جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۰

در آستانه ۱۶ آذر؛

«این یک اعتراض است» به تلویزیون می‌آید

مستند «این یک اعتراض است»

سینماپرس: دبیر هفتمین جشنواره تلویزیونی مستند معتقد است مرور کردن تاریخ دهه هفتاد، هشتاد و نود می‌تواند بینشی به ما دهد تا شباهت‌هایی از آن در بین اتفاقات جریانات امروزی را پیدا کرد. مستندی مانند «این یک اعتراض است» اگر چه تاریخی است اما حرف به روزی را می‌زند.

به گزارش سینماپرس، همزمان با نزدیک شدن به روز دانشجو، مجموعه مستند ۶ قسمتی «این یک اعتراض است» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مهدی محمودی از شنبه ۱۱ آذرماه روی آنتن شبکه افق سیما می‌رود.

این اثر که محصول شبکه مستند، مرکز مستند سوره و مرکز هنری رسانه‌ای نهضت است، پشت پرده‌ فعالیت‌های جنبش‌های دانشجویی را روایت می‌کند.

یاسر فریاد رس، دبیر هفتمین جشنواره تلویزیونی مستند پیشتر در گفتگو با خبرنگار فارس در خصوص این مستند گفته بود: انگیزه ما برای تولید مستندهایی مانند «این یک اعتراض است» ایت بوده که بازخوانی مقطع‌های مهم کشور از دریچه دانشگاه صورت بگیرد و این آثار می‌توانند اثری اطلاع‌رسان، موثر و جریان‌ساز باشند.

قائم مقام سابق شبکه خبر در خصوص مخاطبان هدف این مستند نیز گفته است: مرور کردن تاریخ دهه هفتاد، هشتاد و نود می‌تواند بینشی به ما دهد تا شباهت‌هایی از آن در بین اتفاقات جریانات امروزی را پیدا کرد. به عقیده من مستندی مانند «این یک اعتراض است» اگر چه تاریخی است اما حرف به روزی را می‌زند. در دهه‌های قبلی، افرادی بودند که ادعای آزاداندیشی و دموکراسی در رای داشتند؛ اما با مرور تاریخچه زندگی آنان می‌بینیم که افراد مستبد و انتقادناپذیری بودند. این مستند نه تنها برای دانشجویان بلکه برای مخاطبانی که مستندهای سیاسی و ژورنالیستی دوست دارد، می‌تواند جذاب باشد.

«این یک اعتراض است» با اهتمام ویژه به نقش و فعالیت جنبش‌های دانشجویی، اتفاقات سیاسی و اجتماعی کشور پس از انقلاب را با نگاهی ویژه به دوره دولت سیدمحمد خاتمی بررسی می‌کند. این اثر در مصاحبه با برخی از چهره‌های دانشجویی فعال سعی داشته است با دیدی نظاره‌گر، قصه‌ها و اتفاقات را روایت کند.

مجموعه مستند «این یک اعتراض است» از فرداشب ۱۱ آذرماه تا پنجشنبه ۱۶ آذرماه هرشب ساعت ۲۲ از شبکه افق پخش می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.