دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۵

محسن محسنی‌نسب:

با توجه به اظهارات اخیر «وزیر ارشاد» مبنی بر حمایت از آثاری که با محوریت جبهه مقاومت ساخته می‌شوند امیدوارم «دلیل اول» مورد حمایت‌های لازم قرار بگیرد

مظلوم فلسطین؛ طوفان الاقصی

سینماپرس: محسن محسنی‌نسب، تهیه‌کننده و کارگردان باتجربه سینما از ساخت فیلم سینمایی «دلیل اول» با محوریت خبرنگاران شهید غزه خبر داد.

محسن محسنی‌نسب، تهیه‌کننده و کارگردان باتجربه سینمای ایران در گفت‌وگو با تسنیم، از ساخت فیلم سینمایی «دلیل اول» با محوریت خبرنگاران شهید غزه خبر داد و در این‌ زمینه گفت: هم‌اکنون در حال نگارش و تکمیل فیلم‌نامه این اثر هستم. البته نگارش اولیه به پایان رسیده و مشغول رتوش نهایی آن هستم.

او ادامه داد: قصه «دلیل اول» از شهادت شیرین ابوعاقله آغاز می‌شود و تا کشتار اخیر خبرنگاران از سوی رژیم صهیونیستی در غزه ادامه پیدا می‌کند.

محسنی‌نسب درباره تهیه‌کننده و سرمایه‌گذار این اثر سینمایی گفت: «دلیل اول» به تهیه‌کنندگی خودم ساخته می‌شود و در زمینه سرمایه‌گذاری، با توجه به اظهارات اخیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر حمایت این وزارت‌خانه از آثاری که با محوریت جبهه مقاومت ساخته می‌شوند، امیدوارم فیلم از سوی وزارت فرهنگ مورد حمایت‌های لازم قرار بگیرد.

این کارگردان با اشاره به پیش‌بینی‌اش درباره زمان آغاز پیش‌تولید و ساخت این اثر سینمایی گفت: به زودی درخواست خود را مبنی بر دریافت پروانه ساخت «دلیل اول» به سازمان سینمایی ارائه خواهم داد و پس از آن، در صورتی که شرایط لازم فراهم شود و حمایت‌های مورد انتظار صورت پذیرد، بلافاصله پیش‌تولید را شروع خواهم کرد.

او درباره لوکیشن‌های ساخت این اثر سینمایی گفت: با توجه به اینکه فجایع انسانی اخیر در خاک فلسطین حادث شده و همچنان هم ادامه دارد، طبیعتا باید بخشی از فیلم‌برداری را در کشوری خارجی انجام دهیم اما بخش عمده کار را به واسطه ساخت دکور در استودیو پیش خواهیم برد.

محسنی‌نسب در پاسخ به این پرسش که آیا «دلیل اول» مهیای حضور در چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر خواهد شد یا خیر، گفت: با توجه به حجم پروداکشن و پیچیدگی‌هایی که تولید این فیلم به همراه دارد، ‌ بعید است که برای حضور در جشنواره فجر امسال آماده شود اما فکر می‌کنم که یکی از آثار شاخص سینمای ایران در سال آینده خواهد بود.

کارگردان فیلم سینمایی «یاس‌های وحشی» در بخش پایانی اظهارات خود خاطرنشان کرد: امیدوارم تمامی هنرمندان در واکنش به فجایع و اتفاقات تلخی که این روزها در فلسطین اشغالی رخ می‌دهد، با یکدیگر هم‌صدا باشند و با آثارشان در زمینه روشن‌گری و افشای جنایت‌های رژیم غاصب صهیونیستی گام‌های مهمی بردارند؛ چراکه در شرایط کنونی، وظیفه آحاد هنرمندان، افشاگری و زمینه‌سازی برای تحقق آزادی قدس شریف و فلسطین اشغالی از چنگال رژیم مجعول و خون‌ریز صهیونیستی است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.