جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۰

در هفتمین روز از «چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر»؛

«لالایی‌های ننه ایران» در ایوان انتظار دیدنی می‌شود/«پهلوان قلیچ» همچنان در سنگلج می‌ماند

چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

سینماپرس: چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در هفتمین روز برگزاری خود میزبان ۱۷ اثر نمایشی است که در بخش‌های صحنه‌ای و خیابانی اجرا می‌شوند.

به گزارش سینماپرس، روز جمعه هفتم بهمن و در هفتمین روز از برگزاری چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، ۹ اثر نمایشی در بخش صحنه‌ای و ۸ اثر نمایشی در بخش خیابانی جشنواره اجرا می‌شوند.

در این روز تالار وحدت در ۲ نوبت ۱۷ و ۲۰:۳۰ میزبان نمایش «کمدی الهی» نوشته دانته آلیگیری و کارگردانی حافظ خلیفه از تونس با مدت زمان ۶۰ دقیقه است.

سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر نیز همچون روز ششم جشنواره، پذیرای نمایش «مکبث زار» به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم پشت‌کوهی از تهران می‌شود. این نمایش مدت زمان ۹۰ دقیقه، ساعت ۱۷ اجرا می‌شود.

نمایش «مطرب آقا» به نویسندگی و کارگردانی مهیار هزارجریبی از بهشهر در روز هفتم جشنواره در ۲ نوبت ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ در سالن چهارسوی تئاتر شهر روی صحنه می‌رود. مدت زمان این نمایش ۸۵ دقیقه است.

سالن سایه مجموعه تئاتر هم در ۲ نوبت ۱۷ و ۱۹ پذیرای نمایش «رستم و سهراب» به نویسندگی مشترک داریوش نصیری و مرتضی وکیلیان و کارگردانی رضا حسن‌خانی از تهران با مدت زمان ۴۰ دقیقه می‌شود.

نمایش «آلاء» به نویسندگی و کارگردانی محمد کاظم‌تبار از تهران هم با مدت زمان ۴۵ دقیقه و در ۲ نوبت ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰ در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

در هفتمین روز جشنواره چهل و یکم تئاتر فجر، تماشاخانه سنگلج در ۲ نوبت ۱۷ و ۲۰ پذیرای نمایش «پهلوان قلیچ» به نویسندگی رضا محمدیان و کارگردانی مشترک رضا محمدیان و حسین قاسمی از پیشوا با مدت ۶۵ دقیقه می‌شود.

در این روز نمایش «بیگانه در خانه» نوشته عارف مهتاب و کارگردانی یاشار منوچهری از پارس‌آباد با مدت زمان ۵۵ دقیقه و در ۲ نوبت ۱۶ و ۱۹ در مرکز تئاتر مولوی روی صحنه می‌رود.

تماشاخانه ایرانشهر نیز در روز جمعه ۷ بهمن با سالن سمندریان خود و در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۰:۳۰، پذیرای نمایش «اسب قاتلین» نوشته رضا گشتاسب و کارگردانی سیدمحمد هادی هاشم‌زاده از شیراز با مدت زمان ۸۰ دقیقه است.

در تالار حافظ هم در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۰:۳۰، نمایش «یک آسمان، دو خورشید» به نویسندگی آزاده آزادنیا و کارگردانی علی آزادنیا از مشهد با مدت زمان ۵۰ دقیقه اجرا می‌شود.

در هفتمین روز چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر و در بخش خیابانی جشنواره، پهنه رودکی به ترتیب میزبان نمایش‌های «نبودن برای بودن» به نویسندگی و کارگردانی سوران حسینی از مریوان با مدت زمان ۲۵ دقیقه، «بی‌وقتی» به نویسندگی محمدرضا جعفری لفوت و کارگردانی آدینه رحیم‌نژاد از اصفهان با مدت زمان ۲۵ دقیقه، «هیبت» به نویسندگی و کارگردانی عبدالله بهادری از لنگرود با مدت زمان ۲۵ دقیقه، «پرسه در نیاز» به نویسندگی و کارگردانی سحر محسنی کیاسری از سازی با مدت زمان ۲۵ دقیقه، «فدا نشدن» به نویسندگی محمدرضا جعفری لفوت و کارگردانی میلاد حسین‌زاده از آستانه اشرفیه با مدت زمان ۲۵ دقیقه، «بهیگ هارونک» به نویسندگی و کارگردانی علی قاضی از مسجد سلیمان با مدت زمان ۲۰ دقیقه و «صداهای خوابیده در خاک» به نویسندگی و کارگردانی امیر امینی از لاهیجان با مدت زمان ۳۲ دقیقه، می‌شود که ساعت ۱۴:۳۰، ۱۵، ۱۵:۳۰، ۱۶، ۱۶:۳۰، ۱۷ و ۱۸ اجرا می‌شوند.

همچنین ساعت ۱۱ و در ایوان انتظار متروی ولی‌عصر (عج) نیز نمایش «لالایی‌های ننه ایران» به نویسندگی کیانوش احمدی و کارگردانی حسنا قبادی از ایلام با مدت زمان ۲۲ دقیقه اجرا می‌شود.

چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با دبیری کوروش زارعی از ۲۵ دی تا ۱۱ بهمن برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.