نمایش همه
 • صندوق اعتباری هنر ۱۴۰۲-۰۱-۲۷ ۱۱:۲۵

  با نگاهی به اظهارات مدیران صندوق؛

  در صندوق اعتباری هنر چه می گذرد؟/ هنرمندان درگیر مشکلات معیشتی؛ مدیران صندوق در پی اعطای کارت کیشوندی، معرفی گالری هنری و خدمات لاکچری برای هنر کارت!

  سینماپرس: در حالی که بسیاری از اهالی فرهنگ و هنر به ویژه سینماگران کشور به واسطه رکود حاکم بر تولید کالاهای فرهنگی و هنری زندگی های شان با بحران شدید مالی و معیشتی روبرو شده نهادهایی همچون صندوق اعتباری هنر، خانه سینما و... که وظیفه ذاتی شان رسیدگی به امور رفاهی، صنفی و مادی هنرمندان است ضمن بی توجهی به خواسته مکرر هنرمندان برای رسیدگی به امور زندگی شان خود را درگیر کارهای شوآف گونه ای کرده اند که هیچ عایدی مثبتی برای هنرمندان در پی ندارد! این افراد رسماً مشغول رزومه سازی برای خود هستند و باعث شده اند تا اعتبار صندوق دچار خدشه شود!

 • نشست رسانه‌ای هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت ۱۴۰۱-۱۲-۱۴ ۱۰:۵۵

  به بهانه برگزاری هفدهمین جشنواره فیلم مقاومت؛

  از لزوم تبیین گفتمان مقاومت برای سینماگران تا ضرورت تغییر سیاست های مدیران فرهنگی و سینمایی در خصوص تولید آثار سینمای جنگ

  سینماپرس: اصولا جشنواره فیلم مقاومت به تنهایی می تواند محرک خوبی برای تولید فیلم های ارزشمند و شاخص در زمینه هشت سال دفاع مقدس باشد اما آنچه سال ها است سینمای دفاع مقدس و مقاومت را دچار نقصان کرده از یک سو تولید فیلم هایی با عنوان سینمای دفاع مقدس اما با نگاه کاملا ضد جنگ است و از سوی دیگر خلأ وجود فیلمنامه های مناسب در این حوزه بسیار مشهود بوده و از طرفی دیگر بی تفاوتی و اهمال کاری برخی سیاست گذاران و مدیران فرهنگی نیز باعث شده این سینمای غنی و پربار مهجور باقی بماند! ‌ همچنین نمی توان نقش نقصان سیستم رسانه ای کشور را برای تجلی و تبلور بیشتر این گونه مهم سینمایی نادیده گرفت.

 • فیلم سینمایی «سینما متروپل» ۱۴۰۱-۱۱-۲۲ ۰۹:۵۹

  نیم‌نگاهی به فیلم سینمایی «سینما متروپل»

  ادای دین به «سینمای عصر پهلوی» با استفاده از بودجه حمایتی «ژانر دفاع مقدس»

  سینماپرس: «سینما متروپل» عنوان یکی از سخیف‌ترین تولیدات سینمایی به نمایش گذاشته شده در «بخش سودای سیمرغ چهل و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر» است.

 • فیلم سینمایی غریب ۱۴۰۱-۱۱-۲۱ ۲۲:۴۶

  نیم نگاهی به فیلم سینمایی «غریب»

  تلاشی کم رمق اما ارزشمند برای خارج کردن «مسیح کردستان» از غربت تاریخی

  سینماپرس: «غریب» عنوان یکی از تولیدات سینمایی عرضه شده در «بخش سوادای سیمرغ» است که علاقمندان بسیاری منتظر تماشای آن در «چهل و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر» بودند.

 • فیلم سینمایی «گل‌های باوارده» ۱۴۰۱-۱۱-۲۱ ۱۲:۱۶

  نیم‌نگاهی به فیلم سینمایی «گل‌های باوارده»

  یک «بیگ پروداکشن» کم‌خاصیت در ژانر «دفاع مقدس»

  سینماپرس: «گل‌های باوارده» عنوان یکی از فیلم‌های پُرحاشیه حاضر در «بخش سودای سیمرغ» این دوره از «جشنواره فیلم فجر» بود.

