یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۸

دبیر ستاد صیانت از آثار و محصولات سینمایی:

«شب، داخلی، دیوار» را به پخش‌کننده خارجی فروخته‌اند/ وقتی جوانب مراقبت و نگهداری کامل از فیلم رعایت نشود احتمال انتشار غیرمجاز فیلم بالا می‌رود

فیلم سینمایی «شب، داخلی، دیوار»

سینماپرس: توضیح سازمان سینمایی درباره قاچاق «شب، داخلی، دیوار»، اعلام فروش سینماها در هفته آخر بهمن، قرارگرفتن «هتل» در رتبه سوم فیلم‌های پرمخاطب، جوایز انجمن مدیران تولید سینمای ایران، بازدید رئیس حوزه هنری از پروژه توسعه سینما آزادی و رونمایی «رویای بزرگ» در گنبدکاووس عنوان چند خبر سینمایی است.

به گزارش سینماپرس، جعفر انصاری‌فر دبیر ستاد صیانت از آثار و محصولات سینمایی درباره حواشی انتشار غیرمجاز فیلم «شب، داخلی، دیوار» توضیحاتی ارائه داد.

انصاری‌فر گفت: پس از بررسی موضوع انتشار غیرمجاز این فیلم مشخص شد اثر مذکور همچون برخی فیلم‌های قبلی که پیش از گرفتن مجوز نمایش، در جشنواره‌ها یا شبکه‌ها و پلتفرم‌های خارجی به اکران درآمده‌اند، متاسفانه مورد سوءاستفاده قرار گرفته‌ است.

وی با اشاره به ضرورت مراقبت صاحبان آثار از نسخه فیلم و دریافت تضامین و مستندات محکم و دقیق از جشنواره‌ها یا شبکه‌های خارجی افزود: سال گذشته با تهیه‌کننده و کارگردان فیلم «شب، داخلی، دیوار» جلسه گذاشته شده و شرایط قانونی عرضه فیلم پس از تولید به اطلاع‌شان رسیده است اما ایشان فیلم را برای اخذ پروانه نمایش ارائه نکرده و تقاضایی برای اکران نداشته‌اند.

انصاری‌فر ادامه داد: تا جایی که بنده اطلاع دارم فیلم را به پخش‌کننده خارجی فروخته‌اند و طبیعی است که وقتی جوانب مراقبت و نگهداری کامل از فیلم رعایت نشود احتمال انتشار غیرمجاز فیلم بالا می‌رود.

دبیر ستاد صیانت از آثار و محصولات سینمایی درباره ادعای تهیه‌کننده و کارگردان فیلم درباره سانسور فیلم عنوان کرد: طبق اطلاع بنده، این فیلم درخواستی برای دریافت پروانه نمایش ارائه نداده است که مورد ممیزی یا سانسور قرار گیرد لذا، انتظار می‌رود دوستان در اظهارنظرهای خود جانب انصاف و صداقت را رعایت کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.