

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینما همزمان با اکران ۴ فیلم سینمایی جدید از عید سعید فطر گفت: «ما همه باهم هستیم» به کارگردانی کمال تبریزی و «دختر شیطان» به کارگردانی قربان محمدپور آثاری کم مایه و سطحی نگر، به شدت شعارزده، سردستی و بی ارتباط با سینما هستند اما ۲ فیلم «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار و «سرخپوست» به کارگردانی نیما جاویدی فیلم هایی قابل قبول از نظر ساختار سینمایی اند اگرچه بعضاً در محتوا ضعف هایی نیز دارند.

 • جبار آذین در نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی دریاچه ماهی ۱۳۹۸-۰۳-۲۸ ۱۰:۲۷

  دیدگاه هنرمندان درباره سریال های مناسبتی/۵

  خطر فرهنگ سوزی با تولیدات نامناسب/ آذین: رسانه ملی سال ها است که از وظیفه و رسالت فرهنگ سازی به دور است

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینما پس از اتمام پخش سریال های مناسبتی ماه مبارک رمضان گفت: سازمان صدا و سیما حتی قادر نیست برای ایام و مناسبت های ملی و مذهبی برنامه، فیلم و سریال مناسب و شایسته تولید کند با این اوصاف جای پرسش دارد که وجود یک سازمان سرمایه سالار، سلیقه مدار و جدا از مردم که حتی نشان داده به رغم شعارهایش در مورد سبک زندگی ایرانی-اسلامی و دانشگاه بودن و فرهنگ سازی توانا نیست و نه تنها به حفظ فرهنگ جامعه مبادرت نمی کند که در مسیر فرهنگ سازی هم گام برنمی دارد بلکه گاه با تولیدات بد فرهنگ سوزی هم می کند، به چه درد می خورد؟

 • تولدت مبارک-نبات-وکیل مدافع-سامورایی در برلین-به دنیا آمدن-خانه دیگری ۱۳۹۸-۰۳-۲۰ ۱۰:۲۳

  نقد شفاهی فیلم های در حال اکران؛

  ۶ فیلم اکران شده در ماه رمضان ضعیف و بی محتوا هستند/ مدیران سازمان سینمایی برای فریب افکارعمومی به هر اغواگری دست می زنند!

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینمای کشور همزمان با اکران ۶ فیلم سینمایی «خانه دیگری» به کارگردانی بهنوش صادقی، «تولدت مبارک» به کارگردانی سمیه زارعی نژاد، «نبات» به کارگردانی پگاه ارضی، «وکیل مدافع» به کارگردانی سلما بابایی، «سامورایی در برلین» به کارگردانی مهدی نادری و «به دنیا آمدن» به کارگردانی محسن عبدالوهاب گفت: ۶ فیلم اکران شده در ماه رمضان یکی از دیگری ضعیف تر و بی محتواتر هستند به ویژه ۴ فیلمساز زن که همزمان با هم فیلم های شان اکران شده هیچ حرف جدیدی برای گفتن ندارند و آثارشان به شدت سردستی و آماتوری است.

 • جبار آذین در نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی دریاچه ماهی ۱۳۹۸-۰۳-۱۹ ۱۴:۳۹

  یک منتقد مطرح کرد؛

  «خشونت» برداشت غلط نعمت‌الله از سینمای کیمیایی است

  سینماپرس: جبار آذین با بیان اینکه سعید نعمت الله درصدد ادامه راه سینمای مسعود کیمیایی است گفت: خشونت و درگیری و برخی زیاده کاری های نابجا در سریال «برادرجان» ارائه شده همسو با فرهنگ جامعه نیست.

 • حسام منظور و نسیم ادبی در سریال برادرجان ۱۳۹۸-۰۳-۱۹ ۱۳:۳۶

  «پایان ضعیف» بیماری مزمن سریال‌های تلویزیون!

  تلویزیون انحصاری و اسپانسری و کج‌رو با تخریب فرهنگ کشور، به ناکجاآباد می‌رود!

  سینماپرس: یک منتقد تلویزیون معتقد است نویسندگان قصه‌های سریال‌ها با خلق قصه‌های فرعی داستان و درام را به جایی می‌رسانند گه دیگر نمی‌توانند آن را جمع کنند.

