چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۸

کیوریتور نمایشگاه «ایران شهر۲» در گفتگو با سینماپرس:

از ۱۲ اثر جدید زنده یاد استاد دقیق افکار رونمایی می شود

علی اکبر دقیق افکار

سینماپرس: بیتا عالی مهر مدیربرنامه های زنده یاد استاد علی اکبر دقیق افکار گفت: در این نمایشگاه از ۱۲ اثر جدید استاد دقیق افکار رونمایی می شود و بازدید از این نمایشگاه برای عموم رایگان است.

وی در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: زنده یاد استاد علی اکبر دقیق افکار ساکن شیراز بودند و ما در تاریخ ۱۶ تیرماه سال جاری یک نمایشگاه در گالری بهروز برای ایشان برگزار کردیم.

عالی مهر ادامه داد: متأسفانه استاد در تاریخ ۵ مرداد ماه سال جاری بر اثر سکته قلبی دار فانی را وداع گفتند اما با هماهنگی خانواده ایشان آثارشان را به نمایشگاه های مختلف فرستادم؛ ضمن اینکه طی این مدت ۲ اثر ایشان در موزه مشکین فام در شیراز ثبت اثر شد.

کیوریتور نمایشگاه «ایران شهر۲» خاطرنشان کرد: در نمایشگاهی که روز جمعه هفته جاری یعنی بیست و ششم آبان ماه در محل گالری بهروز آغاز به کار می کند و تا ۳ روز میزبان علاقمندان به صورت رایگان خواهد بود از ۱۲ اثر جدید استاد که به تازگی قاب گرفته شده رونمایی خواهد شد. ضمناً در روز افتتاحیه یک مراسم یادبود همراه با سخنرانی و موسیقی خواهیم داشت.

وی در پایان این گفتگو افزود: ما موظفیم از هنرمندان صاحب نام کشور یاد کنیم. ما استادان بزرگ اما گمنام بسیاری در کشورمان داریم و ما باید به هنرمندان پیشکسوت مان در همه رشته ها و حوزه های هنری بها بدهیم و قدردان زحمات بی دریغ آن ها باشیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.