 • فیلم سینمایی «روایت ناتمام سیما» ۱۴۰۱-۱۱-۱۸ ۱۲:۴۹

  نگاهی به فیلم سینمایی «روایت ناتمام سیما»

  تلاش ناکام برای ادای دین به «مکتب فرانکفورت» با بودجه فیلمسازی «وزارت ارشاد»

  سینماپرس: «روایت ناتمام سیما» عنوان یکی از فیلم‌های حاضر در «بخش سودای سیمرغ» این دوره از «جشنواره فیلم فجر» است که با یک داستان نیم‌بند به سراغ تصویرسازی از تعالیم «مکتب فرانکفورت» و «نظریه کنش ارتباطی» رفته است.

 • فیلم سینمایی «کت چرمی» ۱۴۰۱-۱۱-۱۷ ۱۳:۱۰

  نگاهی به فیلم سینمایی «کت چرمی»

  از «تجویز آنارشیسم» تا تلاش نافرجام برای تکرار نکردن «مردبازنده»

  سینماپرس: «کت چرمی» از منظر فُرم سینمایی در حداقل‌ها مانده و توانسته موضوعاتی ابتدایی همچون بازی‌گرفتن از چند بازیگر خوب و لوکیشن و ... را تامین نماید؛ اما به جهت فقدان تولیدات توانمند در این دوره از جشنواره موفق شد تا رضایت نسبی مخاطبان را از صرف وقت و تماشای یک اثر سینمایی فراهم سازد.

 • فیلم سینمایی چرا گریه نمی‌کنی؟ ۱۴۰۱-۱۱-۱۶ ۱۲:۴۷

  نگاهی به فیلم سینمایی «چرا گریه نمی‌کنی؟»

  حقنه باورهای «نیهیلیستی» و انگاره‌های «پوچ‌انگاری»

  سینماپرس: «چرا گریه نمی‌کنی؟» عنوان یکی از تولیدات سینمایی عرضه شده در «بخش سودای سیمرغ چهل و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر» است که به صورتی کم سابقه‌ای در قالب یک فیلم سینمایی ایرانی اقدام به ترویج باورهای «نیهیلیستی» می‌نماید.

 • فیلم سینمایی «سرهنگ ثریا» ۱۴۰۱-۱۱-۱۵ ۱۴:۳۰

  نگاهی به فیلم سینمایی «سرهنگ ثریا»؛

  «خطاهای بزرگ استراتژیک» یک اثر سینمایی جذاب

  سینماپرس: «سرهنگ ثریا» عنوان یکی از تولیدات سینمایی جذاب و دیدینی عرضه شده در «جشنواره چهل و یکم» است. اثری که متاسفانه با وجود ماهیت سینمایی خود دچارخطاهای بزرگ استراتژیک شده است.

 • فیلم سینمایی «پرونده باز است» ۱۴۰۱-۱۱-۱۵ ۱۰:۳۰

  نگاهی به فیلم سینمایی «پرونده باز است»

  ایجاد نفرت از «حاکمیت دینی» بر بستر یک اثر ضعیف «ضد قصاص»

  سینماپرس: «پرونده باز است» عنوان یکی از تولیدات سینمایی عرضه شده در «بخش سودای سیمرغ چهل و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر» همانند برخی آثار تولید شده در سال‌های اخیر به سراغ موضوع «قصاص» رفته است.

 • فیلم سینمایی «جنگل پرتقال» ۱۴۰۱-۱۱-۱۴ ۱۱:۱۱

  نیم نگاهی به فیلم سینمایی «جنگل پرتقال»

  حقنه آموزه‌های «سند ۲۰۳۰» در «جنگل پرتقال»!

  سینماپرس: «جنگل پرتقال» عنوان یکی از فیلم‌های حاضر در «بخش سوادای سیمرغ چهل و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر» است. اثری که در قالب «سینمای اجتماعی» تولید و به ارایه محتوایی در تعارض با «سبک زندگی اسلامی و ایرانی» مبادرت می‌ورزد.

 • اولین روز چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر ۱۴۰۱-۱۱-۱۳ ۱۷:۳۷

  نگاهی به روز اول برگزاری جشنواره چهل و یکم؛

  حسرتی که بر دل ماند/ تهیه کننده ای که میلی به ساخت فیلمش نداشت!

