دوشنبه ۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۴

مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی:

سینمای ایران «شریف» است/ تک تک اعضای «شورای پروانه ساخت» همواره با وجدان کاری در خدمت سینماگران هستند

روح الله سهرابی در هشتمین روز از چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر

سینماپرس: روح الله سهرابی مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم ضمن اشاره به وجدان کاری بالا در بین اعضای شورای پروانه ساخت، از خدمتگذار بودن این اعضا برای سینماگران خبر داد.

به گزارش سینماپرس، روح الله سهرابی مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم ضمن اشاره به دلسوزی صنوف سینمایی برای سینمای ایران، گفت: پس از نقد رفتار و مواضع نمایندگان صنوف در شورای پروانه ساخت سینمایی لازم دیده‌ام نکته‌ای را عرض کنم. اعضای محترم شورای پروانه ساخت سینمایی علی الخصوص نمایندگان صنوف در این شورا همواره حامی و دلسوز سینماگران بوده‌اند و در خصوص فیلمنامه‌های وارده ضمن دقت نظر و مراقبت فنی و محتوایی، بیشترین تعامل و همدلی را با سینماگران و دست اندرکاران سینمایی داشته‌اند و جهت پیشبرد کار، جلسات متعدد و گاه طاقت فرسا با متقاضیان پروانه ساخت داشته‌اند.

وی افزود: در دولت جدید بیش از ۱۸۰ فیلمنامه سینمایی مجوز تولید گرفته‌اند که ضمن رعایت تنوع ژانر و گوناگونی موضوعات، به لحاظ ترکیب و تنوع سینماگران نیز از چهره‌های شاخص و پیشکسوت تا سینماگران تازه کار و کمتر شناخته شده در جدول دیده می‌شوند.

سهرابی ادامه داد: آنچه بنده از نزدیک شاهد بوده‌ام تک تک اعضای شورای پروانه ساخت همواره با وجدان کاری در خدمت سینماگران هستند و این تعامل به لطف خدا نتایج ارزشمندی داشته است. بنابراین انتظار می‌رود برخی دوستان، جانب انصاف و دیگر جوانب امر را در مواضع و نظراتشان رعایت کنند و بی‌دلیل و به صرف شنیده‌ها، به اعضای محترم شورا بویژه نمایندگان محترم صنوف که حقیقتا در خدمت سینما و سینماگران عزیز هستند حمله نکنند و ناخواسته موجب تضعیف یا تخریب آن‌ها نشوند.

وی عنوان کرد: سینمای ایران شریف است و بخش مهمی از شرافت آن مدیون اخلاق مداری و رعایت حرمت فی مابین است لذا از اعضا محترم صنوف بویژه عناصر موثر و تصمیم‌گیر و مسئول انتظار می‌رود با کنار گذاشتن اختلافات و کمک به سینما، این هنر-صنعت مهم را که در حال اوج گرفتن است یاری کنند تا از دل همین تعامل و همدلی، سینمای ایران در همه ابعاد، مضامین و ژانرها به رونق اقتصادی و شکوه و تعالی رسد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.