یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۳

همزمان با سالگرد درگذشت «رسول ملاقلی‌پور»؛

«افق» پس از سال‌ها به تلویزیون می‌آید

فیلم سینمایی «افق»

سینماپرس: شبکه نمایش همزمان با سالگرد درگذشت رسول ملاقلی‌پور فیلم سینمایی «افق» را روی آنتن می‌برد.

به گزارش سینماپرس، رسول ملاقلی پور از جمله فیلم‌سازانی محسوب می شد که در میان سینمادوستان و سینمانویسان به «فیلمساز غریزی» شهرت داشت. فیلمسازی که ابتدا از عکاسی و فیلمبرداری گام در عرصه هنر نهاد و تا کسب جایزه کارگردانی جشنواره فیلم فجر نیز پیش رفت و به عنوان یکی از فیلمسازان مطرح سینمای دفاع مقدس مطرح شد.

فیلم سینمایی افق که در آخرین سال جنگ، یعنی سال ۱۳۶۷ ساخته شد از آثار ماندگار ملاقلی پور است و موفقیتش تا آنجا بود که در زمان اکران به دومین فیلم پرفروش سال تبدیل شد.

روابط عمومی شبکه نمایش، ‌اعلام کرده است که «افق» را سه شنبه شب - ۱۵ اسفند - ساعت ۲۱ روی آنتن می‌برد و روز چهارشنبه ساعت‌های ۷ صبح و ۱۳ ظهر از همین شبکه بازپخش خواهد کرد.

در این فیلم نصرت و احمد دو غواص اطلاعات هستند، در یک ماموریت احمد مفقود می‌شود، در حالی که همسرش در بیمارستان اهواز منتظر بازگشت اوست و...

جهانبخش سلطانی، سیدجواد هاشمی، مهرزاد نوشیروانی، علی داروییان، حمید صالحین، حبیب اله الهیاری، حیدرخان بابایی، سیدعلی سجادی‌حسینی، رضا قلی پور، فرهنگ حسینی، اکبر محمدی، اکبر شیرازی در این فیلم نقش آفرینی می‌کنند.

رسول ملاقلی‌پور، نویسنده و کارگردان باسابقه سینمای کشورمان متولد ۱۷ شهریور ماه ۱۳۳۴ بود که ۱۵ اسفند ۱۳۸۵ در سن ۵۱ سالگی در اثر سکته قلبی درگذشت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.