چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۹

کارگردان «سلمان فارسی» :

حضور «سامول سرکیسیان» و سایر هنرمندان ارمنستانی در پروژه «سلمان فارسی» فرصتی گرانبها برای گسترش تعاملات فرهنگی دو کشور بود

سامول سرکیسیان؛ سلمان فارسی

سینماپرس: در پی درگذشت سامول سرکیسیان از بازیگران شناخته‌شده کشورارمنستان که در سریال «سلمان فارسی» نیز نقش آفرینی کرده بود، کارگردان این سریال درگذشت او را تسلیت گفت.

به گزارش سینماپرس، متن پیام بدین شرح است:

«خبر درگذشت سامول سرکیسیان، بازیگر توانمند ارمنستانی، خبری تلخ بود. او با ایفای نقش بازیل، بازی هنرمندانه ای در کاروان سریال سلمان فارسی داشت. حضور او و سایر هنرمندان ارمنستانی در پروژه سلمان فارسی، فرصتی گرانبها برای گسترش تعاملات فرهنگی دو کشور بود. به نمایندگی از تمام همکارانم در سریال سلمان فارسی، فقدان این بازیگر توانا را به خانواده و جامعه هنری ارمنستان تسلیت می‌گویم.
سید داوود میرباقری.۲۱ شهریور ۱۴۰۲»

سامول سرکیسیان، متولد سال ۱۹۵۵ میلادی (۱۳۳۴ شمسی) در شهر گئومری ارمنستان و فارغ‌التحصیل دانشکده تئاتر ایروان بود. او از سال ۱۹۸۰ میلادی وارد تئاتر دولتی وارتان آجمیان گئومری شد و ده سال بعد به تئاتر ملی و آکادمیک سندوکیان ایروان پیوست. سرکیسیان در فیلم ها و سریال های زیادی بازی کرده بود و مدال طلای وزارت فرهنگ ارمنستان داشت. سرکیسیان سال ۱۴۰۰ در سریال سلمان فارسی بازی کرده بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.