سه‌شنبه ۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۰

در بیست و هفتمین دوره؛

معرفی هیات داوران بخش مسابقه جشنواره تئاتر استان تهران

جشنواره تئاتر استان تهران

سینماپرس: هیات داوران بخش مسابقه بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استان تهران معرفی شدند.

به گزارش سینماپرس، حسین جعفری، توحید معصومی و سعید نجفی به عنوان هیات داوران بخش مسابقه بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استان تهران معرفی شدند.

حسین جعفری علاوه بر مدیریت هنری در مقام کارگردانی و نمایشنامه‌نویسی فعالیت کرده است. وی در طول سال ها به عنوان مدیر حوزه هنری فارس، مدیر اداره هنرهای نمایشی حوزه هنری تهران، رئیس دانشگاه سوره شیراز، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، مدیرکل فرهنگ و آموزش عالی هرمزگان، معاون هنری مرکزهنرهای نمایشی تهران، معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران فعالیت کرده است. وی نمایش‌های «و باز هم فاطمه»، «سه گانه غریبانه»، «استثنا و قاعده»، «علمدار»، «افعی طلایی» را کارگردانی کرده و نمایشنامه‌هایی چون «نترس زندگی»، «اعتراض» و «سه گانه سکوت» را در کارنامه هنری خود به ثبت رسانده است.

توحید معصومی کارشناس بازیگری و کارشناس ارشد کارگردانی است. وی علاوه بر فعالیت در حوزه مدیریت هنری از جمله مدیر هنری تماشاخانه ایرانشهر، کارگردانی بیش از سی نمایش صحنه‌ای و تئاتر تلویزیونی را نیز برعهده داشته و در رویدادهای هنری چون جشنواره‌ تئاتر فجر، جشنواره تئاتر مقاومت، جشنواره تئاتر ماه، جشنواره تئاتر سوره حضور داشته است.

سعید نجفیان استاد دانشگاه، تهیه کننده ارشد سازمان صداوسیما و کارشناس ارشد کارگردانی است. وی دبیر سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج و دبیر اجرایی سه دوره تئاتر مقاومت بوده است.

در نخستین روز از این رویداد هنری که مقارن با ۱ آذرماه است نیز ۸ اثر نمایشی در پردیس تئاتر تهران به اجرا در می آید. همچنین در نخستین روز از جشنواره، آثار اجرایی از صفحه اینستاگرام انجمن هنرهای نمایشی استان تهران و صفحه تلویزیون تئاتر ایران به صورت زنده پخش می شود که طبق جدول اجراهای زنده جشنواره در ۱ آذرماه به شرح زیر است:

نمایش «آوایی در زندگی دور دست» نوشته احسان فلاحیان به کارگردانی مرضیه ذاکری از ملارد ساعت۱۵:۳۰، نمایش «هفت شب هفت روز» نوشته آرش رضایی به کارگردانی فروزان حسینی از شمیرانات ساعت ۱۶:۳۰، نمایش «مجلس شبیه‌خوانی قربانی» نوشته و کاری از علی بیگدلی از پردیس ساعت ۱۸:۳۰، نمایش «گلوله‌های بیصدا» نوشته افشین ناصری به کارگردانی احمد روستایی از پاکدشت ساعت ۱۹:۳۰٫

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.