 • جبار آذین ۱۳۹۸-۰۲-۲۱ ۱۱:۵۳

  انتظارات سینماگران از رئیس جدید سازمان سینمایی/۲

  آذین: وسعت ابتذال و بی برنامگی در سینما به بالاترین حد خود رسیده است/ حیدریان همچنان قدرت سایه است!

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینما در پی انتصاب حسین انتظامی به ریاست سازمان سینمایی گفت: انتظامی جدا از اینکه انسانی شریف و از اهالی فرهنگ است ولی گزینه مناسبی برای ریاست سازمان سینمایی به نظر نمی رسد چرا که او هم مانند برخی از مدیران پیشین این سازمان در زمینه سینما متخصص و کارشناس نیست.

 • جبار آذین در میزگرد آسیب شناسی سینمای دفاع مقدس ۱۳۹۸-۰۲-۰۷ ۱۱:۰۴

  جبار آذین:

  اتلاف نیروی صداوسیما پای ماهواره ها

  سینماپرس: یک منتقد سینما و تلویزیون معتقد است که تولید برنامه‌های ایرانی بر مبنای آثار خوب دنیا اشکالی ندارد؛ البته در صورتی که تبلیغ فرهنگ بیگانه در آن مشهود نباشد و کاملاً در خدمت فرهنگ ایرانی قرار بگیرد.

 • «نه» قاطع سینماگران به جشنواره جهانی ۱۳۹۸-۰۲-۰۵ ۱۱:۲۶

  «نه» قاطع سینماگران به حیات خلوت دبیر و دوستان!

  ۵ سال اعتراض دامنه دار قاطبه اهالی سینما نسبت به برگزاری مستقل جشنواره جهانی فجر/ چرا این تصمیم اشتباه همچنان برپاست؟

  سینماپرس: طی ۵ سالی که از برگزاری مجزای جشنواره جهانی فیلم فجر می گذرد تعداد کثیری از اهالی سینما نسبت به این رویداد بی هویت و بی خاصیت و بودجه بربادده موضع گرفته و خواهان برچیده شدن بساط دبیر و دوستانش که اینک بدل به حیات خلوتی برای آن ها شده است شدند و حالا همه در انتظارند تا رئیس جدید سازمان سینمایی پیروی درخواست صنوف سینما برای همیشه بساط این رویداد را جمع کند.

 • آذین-خرازی ها-کایدان-عفیفه-جودی ۱۳۹۸-۰۱-۲۷ ۰۹:۵۸

  واکنش هنرمندان به یک اتفاق!

  انتقاد از ترویج سبک زندگی غربی در تلویزیون/ نفوذ فرهنگی از رسانه ملی آغاز می شود؟!

  سینماپرس: تعدادی از هنرمندان، کارشناسان و منتقدان سینما با اعتراض نسبت به سیاست های مسئولان تلویزیون و سهم ناچیز فیلم های سینمای ایران در مقابل فیلم های خارجی پخش شده از تلویزیون تأکید کردند: رسانه ملی باید محلی برای ترویج سبک زندگی ایرانی-اسلامی باشد نه ترویج فرهنگ بیگانه در جامعه!

 • بر سر دوراهی-نون.خ ۱۳۹۸-۰۱-۲۶ ۱۱:۲۵

  یک منتقد در گفتگو با سینماپرس:

  متأسفانه مدت ها است شاهد تولید آثار ارزشمند مناسبتی در تلویزیون نیستیم/ «بر سر دوراهی» بدترین سریال نوروزی!

  سریال های نوروزی از منظر هنرمندان/۱

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینمای کشور پس از اتمام پخش سریال های نوروز ۹۸ گفت: مناسبت ویژه نوروز از دیرباز یکی از ایام طلایی رسانه ها به خصوص تلویزیون برای ایجاد ارتباط بیشتر و بهتر با مخاطب از طریق تولید فیلم ها و مجموعه های خاص، فاخر و ارزشمند بوده ولی سال ها است که این مهم به دلیل دوری نگاه و سلیقه مسئولان و مدیران صدا و سیما و همچنین طرد شدن هنرمندان حرفه ای و عوامل کاربلد تلویزیون به دست فراموشی سپرده شده و بر اثر ندانم کاری و رفیق نوازی و بازشدن پای اسپانسرها به تلویزیون دیگر شاهد تولید آثار ارزشمند در تلویزیون نیستیم.

