سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۹

پیام معاون امور هنری وزیر ارشاد به «سی‌امین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان ایران»؛

سالاری: انقلاب اسلامی در گام دوم خویش نیازمند هنرمندان جوانی است که بتوانند به‌ تحقق تمدن نوین اسلامی بیافرینند

سخنرانی محمود سالاری در مراسم اختتامیه یازدهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران

سینماپرس: معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به سی‌امین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان ایران، این جشنواره را دارای نقشی بی‌بدیل و انکارناشدنی در شناسایی و کشف استعدادهای جوان هنری، از اقصی نقاط سرزمین عزیزمان دانست.

به گزارش سینماپرس، متن پیام محمود سالاری به سی‌امین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان ایران بدین شرح است: «جوانی ثروتی عظیم و گران‌قیمت است که انبوهی از فرصت‌ها و ظرفیت‌های بکر و درخشان را در کالبد خود جای داده است و چه نیکو گفت شاعر شیرین‌سخن تبریزی که «ثروتی بهتر از جوانی نیست».

جوهر جوان، مستعد پرورش و فراگیری است و چه بهتر که این امر به نحوی از انحاء، در یکی از ساحات هنر حادث شود. در میان اقسام گوناگون گرایش‌های هنری رایج در ایران، هنرهای تجسمی همواره گستره‌ای فراخ و حاصل‌خیز را برای پرورش و شکوفایی استعدادهای هنری جوانان این مرز و بوم فراهم آورده است.

انقلاب اسلامی در گام دوم خویش، بیش از هر زمانی نیازمند هنرمندان جوانی است که بتوانند درخشان‌ترین آثار خود را به‌ منظور تحقق تمدن نوین اسلامی بیافرینند.

جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان ایران از آغاز تا به امروز، نقشی بی‌بدیل و انکارناشدنی در شناسایی و کشف استعدادهای جوان هنری از اقصی نقاط سرزمین عزیزمان ایفا کرده لیکن در ادامه مسیر در چهره‌سازی این چهره‌های مستعد و هنرمند توفیقات چندانی نداشته است که امیدوارم این نقیصه با برنامه‌ریزی دست‌اندرکاران و پیشکسوتان این عرصه، مرتفع شود.

اینجانب ضمن تشکر و قدردانی از تلاش‌های کلیه دست‌اندرکاران سی‌امین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان ایران، به‌ ویژه هنرمندان، استادان و هنرجویان، توفیقات روزافزون ایشان را در مسیر اعتلای فرهنگ و هنر ایران اسلامی مسألت دارم.»

سی‌امین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران به همت اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با مشارکت موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سایر استان‌ها به دبیری مینا صدری با شعار «ایران دوست‌داشتنی» برای نخستین بار با تفکیک دو گروه سنی «جوان» و «نوجوان» از یکدیگر یکم تا پنجم شهریور امسال در شهر سنندج برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.