چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۵

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی:

افراد سیاسی اگر خواستند در زمینه تبلیغاتی سراغ هنرمندی بروند نباید این گروه‌های اجتماعی را ابزار منویات خود قرار دهند

سید مصطفی میرسلیم

سینماپرس: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور تبلیغاتی سلبریتی‌ها نباید به صورتی باشد که حق مردم پایمال شود.

به گزارش سینماپرس، «سیدمصطفی میرسلیم» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مورد موضوع مسئولیت اجتماعی هنرمندان و سلبریتی‌ها در زمینه‌های مختلف و استفاده از شهرت خود برای تبلیغات اظهار کرد: استفاده از گروه‌های اجتماعی چه ورزشکاران، کارگران، هنرمندان، پزشکان و سایر گروه ها، برای مقاصد این چنینی کار موجهی نیست. به طور مثال ورود این افراد حتی برای کار سیاسی باید در چارچوب تشکل‌های سیاسی انجام بگیرد. تشکل سیاسی دارای تعریف و جایگاه قانونی است و برای فعالیت خود نیازمند مجوز از وزارت کشور است. این حضور تبلیغاتی نباید به صورتی باشد که حق مردم پایمال شود.

نماینده مردم تهران ادامه داد: اصلا نمی‌توانیم از گروه‌های مختلف انتظار این دست وظایف اجتماعی را داشته باشیم و از سوی دیگر مجوز چنین کارهایی نیز داده نمی‌شود، چرا که انجام هر فعالیتی نیازمند داشتن صلاحیت‌هایی است. هنرمندان دارای صلاحیت‌های خاص خود برای فعالیت‌های هنری خود هستند. به طور مثال من که از هنر سررشته ندارم، نمی‌توانم در این زمینه اظهار نظری کنم. ورزشکاران هم همین شرایط را دارند.

میرسلیم اضافه کرد: این افراد چهره‌های شناخته شده‌ای هستند و به هر حال رتبه‌ای در جامعه دارند، ولی هر کسی نمی‌تواند در مسائل گوناگون اظهار نظر کند. البته می‌توانند به موضوعاتی اظهار علاقه کنند، ولی نمی‌توانند نظر تخصصی بدهند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ما توقع داریم هنرمندان و چهره‌ها در زمینه مهارتی خودشان اظهار نظر تخصصی داشته باشند و طبیعتا این کار هیچ اشکالی هم ندارد، ولی ورود این افراد به حوزه‌های مختلف جایگاه چندانی ندارد جز اینکه می‌تواند مشکلات و انحراف هم پدید بیاورد.

میرسلیم با بیان اینکه از منظر اجتماعی نیز هنرمندان وقتی دست به تبلیغات می‌زنند باید مراقب باشند که ابزار کار عده‌ای قرار نگیرند، گفت: ضمن اینکه وظیفه اصلی آن‌ها هم تبلیغات نیست، بلکه کار تخصصی خودشان را دارند و ممکن است با ورود به برخی حوزه‌ها خودشان و دیگران متضرر شوند. ما باید به هنرمندان و چهره‌های شاخص کمک کنیم که فضا برای انجام حیطه تخصصی خودشان باز باشد و بتوانند فعالیت مفید داشته باشند و نیازهایشان را هم برطرف کنیم.

وی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حتی من معتقدم افراد سیاسی هم اگر خواستند در زمینه تبلیغاتی سراغ هنرمندی بروند، نباید این گروه‌های اجتماعی را ابزار منویات خود قرار دهند. به کلی گروه‌های اجتماعی از هنرمندان تا سایر گروه ها، نباید اجازه دهند ابزار منویات دیگران قرار بگیرند. گاهی یک هنرمند واقعا هم خبر ندارد که با ابزار قرار دادن خود برای یک هدف تبلیغاتی نه تنها دیگران که خودش هم متضرر می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین خارج از چارچوب و حیطه کاری چهره‌های شاخص و غیر از این مسیر، هر نوع استفاده از چهره‌ها و گروه‌های اجتماعی مطرح موجب انحراف است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.