چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۵

وزیر ارشاد:

تئاتر باید در همان ترازی که مورد توقع است ظاهر شود و این اتفاق دارد می افتد/در بخش‌های مختلف این تغییر ریل را احساس می‌کنیم!

محمدمهدی اسماعیلی در مراسم اختتامیه چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

سینماپرس: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین پایانی جشنواره چهل و یکم فجر گفت: زیرساخت‌های لازم برای گسترش تئاتر در کشور را فراهم می‌کنیم؛ امسال بعد از چند سال جشنواره تئاتر منطقه ای برگزار شد و آنچه شاهد بودیم اعجاب و شگفتی را به دنبال داشت.

به گزارش سینماپرس، محمدمهدی اسماعیلی شامگاه سه شنبه در آیین پایانی جشنواره چهل و یکم فجر اظهار داشت: امسال دوستان من در اداره کل هنرهای نمایشی زحمت مضاعفی را متحمل شدند.
وی با تقدیر از دست اندرکاران جشنواره و داوران ایرانی و خارجی و هنرمندان حاضر در این جشنواره افزود: امسال بعد از چند سال جشنواره تئاتر منطقه ای برگزار شد آنچه شاهد بودیم اعجاب و شگفتی را به دنبال داشت.

وی با تبریک اعتیاد ماه رجب و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با گرامیداشت یاد امام راحل و شهدای پرافتخار نهضت اسلامی گفت: در چنین ایام فرخنده ای مراسم پایانی جشنواره تئاتر فجر با حضور معنادار اهالی فرهنگ و هنر در حال برگزاری است.

اسماعیلی افزود: در مناطق مختلف همچون کرمانشاه، شیراز، بوشهر و مازندران حضور خیره کننده اهالی فرهنگ و هنر برای همه ما روحیه‌بخش بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تقدیر ویژه از اهالی تئاتر افزود: اهالی تئاتر خوش درخشیدند و شاهد حضور پررنگ گروه های هنری و علاقمندان به تئاتر در استان های مختلف بودیم و همچنین در ایام برگزاری در تهران سالن های مختلف این رویداد برقرار بود.

وی افزود: خدا را شاکریم اهالی فرهنگ و هنر با شور و شوق و شعف در صحنه افتخارآفرینی، برای ایران سربلند ما حاضر شدند. شعار مهم عدالت فرهنگی را در پیشانی فعالیت های دولت قرار دادیم.

اسماعیلی گفت: در سال های گذشته کمتر به عدالت فرهنگی توجه می شد که با درخشش هنرمندان استانی امشب نمود خود را نشان داد.

با نگاه عدالت در حوزه فرهنگ گام برمی داریم

وی افزود: وقتی با نگاه عدالت در حوزه فرهنگ گام برمی داریم و آموزش های فرهنگی فرهنگی و هنری را تقویت می کنیم و به استعدادهای درخشانی که در شهرستان ها و استان‌ها وجود دارد توجه می کنیم در تمام مناطق ایران سربلندی این افتخارآفرینی را به دنبال دارد.

اسماعیلی با تقدیر از مدیران کل ارشاد استان ها گفت: تئاتر باید در همان ترازی که مورد توقع است و با همان عنوانی که آن را با افتخار یدک می کشد ظاهر شود و این اتفاق دارد می افتد. ما در بخش های مختلف این تغییر ریل را احساس می کنیم و فضا را در اختیار همه ایرانیان علاقمند به فرهنگ و هنر قرار می دهیم.

اتفاقی که امسال و در این روزها رخ داد اتفاقی بزرگ در تاریخ تئاتر کشور بود و این را در تمام بخش ها توسعه خواهیم داد. از امروز کار متقابل ما مسوولان فرهنگی و هنری از یک سو و شما اهالی تئاتر شروع می شود.

تعهد می دهیم تمام زیرساخت های لازم را برای گسترش تئاتر در جای جای کشور فراهم کنیم و شما هنرمندانه و با افتخار با امیدآفرینی از این ظرفیت ها برای اعتلای فرهنگ و هنر کشور استفاده کنید.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.