 • سینماپرس در سالی که گذشت؛ بخش چهارم/زمستان ۹۷ ۱۳۹۸-۰۱-۱۸ ۰۹:۳۹

  سینماپرس در سالی که گذشت؛ بخش چهارم/زمستان ۹۷

  از بررسی ابتذال و هنجارشکنی در تئاتر و سینما تا ابهام در ثبت اجباری صنوف در وزارت کار/ دستاورد سینما در ۴۰ سالگی انقلاب چه بود؟

  سینماپرس: بخشی از گفتگوهای سینماپرس با سینماگران در فصل زمستان سال ۹۷ مربوط به مسائلی همچون: انتظارات سینماگران از مدیریت سینما، عملکرد هیأت انتخاب جشنواره فیلم فجر، ابتذال و هنجارشکنی در حوزه نمایش، ابتذال در سینمای ایران، نقش سینما در صحنه جنگ نرم، مطالبه از دست اندرکاران جشنواره فیلم فجر، سینمای ایران در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی، ثبت اجباری صنوف خانه سینما در وزارت کار و ... بود.

 • آذین-رافعی-محسنی نسب-فاضلی-فهیم-شریفی-سربخش ۱۳۹۸-۰۱-۱۷ ۱۰:۱۹

  انتقاد اهالی سینما نسبت به سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر؛

  از ترسیم ویران شهر تا خانواده های از هم پاشیده/ چرا جشنواره سی و هفتم قرابتی با ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی نداشت؟

  سینماپرس: تعدادی از اهالی سینما و کارشناسان و منتقدان پس از اتمام سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با انتقاد از مسئولان سینمایی تأکید کردند: این دوره از جشنواره فجر را می توان سال خیانت، ازدواج سفید و روابط نامشروع نامگذاری کرد و این برای سینمای ایران مایه شرمساری است! جشنواره فجر در ۴۰ سالگی انقلاب ایران اسلامی را به صورت «ویران شهر» نشان داد، اتفاقی شرم آور و ناراحت کننده که به هیچ عنوان در شأن جشنواره فیلم انقلاب نبود.

 • سینما ۱۳۹۸-۰۱-۱۴ ۱۱:۲۱

  یادداشت یک منتقد

  سینمای ایران درسال نودوهفت، امیدوارکننده نبود!

  سینماپرس: جبارآذین نوشت: تداوم کجروی ها، بحران‌ها ونامدیریتی‌ها درتولیدات سینمایی و ورودپول‌های مشکوک وکثیف به آفت هاوبیماری‌های سینمای ایران دامن زده است.

 • سینماپرس در سالی که گذشت؛ بخش سوم/پاییز ۹۷ ۱۳۹۸-۰۱-۱۰ ۱۰:۵۱

  سینماپرس در سالی که گذشت؛ بخش سوم/پاییز ۹۷

  از تأکید بر مهجوریت سینمای دفاع مقدس و مقاومت تا انتقاد از انفعال مسئولان در قبال ورود پول های کثیف به سینما

  سینماپرس: بخشی از گفتگوهای سینماپرس با سینماگران در فصل پاییز سال ۹۷ مربوط به مسائلی همچون: مهجوریت سینمای دفاع مقدس، انفعال سینما و تلویزیون در حوزه تولید آثار تاریخی و مذهبی، پول های کثیف در سینما و بی توجهی متولیان سینما، نفوذ فرهنگی و وادادگی مدیران، اهمیت سینمای مقاومت و... بود.

 • سینماپرس در سالی که گذشت؛ بخش دوم /تابستان ۹۷ ۱۳۹۸-۰۱-۰۳ ۰۹:۳۰

  سینماپرس در سالی که گذشت؛ بخش دوم /تابستان ۹۷

  از انتقاد به سیاسی کاری خانه سینما تا بررسی جایگاه رسانه های سینمایی و بحران در سینمای کودک!

  سینماپرس: بخشی از گفتگوهای سینماپرس با سینماگران در فصل تابستان سال ۹۷ مربوط به مسائلی همچون: پخش فوتبال در سینماها، سیاسی کاری مسئولان خانه سینما، لزوم اصلاح فرآیندهای آموزشی در سینما، بررسی عملکرد رسانه های سینمایی و روابط عمومی ها از منظر اهل قلم، بحران در سینمای کودک و نوجوان، بلاتکلیفی مدیریت سینما با جشنواره فیلم فجر و... بود.

