یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۵

با حکم رئیس «سی‌ و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران»؛

مدیران کل ارشاد استان‌ها «دبیر ستاد برگزاری هفته کتاب استان» شدند

 هفته کتاب

سینماپرس: معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی احکامی دبیران ستاد برگزاری هفته کتاب استان‌ها را منصوب کرد.

به گزارش سینماپرس، یاسر احمدوند معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سی‌ و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با صدور احکامی مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها را به عنوان «دبیر ستاد برگزاری هفته کتاب استان» منصوب کرد.

در متن این احکام آمده است: «با استعانت از خداوند متعال، نظر به اهمیت کتاب و کتابخوانی، ترویج فرهنگ مطالعه، جلب مشارکت نهادها و سازمان‌های دولتی و غیر دولتی و برپایی هر چه پرشورتر سی‌ویکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، جنابعالی به عنوان «دبیر ستاد برگزاری هفته کتاب استان» منصوب می شوید.

امید است در راستای اهداف دولت مردمی ایران قوی با هم‌افزایی و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و تعامل سازنده با صاحب‌نظران، نهادها و سازمان‌ها نسبت به ارتقای کیفی و کمی فعالیت‌های اجرایی سی‌ویکمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برنامه‌ریزی و اقدام نمایید و نتیجه فعالیت‌های خود را به دبیرخانه هفته کتاب مستقر در موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران ارسال نمایید.

دوام توفیقات جنابعالی را از خداوند منان خواستارم.»

هفته کتاب، مجموعه مراسمی است که از سال ۱۳۷۲ هر ساله بین روزهای ۱۰ تا ۲۴ آبان به ابتکار و هدایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ترویج کتاب و کتابخوانی برگزار می‌شود. بر اساس یک سیاست تدوین شده، طی این هفته اخبار مربوط به کتاب و چاپ و نشر در صدر اخبار فرهنگی کشور قرار می‌گیرد و مراسم و فعالیت‌های علمی و فرهنگی با مضمون کتاب برگزار می‌شود.

سی‌اُمین دوره هفته کتاب، سال گذشته با برگزاری ۸۰۰ برنامه در ۳۱ استان، توسط دبیر استان‌ها، چهار دستگاه اصلی برگزار کننده و ۶۰ دستگاه همکار اجرا شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.