  سینماپرس: پس از سال ها از گذشت جداسازی غیرکارشناسی بخش های ملی و جهانی جشنواره فیلم فجر، قرار بود امسال در چهل و یکمین دوره این رویداد شاهد برگزاری بین المللی و باشکوه جشنواره فجر انقلاب باشیم؛ اما دست اندرکاران جشنواره نه تنها مطابق سال های گذشته مراسم افتتاحیه برای این رویداد برگزار نکردند بلکه در اولین روز برگزاری حتی برنامه نمایش فیلم های خارجی اعلام نشد و تنها اسامی فیلم های یک بخش از آن با تأخیر فراوان اطلاع رسانی شد.

 • فیلم های جشنواره چهل و یکم ۱۴۰۱-۱۱-۰۶ ۱۳:۱۶

  نگاهی به آثار چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر انقلاب؛

  حضور پررنگ نهادها و ارگان ها/ کدام فیلم ها می توانند نظر مثبت منتقدان و مخاطبان را جلب کنند؟

  سینماپرس: چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در حالی قرار است در ایام الله دهه مبارکه فجر برگزار شود که علی رغم تلاش برخی سینماگران و سلبریتی های آشوب طلب برای تحریم، از هم اکنون با حضور ۲۴ فیلم سینمایی در بخش سودای سیمرغ نویدبخش جشنواره ای استاندارد و پررونق را می دهد.

 • جشنواره فیلم شب‌ های سیاه تالین ۱۴۰۱-۰۹-۰۷ ۱۰:۳۷

  موضع سازمان سینمایی چیست!؟

  انفعال در خصوص حضور سینمای ایران در جشنواره های جهانی/ وقاحت یک فیلمساز ایرانی در اختتامیه جشنواره شب های سیاه تالین!

  سینماپرس: سال های متمادی است که بسیاری از کارشناسان و دغدغه مندان حوزه سینما و رسانه پس از بررسی های فراوان و تحقیقات گسترده هشدار داده اند که جشنواره های سینمایی جهان محلی برای حضور برخی شبه روشنفکرانی شده که از امکانات مادی و معنوی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران استفاده می کنند اما بر علیه منافع ملی گام بر می دارند؛ این افراد یا در مضامین آثارشان و یا در اظهارنظرها و رفتارهای شان علیه کشور خود موضع می گیرند و تصویری مخدوش، سیاه و چرک از ایران به جهانیان مخابره می کنند که این اتفاق نیازمند تدبیری جدی است.

 • صندوق اعتباری هنر ۱۴۰۱-۰۸-۰۸ ۱۳:۳۰

  معضلات اقتصادی اهالی فرهنگ و هنر و انفعال نهادهای پاسخگو؛

  مسیر اشتباه در صندوق اعتباری هنر و امضای تفاهم نامه با کانون اتومبیل رانی!

  سینماپرس: در حالی که طی سال های اخیر روز به روز سفره اهالی فرهنگ و هنر به ویژه سینماگران در حال کوچک تر شدن است و بخش کثیری از هنرمندان نسبت به شرایط زندگی سخت و طاقت فرسای خود گلایه دارند، صندوق اعتباری هنر که یکی از وظایفش حمایت های معیشتی به اهالی فرهنگ و هنر است به جای در نظر گرفتن بن های تهیه ارزاق، کمک های نقدی و سبدهای کالا و ... به تازگی تفاهم نامه ای با کانون اتومبیل رانی برای برگزاری مسابقات رالی امضا کرده است.

 • محمد خزاعی در مراسم ضیافت قلم ۱۴۰۱-۰۸-۰۷ ۱۲:۲۰

  بی توجهی سازمان سینمایی به لزوم پاسخگویی؛

  وعده ای که عملی نشد!؛/ پاسخگویی و ایجاد شفافیت موجب از بین رفتن شکاف میان مردم و مسئولان می شود

  سینماپرس: مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی در نشست خبری «هفته مهر سینمای ایران» که ۲۲ شهریور ماه برگزار شد وعده داد که نشست خبری محمد خزاعی پس از حضور و سکوت یک ساله اش در رأس هرم مدیریت سینمای کشور مهرماه برگزار می شود؛ وعده ای که عملی نشد و مشخص نیست بی اعتنایی مسئولان سازمان سینمایی به پاسخگویی در قبال اقداماتشان به چه دلیلی است؟