 • فیلم سینمایی غلامرضا تختی ۱۳۹۷-۱۲-۲۹ ۱۴:۴۵

  نقد شفاهی فیلم های در حال اکران؛

  فیلم «غلامرضا تختی» این جهان پهلوان را از اوج عظمت باور ملی پایین کشیده است/ پهلوان کشی با حمایت بنیاد فارابی!

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینمای کشور همزمان با اکران فیلم سینمایی «غلامرضا تختی» به کارگردانی بهرام توکلی گفت: باید از دخالت عنصر سیاسی و نگاه های تجاری در سینمای ملی و تاریخی دوری کرد چرا که تجارت و سیاست باعث می شود شخصیت ها به ویژه قهرمان های مردمی به درستی تصویر نشوند و به هنگام نمایش با انتقاد و اعتراض گسترده مردم روبرو گردند مانند فیلم بد «غلامرضا تختی» که به دلیل اهمال، غفلت و دخالت سیاست جهان پهلوان را از اوج عظمت باور ملی به خاک مذلت نشانده است.

 • جبار آذین در نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی دریاچه ماهی ۱۳۹۷-۱۲-۲۶ ۱۱:۵۸

  رسانه ملی در محاصره فرهنگ بیگانه/۱

  آذین: پخش انبوه فیلم های کیلویی خارجی در سیما مغایر با خودکفایی، حمایت از هنرمندان ایرانی و در امتداد دوری از سبک زندگی ایرانی-اسلامی است

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینما در پی اعلام معاونت سازمان صدا و سیما مبنی بر اینکه برای ایام نوروز حدود ۱۴۰ فیلم‌ سینمایی آماده پخش داریم که از این تعداد ۱۷ فیلم ایرانی و ۱۲۳ فیلم خارجی هستند اظهار داشت: پخش انبوه فیلم های کیلویی خارجی در سیما مغایر با شعار خودکفایی و حمایت از هنرمندان ایرانی و در امتداد دوری از سبک زندگی ایرانی-اسلامی است.

 • علی سرتیپی - حسین فرحبخش - جبار آذین ۱۳۹۷-۱۲-۲۰ ۲۱:۴۰

  سینما رفتن هم مثل گوشت خوردن لاکچری می‌شود

  جوان آنلاین: گرانی‌های چندباره بسیاری از اقلام مورد نیاز خانواده‌ها از جمله گوشت و ارزاق آن‌ها را به کالاهایی لاکچری تبدیل کرده است. ظاهراً قرار است در سال آینده قیمت بلیت سینماها افزایشی ۲۵ درصدی را تجربه کند. برخی از منتقدان و سینماگران بالا رفتن قیمت بلیت سینماها را عاملی برای ریزش مخاطب و برخی دیگر با توجه به بالا رفتن هزینه تولید این افزایش را امری محتوم و لازم می‌دانند.

 • آشغال های دوست داشتنی-جن زیبا-هت تریک-سوء تفاهم-ضربه فنی-قرارمون پارک شهر-مأموریت غیرممکن ۱۳۹۷-۱۲-۰۸ ۱۲:۵۴

  نقد شفاهی فیلم های در حال اکران؛

  ۷ فیلم تازه اکران شده نمی توانند نظر مساعد مخاطب حرفه ای سینما را جلب کنند/ در آشفته بازار اکران، جریان غلط فیلمسوزی همچنان ادامه دارد

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینمای کشور همزمان با اکران ۷ فیلم سینمایی «آشغال های دوست داشتنی» به کارگردانی محسن امیریوسفی، «جن زیبا» به کارگردانی بایرام فضلی، «هت تریک» به کارگردانی رامتین لوافی، «سوء تفاهم» به کارگردانی احمدرضا معتمدی، «ضربه فنی» به کارگردانی غلامرضا رمضانی، «قرارمون پارک شهر» به کارگردانی فلورا سام و «مأموریت غیرممکن» به کارگردانی یعقوب غفاری گفت: ۷ فیلم جدید اکران با اندکی تفاوت در ساختار و محتوا، اغلب از منظر ساختار هنری، سوژه نو و پرداخت سینمایی در رده های متوسط، زیر متوسط و اندکی بالاتر از متوسط قرار دارند و در مجموع نمی توانند نظر مساعد مخاطب حرفه ای سینما را جلب کنند.

