دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۷

به همت مرکز بسیج سازمان صدا و سیما؛

فصل دوم «سرچشمه» در شبکه پنج سیما

برنامه سرچشمه

سینماپرس: فصل دوم برنامه تلویزیونی «سرچشمه» از شبکه پنج سیما روی آنتن می رود.

به گزارش سینماپرس، فصل اول سرچشمه از شبکه ۵ سیما روی آنتن رفت و موضوعات مختلف تاریخ انقلاب را با حضور شاهدان عینی و کارشناسان آن بررسی و برای اولین بار فیلم‌های کمتر دیده شده تاریخ انقلاب را منتشر کرد.

این برنامه در کنار پرونده ترور میکونوس به سراغِ بررسی تاریخچه کمیته‌های انقلاب اسلامی رفت. این برنامه هر هفته پنجشنبه‌ها ساعت ۱۹ از شبکه پنج سیما پخش می‌شد و قرار است از روز پنجشنبه ۲۶ تیرماه با تغییراتی به آنتن بازگردد.

در این فصل حسین جودوی از روزنامه‌نگاران و کارشناسان شناخته‌ شده در حوزه تاریخ به عنوان مجری مقابل مهمانان سرچشمه می‌نشیند و با آنها گپ و گفت خواهد داشت. تیم سردبیری و قسمت پژوهش برنامه به طور کامل تغییر کرده و بیشتر دغدغه "سرچشمه ۲" تمرکز بر وقایع دهه ۶۰ خواهد بود.

سرچشمه برای اتفاقات و موضوعات چالش‌برانگیزی همچون "۹ دی" نیز برنامه‌ریزی دارد و روایت‌ها و حرف‌های گفتنی درباره آن روز خواهند داشت.

فصل دوم "سرچشمه" ۲۶ قسمتی است و مثل گذشته هفته‌ای یک روز، پنجشنبه‌ها روی آنتن خواهد بود و دو شبکه چهار و خبر، بازپخش آن را پخش می‌کند، فقط روز و ساعت آن هنوز قطعی نشده است. یکی از موضوعات مهم "سرچشمه ۲" بررسی موضوع مک‌فارلین با علی هاشمی، جنگ نفتکش‌ها با سردار فتح‌الله محمدی و موضوع جنایت‌های مهدی هاشمی و اتفاقات دهه ۶۰ با حجت‌الاسلام سالک گفت‌وگو خواهد شد و البته موضوعات و مهمان‌های دیگری که مخاطبین علاقه‌مند می‌توانند از این هفته بیننده این برنامه تلویزیونی باشند.

یکی از حلقه‌های مفقوده برنامه‌سازی تلویزیونی در کنار کارهای ادبی، قطعاً تاریخ است که جسته و گریخته با برنامه‌های کلیشه‌ای و روایت‌های پرداختی نخ‌نما شده، تلویزیون به سراغ این روایت‌ها رفته است. شاید یکی از وجوه تمایز "سرچشمه" خصوصاً‌ در فصل دوم روایت‌های شاهدان عینی باشد که کمتر در قاب تلویزیون آمده‌اند یا به قولی از قاب تصویر فراری‌اند.

تولید برنامه سرچشمه در شرایط کرونایی ادامه دارد و تنها ۲۰ درصد آن تصویربرداری شده است.

سرچشمه کاری از مرکز بسیج سازمان صدا و سیما و گروه سیاسی شبکه پنج می‌باشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.