 • آرم سازمان سینمایی ۱۴۰۱-۰۷-۰۹ ۱۳:۳۰

  «فتنه ژینا» و انفعال مدیران سینمایی؛

  سکوت عجیب و غیرقابل اغماض مدیران سازمان سینمایی در مواجهه با سلبریتی های فتنه گر و آشوب طلب به چه معناست؟

  سینماپرس: در حالی که طی روزهای اخیر شاهد اظهارنظرهای خارج از عرف، ضد میهنی و بعضا معاندانه برخی سلبریتی های سینمایی و ورزشی در خصوص «فتنه ژینا» بوده ایم؛ سکوتی عجیب در «سازمان سینمایی» حاکم است و مدیران سینمایی که همیشه در خصوص هر مسأله ای اظهارنظر می کردند این روزها در سکوت مطلق به سر می برند؛ سکوتی عجیب و غیرقابل اغماض در مواجهه با سلبریتی‌های فتنه‌گر و آشوب طلبی که حداقل خواست ملت ایران «ممنوع الکاری» همیشگی آن ها در عرصه سینما هستند!

 • هفتاد و نهمین جشنواره فیلم ونیز ۱۴۰۱-۰۶-۰۸ ۱۱:۱۸

  سینماپرس گزارش می دهد؛

  هرآنچه از هفتاد و نهمین جشنواره فیلم ونیز باید بدانید/ از حضور پرشمار سینماگران ایرانی و فیلم های بدون پروانه نمایش تا اظهارات عجیب آلبرتو باربرا در خصوص کشورمان!

  سینماپرس: هفتاد و نهمین جشنواره فیلم ونیز در حالی فردا (چهارشنبه نهم شهریور) آغاز به کار خواهد کرد که یکی از نکات قابل تأمل این رویداد سینمایی حضور پرشمار سینماگران ایرانی است و از سوی دیگر مسئولان این جشنواره اعلام کرده اند مهمانان دیگر نیازی به نشان دان گواهی واکسیناسیون با نتیجه آزمایش کرونا برای شرکت در این جشنواره ندارند.

 • خانه سینما ۱۴۰۱-۰۶-۰۶ ۱۱:۰۵

  روزهای پرتنش و آینده مبهم خانه سینما؛

  ماجرای استعفای سریالی مدیران خانه سینما در آستانه انتخابات هیأت مدیره چیست؟/ از ایجاد شائبه دخالت تا تلاش برای سرپوش گذاشتن بر ناکارآمدی!

  سینماپرس: در حالی که طی روزهای اخیر مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره خانه سینما به ترتیب خبر استعفای خود را رسانه ای کردند و مواردی همچون دخالت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر انتخابات هیأت مدیره این نهاد و تائید صلاحیت‌های نامزدها را به‌ عنوان دلیلی برای استعفای شان برشمردند، شواهد حاکی از آن است این نهاد که سال های متمادی است اندک خدمات صنفی و رفاهی به اعضای خود ارائه نکرده و بیشتر محلی برای سیاسی کاری شاه نشینانش بوده دست به یک بازی رسانه ای زده تا در آستانه انتخابات مظلوم نمایی کرده و سرپوشی بر تمامی کاستی ها و انفعالات آن بگذارد!

 • کوزوو-دوزیست-سازمان سینمایی ۱۴۰۱-۰۵-۱۸ ۱۴:۲۴

  مصداقی دیگر از حضور پُرقدرت جریان «نفوذ فرهنگی»؛

  توهین آشکار به مقدسات با بدعت سازمان سینمایی/ آغاز اکران دو فیلم کمدی جدید تنها سه روز پس از «عاشورای حسینی»!

  سینماپرس: مدیران سینمایی دولت سیزدهم در اقدامی عجیب که بیش از هر چیز بر حضور پُرقدرت جریان «نفوذ فرهنگی» صحه می‌گذارد؛ در تصمیمی که توهینی آشکار به مقدسات و بی توجهی به سوگواری مردم متدین و امت انقلابی ایران اسلامی برای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفای ایشان است، چشم خود را بر اکران دو فیلم سینمایی جدید کمدی همزمان با روز سیزدهم محرم الحرام بستند.

