یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۸

توسط «تالار هنر» ؛

شیوه نامه تخصصی پذیرش آثار و نوبت اجرای عمومی تئاتر کودک و نوجوان را منتشر کرد

تالار هنر

سینماپرس: تالار هنر برای پذیرش آثار و نوبت اجرای عمومی شیوه نامه تخصصی تئاتر کودک و نوجوان منتشر کرد.

به گزارش سینماپرس، در ادامه سلسله نشست‌های تخصصی هنرمندان تئاتر کودک و نوجوان با مدیر تالار هنر، شیوه نامه پذیرش آثار برای اجرای عمومی در این تالار با رویکرد تخصصی به تئاتر کودک و نوجوان، تدوین و منتشر شد.

در ابتدای این شیوه نامه بخشی از سخنرانی رهبر معظم انقلاب در دیدار با جمعی از معلمان به تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ نقل شده که هویت ایرانی‌اسلامی و شخصیت ملی، زنده کردن احساس در نوجوانان و جوانان با هوش کشور را وظیفه اساسی دانستند: «در این روند، مسئله زبان فارسی، پرچم کشور و احساس عزت و افتخار به ایرانی بودن مهم است که البته این مسائل با توصیه و حرف حاصل نمیشود، بلکه باید مفاخر و سوابق فرهنگی، علمی و تاریخی را به دانش‌آموز تعلیم حقیقی داد.»

تالار هنر با توجه به رهنمود بالا در هدایت سویه فرهنگ و هنر کشور و باور راستین به توان آینده‌سازی کودکانی با شخصیت ملی، با احترام و ادای سهم به سلایق گوناگون هنری، فراخوان خود را با اولویت هویت ایرانی‌اسلامی و بهره‌مندی از گنجینه سرشار فرهنگ، ادب و هنر این سرزمین برای تولید نمایش کودک و نوجوان منتشر کرده است.

در این شیوه‌نامه تعاریف رده‌بندی سنی مخاطبان کودک و نوجوان، ویژگی‌های فراگیر نمایش نامه کودک و نوجوان، ویژگی‌های فراگیر اجرا نمایش در تالار هنر، شرایط پذیرش جهت اجرای عمومی نمایش برای هنرمندان دارای کارنامه نمایشی حرفه‌ای در تالار هنر، فرایند پذیرش نمایش نامه برای اجرای عمومی در تالار هنر و مقررات عمومی اجرای نمایش در تالار هنر به تفکیک و به صورت مشروح آمده است.

متن کامل این شیوه‌نامه از طریق درگاه ایران تئاتر و سایت و صفحه رسمی تالار هنر در درسترس هنرمندان متقاضی دریافت نوبت اجرای عمومی قرار دارد. ضمن اینکه علاقمندان می‌توانند برای دریافت نسخه پی‌دی‌اف شیوه‌نامه روی اینجا کلیک کنید.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.