 • جبار آذین در نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی دریاچه ماهی ۱۳۹۷-۱۱-۲۹ ۱۰:۲۳

  سینماگران و جشنواره فجر سی و هفتم/۱

  آذین: این جشنواره به ارزش ها و آرمان ها وفادار نبود و به همین علت بسیاری آن را رویدادی ضد ارزش دانستند

  سینماپرس: جبار آذین منتقد سینما پس از اتمام سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر گفت: جشنواره فجر انقلاب اسلامی باید به ارزش ها و آرمان های انقلابی و ملی وفادار باشد اما این جشنواره به ارزش ها و آرمان ها وفادار نبود و به همین علت بسیاری از علما آن را رویدادی ضد ارزش دانستند و در مقابل آن موضع گرفتند.

 • پارادایس - ترانه - سندباد و سارا ۱۳۹۷-۱۱-۲۸ ۱۰:۵۱

  نقد شفاهی فیلم های در حال اکران؛

  «پارادایس» یک کمدی نمای آشفته، «ترانه» اثری متوسط و «سندباد و سارا» فیلمی سرگرم کننده است

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینمای کشور همزمان با اکران ۳ فیلم سینمایی «پاردایس» به کارگردانی علی عطشانی، «ترانه» به کارگردانی مهدی صاحبی و «سندباد و سارا» به کارگردانی غلامرضا آزادی گفت: «پارادایس» یک کمدی نمای آشفته و فیلمی بی سر و ته و بی هویت، «ترانه» اثری متوسط در ژانر اجتماعی و «سندباد و سارا» فیلمی سرگرم کننده برای کودکان و نوجوانان است.

 • جبار آذین در میزگرد آسیب شناسی سینمای دفاع مقدس ۱۳۹۷-۱۱-۱۷ ۲۲:۳۴

  جشنواره فیلم فجر، جشن‌پاره‌ای از آنچه که باید باشد/ بسیاری از فیلم‌ ها ارزش تماشا نداشتند

  جوان آنلاین: جبار آذین، منتقد سینما درباره سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر می‌گوید: «آن‌چیزی که تحت عنوان جشنواره در حال برگزاری است از دیدگاه من در واقع یک قسمت از جشن‌پاره فیلم فجر سابق است.»

 • قانون مورفی-تخته گاز-درساژ ۱۳۹۷-۱۰-۳۰ ۰۹:۵۴

  نقد شفاهی فیلم های در حال اکران؛

  «قانون مورفی» و «تخته گاز» ۲ فیلم نازل، پیش پاافتاده و سطحی و سرشار از مشتی ادا و اطوار و لودگی و مسخرگی و «درساژ» فیلمی با مضامین کهنه!

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینمای کشور همزمان با اکران ۳ فیلم سینمایی «تخته گاز» به کارگردانی محمد آهنگرانی، «درساژ» به کارگردانی پویا بادکوبه و «قانون مورفی» به کارگردانی رامبد جوان گفت: «قانون مورفی» و «تخته گاز» ۲ فیلم نازل، پیش پاافتاده و سطحی و سرشار از مشتی ادا و اطوار و لودگی و مسخرگی که اکران های تازه سینمای بی در و پیکر مان هستند که با عناصر منحط سینمای فیلمفارسی سر هم و راهی اکران شده و «درساژ» فیلمی با مضامین کهنه اما اخلاق گرا است.

 • کاسبی-معصومی-فارسیجانی-توکلی-عنقا-آذین-یثربی-سعیدی-احمدجو-نجفی-محسنی نسب-نجفی ۱۳۹۷-۱۰-۳۰ ۰۹:۴۵

  انتقاد گسترده سینماگران به ترویج ابتذال و انفعال مدیران/ سینمای ما جایی برای شوخی های جنسی نیست!

  سینماپرس: تعدادی از سینماگران و کارشناسان فرهنگی کشور با انتقاد از ترویج ابتذال در سینما که مقصر اصلی آن مدیران سینمایی طی سال های اخیر هستند ضمن تأکید بر تخریب گری فیلم های مبتذل در جامعه موج انتقادات خود را نسبت به موضع منفعلانه مدیران سازمان سینمایی در خصوص تولید و عرضه گسترده فیلم های مبتذل ابراز داشتند.