 • فیلم سینمایی «بازیوو» ۱۴۰۱-۰۵-۱۱ ۱۱:۳۶

  نگاهی به فیلم در حال اکران «بازیوو»؛

  یدک کشیدن عنوان «فانتزی» برای توجیه پیام‌های «غیر بهداشتی»

  سینماپرس: «بازیوو» عنوان اثری در تقابل مستقیم با «سبک زندگی اسلامی و ایرانی» است. فیلمی موزیکال و کمدی و به ظاهر در «ژانر کودک» که در سال ۱۳۹۷ هجری‌شمسی تولید شده و سعی دارد تا با یدک کشیدن عنوان «فانتزی» القای هر مفهومی به روح و روان مخاطبان خود را موجه جلوه دهد.

 • چهارمین روز سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ۱۴۰۱-۰۵-۰۴ ۱۲:۳۰

  شنیده هایی از دور باطل مدیران ناکارآمد!

  «باشگاه فیلم کودک» جایگزین «مرکز توسعه سینمای کودک»، «شورای راهبردی سینمای کودک» و... می شود؟/ نام های جدید به کام چه کسانی خواهد بود؟

  سینماپرس: بلاتکلیفی های سینمای کودک دامنه دار است؛ طی سال های اخیر حضور مدیران ناکارآمد و بی درایت در سینمای کشور باعث تأسیس شوراها و نهادهای ناکارآمدی همچون «مرکز توسعه سینمای کودک»، «شورای راهبردی سینمای کودک» و... شد که جز تاراج بیت المال به اسم سینمای کودک و انتفاع عده قلیلی از سینماگران وابسته به مدیران وقت دستاورد دیگری نداشت! بر اساس برخی شنیده ها اینک مدیران جدید و ناآشنا با سینما در بنیاد سینمایی فارابی به جای چاره جویی برای رفع استمرار بحران در سینمای کودک و نوجوان درست جا پای مدیران قبلی گذاشته اند و می خواهند با هزینه کرد از بیت المال مرکز جدیدی تحت عنوان «باشگاه فیلم کودک» تأسیس کنند که به نظر می رسد همچون مراکز و شوراهای پیشین هیچ دستاوردی برای سینمای کودک و نوجوان نخواهد داشت و تنها عده محدودی افراد از آن کسب منفعت خواهند کرد.

 • خانه سینما ۱۴۰۱-۰۵-۰۲ ۱۱:۰۶

  چه خبر از خانه سینما؟

  از شعله ور شدن آتش اختلاف در صنوف موازی تا تلاش شاه نشینان برای ابقای خود در انتخابات پیش رو!/ انفعال سازمان سینمایی ادامه دارد؟!

  سینماپرس: شنیده ها حاکی از آن است که هیأت مدیره خانه سینما در تخلفی آشکار و برخلاف اساسنامه خانه سینما طی دعوتنامه ای از برخی صنوف ضمن دعوت برای حضور آن ها در مجمع عمومی، متذکر شده که آن ها حق معرفی نامزد و حق رأی در این مجمع را ندارند! این تخلف آشکار در حالی صورت می گیرد که از حضور غیرقانونی مدیرعامل مدت زیادی می گذرد و در این میان دستگاه های مرتبط مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان سینمایی، سازمان بازرسی کل کشور و وزارت کار عملکردی منفعلانه داشته اند.

 • فیلم سینمایی عنکبوت مقدس ۱۴۰۱-۰۳-۰۲ ۱۳:۵۶

  نگاهی به فیلم «عنکبوت مقدس»؛

  تصویرسازی غرب پسند از قاتل عنکبوتی به عنوان قهرمان ملی و مذهبی! / معرفی ایرانیان به عنوان افرادی شیطان صفت؛ اقدامی سینمایی یا بازی سیاسی؟

  سینماپرس: «عنکبوت مقدس» به کارگردانی علی عباسی در حالی در هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد که تصویری به شدت غلوشده از ایران درست مانند آنچه در «سنگسار ثریا»، «بدون دخترم هرگز» و امثالهم شاهد بودیم در آن نمایش داده شد!

 • جشنواره فیلم کن ۱۴۰۱-۰۲-۲۶ ۱۱:۲۱

  سینماپرس گزارش می دهد؛

  هرآنچه از هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن باید بدانید/ از حضور پرشمار سینماگران ایرانی تا خداحافظی با پروتکل های بهداشتی کرونایی!

