جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۷

در نشست خبری فیلم «سرهنگ ثریا» مطرح شد؛

عاج: موفقیت فیلم دست خداست/ ثریا عبداللهی: می‌خواستیم صدایمان به گوش بچه‌هایمان برسد!

نشست خبری فیلم سینمایی سرهنگ ثریا

سینماپرس: نشست خبری فیلم «سرهنگ ثریا» با حضور عوامل این فیلم در پردیس ملت برگزار شد.

به گزارش سینماپرس، نشست مطبوعاتیِ فیلم سینمایی «سرهنگ ثریا» روز جمعه ۱۴ بهمن در سانس دوم برای اصحاب رسانه و جامعه منتقدان در سینمای رسانه (پردیس سینمایی ملت) با حضور عوامل فیلم برگزار شد.

در نشست خبری فیلم سینمایی «سرهنگ ثریا»، لیلی عاج (کارگردان)، جلیل شعبانی (تهیه‌کننده)، بهزاد عبدی (آهنگساز)، آرش قاسمی (صداگذار)، مهرناز اکبری (طراح لباس)، علیرضا برازنده (مدیر فیلمبرداری) و بابک پناهی (طراحی صحنه) حضور داشتند.

لیلی عاج درباره انتخاب سوژه فیلم گفت: سال ۹۹ از طرف مرکز هنرهای نمایشی برای چاپ کتاب دعوت شده بودم. بچه گیلان غرب هستم و پدر بزرگم عضو گروه مرصاد بود به همین دلیل از کودکی می خواستم آن را بنویسم. همان طور که درباره سازمان مجاهدین جسنجو می کردم مادری کنار سیم خوار دارها دیدم که بسیار تاثیرگذار بود. کم کم مراحل تحقیق را انجام دادم و با ثریا عبداللهی نازنین که یکی از مادرها بود آشنا شدم و فیلم سرهنگ ثریا شکل گرفت.

شعبانی گفت: زمانی که درباره فیلم نامه با خانم عاج بحث می کردیم بحث مان این بود که ممکن است این اتفاق در همه جای دنیا اتفاق بیفتد و مادر و خواهرهایی پشت درهای بسته باشند به همین دلیل فکر می کنم سوژه بین المللی است و ممکن است در هر کجای جهان اتفاق بیفتد.

کارگردان «سرهنگ ثریا» درباره موفقیت فیلم توضیح داد: موفقیت فیلم و هر نکته‌ای درباره آن در دست خداست. ربطی به هیچ‌کس ندارد.

بهزاد عبدی در ادامه توضیح داد: برای خلق اثر هنری سعی می کنیم به روح اثر نزدیک شویم و من هم آثار مختلف را دیدم و زمانی که به روح اثر نزدیک شدم تصمیم گرفتم این طور کار کنم گرچه دو جور کار انجام دادم و با مشورت خانم عاج با همان تحلیل پیش رفتم. سولوی کار بر اساس ددوک بود و صدای زنی بود که افکار را متوجه فرزندش کند.

لیلی عاج: امروز میزبان خانواده هایی هستیم که زمانی که فیلم می دیدن چشم هایشان خیس می شد. خیلی از مادران تشکر می کنم که کنار ما بودند. ما مادری را داریم که فرزندش ۴۰ سال اسیر فرقه رجوی بوده است و امروز اینجاست و من میزبان آنان هستم و می خواهم که این مادران را تشویق کنید.
در ادامه تمامی اهالی رسانه به تشویق مادران زندانی‌ها در فرقه رجویه پرداختند.

لیلی عاج ادامه داد: من یک گروه بسیار بی‌نظیر داشتم و خدا من را خیلی دوست داشت که همچنین گروهی در کنار من بود.

خانم عبداللهی یکی از مادرانی که فرزندش در پادگان اشرف بود در انتها بالای سن رفتند. از خانم عاج تشکر کرد و گفت: که زحمات زیادی تقبل کردند. ما ۴ سال آنجا بودیم و این فیلم گوشه‌ای از آن بود. بعد از این فیلم دوباره متولد شدم.

وی بیان کرد: بلندگوها برای این بود که اجازه ارتباط با ما نمی‌دادند می‌خواستیم صدایمان به گوش بچه‌هایمان برسد.

ایشان در ادامه گفت: از طرف همه خانواده‌ها تشکر می‌کنم. همانی را خلق کردید که ما در آنجا بودیم.
صامتی خودشان مادرند و حس مادرانه را خوب ایفا کردند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.