 • اسکی باز-دزد و پری۲-اتاق تاریک ۱۳۹۷-۱۰-۲۳ ۱۰:۵۳

  نقد شفاهی فیلم های در حال اکران؛

  «اسکی باز»، «دزد و پری۲» و «اتاق تاریک» ۳ اثر متوسط/ اهمال و غفلت مدیران سینمایی چیزی جز اسکلت از سینمای کودک باقی نگذاشته است

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینمای کشور همزمان با اکران ۳ فیلم سینمایی «اسکی باز» به کارگردانی فریدون نجفی، «دزد و پری۲» به کارگردانی حسین قناعت و «اتاق تاریک» به کارگردانی سیدروح الله حجازی گفت: «اسکی باز»، «دزد و پری۲» و «اتاق تاریک» ۳ اثر متوسط در سینمای منجمد، رهاشده و مهجور کودک و نوجوان هستند که هیچ یک از آن ها چندان اقبالی میان مخاطبان پیدا نکرده و نخواهند کرد و متأسفانه علیرغم تلاش برخی از فیلمسازان برای زنده نگاه داشتن این گونه مهم سینمایی اهمال و غفلت مدیران سینمایی چیزی جز اسکلت از سینمای کودک باقی نگذاشته است.

 • جبار آذین در نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی دریاچه ماهی ۱۳۹۷-۱۰-۱۷ ۱۰:۵۴

  آذین در گفتگو با سینماپرس:

  جریان هایی به جای وفاداری به نقد و سینما، به اهداف نامدیران سینمایی وفادارند/ نباید تنها عده‌ای خاص در نشست های جشنواره حضور داشته باشند!

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینمای کشور در آستانه برگزاری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر درباره اداره نشست های جشنواره فیلم فجر گفت: جریان هایی که تحت لوای منتقدان در برخی سال ها اداره جلسات نقد فیلم های جشنواره را بر عهده داشتند به جای آنکه به نقد و سینما وفادار باشند به اهداف نامدیران سینمایی وفادارند!؛ اگر قرار است مجدداً اداره نشست ها در دست انجمن منتقدان بیفتد نباید تنها عده ای خاص که همیشه در نشست ها حضور دارند گزینش شوند و باید همه اعضای انجمن در این جلسات مشارکت داشته باشند.

 • جبار آذین در نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی دریاچه ماهی ۱۳۹۷-۱۰-۱۲ ۱۴:۴۷

  منتقد سینما عنوان کرد:

  فیلم های دورهمی ملی فجر را مافیا گزینش و داوری می کند!

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینمای کشور با انتشار یک متن در فضای مجازی نوشت: فیلم های دورهمی ملی فجر را مافیا گزینش و داوری می کند!

 • بی نامی-مارموز ۱۳۹۷-۱۰-۱۱ ۱۰:۴۵

  نقد شفاهی فیلم های در حال اکران؛

  «بی نامی» اثر بی ادعا و فارغ از روشنفکرنمایی های مد شده در سینما و «مارموز» یک هجویه در قواره استندآپ کمدی های سطحی تلویزیون!

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینمای کشور همزمان با اکران ۲ فیلم سینمایی «بی نامی به کارگردانی علیرضا صمدی و «مارموز» به کارگردانی کمال تبریزی گفت: «بی نامی» اثر بی ادعا و فارغ از روشنفکرنمایی های مد شده در سینما و «مارموز» اثری در قواره استندآپ کمدی های سطحی تلویزیون و سرشار از نمایش گرایش های جناحی و سیاسی کمال تبریزی است؛ فیلمی که هیچ نشانی از سینما ندارد و در نازل ترین شکل ممکن سرهم بندی شده است!

 • بمب؛ یک عاشقانه-کلمبوس-میلیونر میامی ۱۳۹۷-۰۹-۲۷ ۱۱:۰۶

  نقد شفاهی فیلم های در حال اکران؛

  «بمب؛ یک عاشقانه» فیلمی نارس و ناکامل و «کلمبوس» و «میلیونر میامی» ۲ شبه کمدی ناموفق دیگر هستند

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینمای کشور همزمان با اکران ۳ فیلم سینمایی «بمب؛ یک عاشقانه» به کارگردانی پیمان معادی، «کلمبوس» به کارگردانی هاتف علیمردانی و «میلیونر میامی» به کارگردانی مصطفی احمدی گفت: بمب؛ یک عاشقانه» فیلمی نارس و ناکامل که حتی یک ترقه عاشقانه هم نیست و «کلمبوس» و «میلیونر میامی» ۲ شبه کمدی ناموفق دیگر هستند که ترکیب فیلم های نازل و سطح پایین شبه کمدی در سینمای کشور را کامل تر کرده اند!