چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۸

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر:

تکریم شان و منزلت هنرمندان شاخص عرصه فرهنگ و هنر از جمله اولویت‌ها و برنامه‌های اصلی صندوق اعتباری هنر است

سیدمجید پوراحمدی

سینماپرس: مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به ارائه انواع خدمات و تسهیلات به اعضای صندوق گفت: توانمندسازی، حمایت همه جانبه از هنرمندان و معرفی آثار آنها در خارج از مرزهای کشور از اولویت‌های این نهاد است.

به گزارش سینماپرس، سیدمجید پوراحمدی در دیدار با سیدعلی موسوی گرمارودی نویسنده و شاعر انقلاب و شعرهای آئینی و علی شیرازی هنرمند خوشنویسی که در محل ساختمان هنر انجام گرفت با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای گرانقدر این دوران، به تشریح بعضی از فعالیت‌ها و عملکردهای شاخص صندوق اعتباری هنر به ویژه در این دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی پرداخت.

وی اظهارداشت: تکریم شان و منزلت هنرمندان شاخص عرصه فرهنگ و هنر از جمله اولویت‌ها و برنامه‌های اصلی صندوق اعتباری هنر است که با اجرای برنامه‌های مختلف حمایتی، در جهت تحقق آنها اقدام و تلاش می‌کنیم.

پوراحمدی معرفی آثار هنرمندان و برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری آنها در خارج از مرزهای کشور را از برنامه‌ها و اولویت های صندوق اعتباری هنر برشمرد که با جدیت در حال پیگیری است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: ما وارث تمدن چند هزار ساله‌ایم. ظرفیت کم نظیری در حوزه فرهنگ و هنر داریم که از این موقعیت می‌توانیم به خوبی استفاده کنیم.

وی افزود: هنرمند ایرانی دارای ذوق و قریحه است. وظیفه ماست که بستر لازم را برای شکوفایی استعدادهای این سرزمین فراهم کنیم و ظرفیت‌های ناشناخته و سودآور فرهنگ و هنر کشور را کشف کنیم.

علی موسوی گرمارودی نویسنده و شاعر معاصر در ادامه این دیدار نیز با قدردانی از خدمات و فعالیت‌های صندوق اعتباری هنر، اهتمام ویژه و توجه مسئولان این صندوق و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به هنرمندان را کاری ارزشمند و قابل تقدیر عنوان کرد.

این مترجم قرآن و نهج‌البلاغه و چهره ماندگار کشور همچنین با اشاره اینکه جمهوری اسلامی ایران از لحاظ شعر، فرهنگ، هنر و تمدن کشوری غنی و صاحب نام در دنیاست، بر توجه هرچه بیشتر به شعر آئینی و انقلاب تاکید کرد.

در ادامه نیز علی شیرازی هنرمند خوشنویس هم با قدردانی از ارائه انواع خدمات و تسهیلات از سوی صندوق اعتباری هنر به هنرمندان، پیشنهاد کرد تا با کمک و همراهی صندوق اعتباری هنر نسبت به برگزاری نمایشگاه‌های مختلف معرفی آثار هنرمندان در عرصه‌های مختلف در خارج کشور اقدامات لازم انجام شود چرا که از این طریق با فروش آثار هنرمندان هم برای کشور ارزآوری دارد و هم باعث کمک به معیشت اهالی فرهنگ و هنر خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.