دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۶

پس از بلاتکلیفی در برگزاری «سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان»؛

فارابی رویدادی ۱۴ روزه با عنوان «سینما سلامت» برگزار می کند!/ آیا مهمترین متولی تولیدات سینمایی، سرگرم برنامه های جانبی می شود؟

بنیاد سینمایی فارابی

سینماپرس: اگر چه برگزاری یک رویداد ابتکاری با عنوان ایده‌پردازی «سینما سلامت» بیش از هر چیز در حوزه عمل وزارت بهداشت می‌گنجد؛ اما متولیان فارابی علی رغم پیگیری چنین ایده ای و عهده دار شدن برگزاری آن به مدت ۱۴ روز، باید به فکر برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان هم باشند!

به گزارش سینماپرس، نخستین رویداد ایده‌پردازی «سینما سلامت» با موضوع کرونا و دستاوردهای نظام پزشکی کشور در مهار این اپیدمی برگزار می‌شود.

براساس این خبر، محورهای این رویداد عبارتند از: مواجهه علمی و عملی با کرونا (دستاوردهای علمی و تخصصی مانند تولید واکسن، تولید تجهیزات پزشکی مرتبط با درمان کرونا، کرونا و قرنطینه، تربیت متخصیصن و تداوم آموزش پزشکی و…)؛ خدمات ارائه شده توسط کادر درمان (کووید ۱۹ و مادرانگی، ارتباط والدین کادر درمان و فرزندان در کرونا)؛ نمایش قدرت پزشکی و جایگاه مطلوب ایران در منطقه (نقش بانوان متخصص، محدودیت پیوند اعضا در همه‌گیری کرونا، درمان ناباروری در کرونا) و همچنین فعالیت‌های مردمی و جهادی در حوزه سلامت (بازنمایی فعالیت‌های جهادی و بسیج مردمی در کمک به کادر در زمان کرونا).

علاقه‌مندان به حضور در این رویداد باید طرح یک صفحه‌ای خود را حداکثر تا ۲۵ آذر به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

داوری اولیه نخستین رویداد سینما سلامت ۲۶ آذر تا ۲ دی‌ماه و منتورینگ آثار ۳ تا ۹ دی‌ماه انجام می‌شود.

شرکت کنندگان باید طرح نهایی (۷ صفحه‌ای) خود را حد فاصل ۱۰ تا ۱۶ دی‌ماه در اختیار دبیرخانه قرار دهند.

بررسی طرح‌های نهایی ۱۷ تا ۲۱ دی‌ماه خواهد بود و نخستین رویداد سینما سلامت ۲۲ و ۲۳ دی‌ماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان به منظور ارتباط با دبیرخانه این رویداد می‌توانند از طریق نشانی اینترنتی cinemasalamat@fcf.ir و یا شماره تلفن‌های ۸۸۱۹۴۲۳۳ و ۸۸۱۹۴۲۵۷ اقدام کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.