  سینماپرس: هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن در حالی آغاز به کار خواهد کرد که یکی از نکات قابل تأمل این رویداد سینمایی حضور پرشمار سینماگران ایرانی است و از سوی دیگر مسئولان این جشنواره اعلام کرده اند مهمانان دیگر نیازی به نشان دان گواهی واکسیناسیون با نتیجه آزمایش کرونا برای شرکت در این جشنواره ندارند؛ بدین ترتیب هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن اولین جشنواره سینمایی جهان خواهد بود که رسماً با پروتکل های بهداشتی کرونایی خداحافظی می کند!

 • چهارمین روز سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ۱۴۰۱-۰۲-۲۵ ۱۲:۳۴

  بحران در سینمای کودک و نوجوان؛

  «غربت» سینمای کودک در سایه «غفلت» مدیران سینمایی!

  سینماپرس: در حالی که بیش از شش ماه از روی کار آمدن مدیران جدید سینمای کشور می گذرد و آن ها در این مدت در خصوص تمامی بخش ها و ارکان سینما تصمیماتی گرفته و سخنانی را گفته اند، سینمای بحران زده کودک و نوجوان در سایه «غفلت» مدیران سینمایی دچار «غربت» شده؛ مدیران در مورد اهداف شان برای آینده سینمای کودک و نوجوان سخنی نگفته اند!

 • فیلم های مطرح سینمای جهان در سال ۲۰۲۱-۳ ۱۴۰۱-۰۱-۱۵ ۱۰:۳۰

  مطرح ترین فیلم های سینمای جهان در سالی که گذشت - بخش پایانی

  از انیمیشن مستند روایتگر زندگی یک پناهنده افغانستانی تا نمایش آثار مهم در ونیز ۲۰۲۱

  سینماپرس: در سال ۲۰۲۱ و ماه های نخست سال ۲۰۲۲ که همچنان جهان درگیر کرونا با سویه‌های جدید و متفاوت بود، انسان به ناگزیر راهکارهایی برای بازگشت به زندگی عادی در کنار ادامه شیوع این ویروس یافت و سینما نیز برای دستیابی به شرایطی بهتر و عبور از بحران چالش‌های بسیاری را پشت سر گذاشت و به طور کل همه این تلاش‌ها باعث شد که سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰ در سینما سال پربارتری را شاهد باشیم.

 • فیلم سینمایی رویداد ۱۴۰۱-۰۱-۱۴ ۱۰:۲۱

  نگاهی به برترین فیلم ونیز ۲۰۲۱؛

  «رویداد» تاریخ مصرف‌گذشته و محافظه‌کار!

  سینماپرس: «رویداد» جدیدترین فیلم سینمایی آدری دیوان فیلمساز زن فرانسوی که توانست شیر طلای جشنواره فیلم ونیز را در سال ۲۰۲۱ از آن خود کند و پس از فیلم «تیتان» که نخل طلای کن را از آن خود کرد توانست دومین فیلم فرانسوی موفق سال ۲۰۲۱ باشد.

 • فیلم سینمایی تیتان ۱۴۰۱-۰۱-۱۲ ۰۹:۵۸

  نگاهی به فیلم برنده نخل طلای کن؛

  «تیتان» یک ایده تلف شده با نگاهی رادیکال اما ابتر

  سینماپرس: ژولیا دوکورنو کارگردان جوان فرانسوی که در سال ۲۰۱۶ با فیلم سینمایی «خام» توانست توجهات را به خود جلب کند در سال ۲۰۲۱ در دومین تجربه کارگردانی‌اش با فیلم «تیتان» موفق به کسب جایزه نخل طلای کن شد.

 • فیلم های مطرح سینمای جهان در سال ۲۰۲۱-۲ ۱۴۰۱-۰۱-۰۹ ۱۳:۴۱

  مطرح ترین فیلم های سینمای جهان در سالی که گذشت - بخش دوم

  درخشش سینماگران آسیایی و مطرح شدن فیلمسازان کمتر دیده شده اروپایی

  سینماپرس: در سال ۲۰۲۱ و ماه های نخست سال ۲۰۲۲ که همچنان جهان درگیر کرونا با سویه‌های جدید و متفاوت بود، انسان به ناگزیر راهکارهایی برای بازگشت به زندگی عادی در کنار ادامه شیوع این ویروس یافت و سینما نیز برای دستیابی به شرایطی بهتر و عبور از بحران چالش‌های بسیاری را پشت سر گذاشت و به طور کل همه این تلاش‌ها باعث شد که سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰ در سینما سال پربارتری را شاهد باشیم.