شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۱

معاون امور استان‌های صدا و سیما:

تدوین نهایی سریال «سنجرخان» در حال انجام است/فکر می‌کنم در فصل زمستان می‌تواند به آنتن برسد

روژانو ارجمند بازیگر سریال «سنجرخان»

سینماپرس: معاون امور استان‌های صدا و سیما اعلام کرد که سریال «سنجرخان» در حال انجام تدوین نهایی است و می‌تواند زمستان به آنتن برسد.

به گزارش سینماپرس، حسن عابدینی معاون امور استان‌های صدا و سیما درباره سریال‌های جدیدی که در این معاونت در حال ساخت است به مهر گفت: ما در کردستان تعاملی با استانداری و جامعه فرهنگی این استان داشتیم که به صورت سالانه به دلیل ظرفیت‌های هنری و نمایشی که در این نقطه جغرافیایی وجود دارد ۲ یا سه سریال را به تولید برسانیم و روی آنتن ببریم.

وی اضافه کرد: «نون. خ» یکی از سریال‌هایی است که با نگاهی به این منطقه در حوزه طنز ساخته می‌شود و مخاطبان می‌شناسند اما معاونت ما در فضای جدی سریال‌های مختلفی دارد که مجموعه «سنجرخان» به کارگردانی محمدحسین لطیفی از این نمونه است.

عابدینی درباره این مجموعه و روند تولید آن بیان کرد: تدوین نهایی سریال «سنجرخان» در حال انجام است و در حال تدارک آن هستیم که فکر می‌کنم در فصل زمستان می‌تواند به آنتن برسد.

معاون امور استان‌های صدا و سیما درباره دیگر سریال‌ها تصریح کرد: ۲ سریال هم در مرحله نگارش و پیش‌تولید داریم که یکی «مستوره اردلان» است و پیش‌تولید آن در حال انجام است. این پروژه از ظرفیت بالای نمایشی برخوردار است و حتماً از کارگردان شاخصی برای آن بهره گرفته خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به سریال دیگری بیان کرد: «ساروبیره» این روزها در مرحله نگارش است، همانطور که می‌دانید برخی از این سریال‌ها نیاز به روند پژوهشی طولانی‌مدت دارند که زیر نظر پژوهشگران مختلف انجام می‌شود. بعد از آماده‌سازی فیلمنامه نیز می‌تواند وارد پیش‌تولید شود. این سریال درباره یکی از مبارزان کُرد است که در مقابل استثمار ایستاد.

عابدینی بیان کرد: سریال دیگری هم در حوزه تاریخ معاصر داریم که با محوریت شهید فاطمه اسدی در حوزه دفاع مقدس ساخته می‌شود. از چند ماه پیش توافقنامه‌ای با استان کردستان انجام شد که هنرمندان هم حضور داشتند. برخی از این سریال‌ها سال آینده به پیش‌تولید می‌رسد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.