جمعه ۳ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۲

وزیر ارشاد:

حمایت از «صنایع فرهنگی» یکی از سیاست اصلی ما در «وزارت ارشاد» است

محمدمهدی اسماعیلی در مراسم اختتامیه بیستمین جایزه ملی کتاب سال دفاع مقدس

سینماپرس: محمد مهدی اسماعیلی یکی از برنامه‌ها و سیاست‌های اصلی وزارت ارشاد را حمایت از صنایع فرهنگی دانست.

به گزارش سینماپرس، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه صنایع فرهنگی ایران گفت: حمایت از صنایع فرهنگی یکی از سیاست اصلی ما در وزارت فرهنگ و ارشاد است و بخش های مختلفی در وزارتخانه این کار را انجام می‌دهند، تجربه نشان داده که این حوزه مستعد گسترش است.

وی ادامه داد: اگر ما بتوانیم زمینه‌های حمایتی را بیشتر مهیا کنیم و از همین جنس نمایشگاه صنایع فرهنگی ایران همچنین نمایشگاه‌های استانی و عرضه این آثار در نمایشگاه‌های بین‌المللی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در قالب روزهای فرهنگی و هفته فرهنگی برگزار می‌کند، به نمایش بگذاریم، می‌تواند صنایع فرهنگی مورد توجه قرار بگیرد.

وزیر ارشاد افزود: در بازدیدی که از غرفه‌های نمایشگاه صنایع فرهنگی ایران داشتم، تولیدکنندگان این آثار معتقد هستند اگر زمینه‌های حمایتی تقویت شود، شکوفایی جدی را رقم خواهد زد و برخی از صنایع دستی به شدت مستعد کارهای خانگی و کم‌هزینه است.

اسماعیلی ادامه داد: شما اگر یک شغل عادی را ایجاد کنید نیاز به یک هزینه جدی را تحمیل می‌کند، اما اینگونه مشاغل این ویژگی را دارد که هم از جنس فرهنگی هنری است و با کمترین هزینه می‌توانید کار را آغاز کنید و استوار بر قریحه، ذوق و هنر فردی است؛ راه اندازی و گسترش آن نیاز به هزینه اشتغال حوزه‌های دیگر ندارد. به همین دلیل برنامۀ جدی دولت حمایت از صنایع فرهنگی است و دوستان ما هم این نمایشگاه را در قالب یک جشنواره بزرگ برگزار می‌کنند، فضایی برای تشویق هنرمندان این بخش است.

گفتنی است نمایشگاه صنایع فرهنگی ایران به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور جمع کثیری از فعالان عرصه صنایع فرهنگی از استان‌های مختلف کشور برگزار شده و به مدت ۴ روز در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برپاست. در این رویداد فرهنگی فعالان و مؤسسات فرهنگی و هنری از سراسر کشور محصولات حوزه صنایع فرهنگی را در معرض نمایش متخصصان و صاحب نظران حوزه فرهنگ قرار می‌دهند. علاقه‌مندان می‌توانند تا روز جمعه ۳ شهریورماه از ساعت ۹ الی ۱۸ از این نمایشگاه دیدن کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.