چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۰

دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت سیزدهم:

یکی از مهمترین جاهایی که می تواند از تولید محتوای سالم حمایت کند «اپراتورها» هستند/ «اپرانورها» باید با نظر سازمان تنظیمگر از سکوهای سالم حمایت کنند

نفوذ فرهنگی؛ فضای مجازی؛ سبک زندگی

سینماپرس: دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت بر ضرورت تقویت ساترا از سوی دولت و مجلس شورای اسلامی تاکید کرد و گفت: در حوزه تنظیم‌گری اگر کار پیشینی و قاعده‌گذاری زود و به موقع انجام شود، نیل به موفقیت و فرهنگ‌سازی در دسترس‌تر است.

به گزارش سینماپرس، احسان صالحی دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت با حضور در نمایشگاه دائمی ساترا ضمن بازدید از دستاوردهای این سازمان در زمینه تنظیم گری، حمایت و تسهیل فعالیت های این سازمان از خدمات ارائه شده این مجموعه تشکر کرد.

احسان صالحی در این بازدید با بیان این که برگزاری منظم نمایشگاه فعالیت‌های سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر و اطلاع‌رسانی مستمر به ذی‌نفعان، مدیران و قانون‌گذاران می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های به هنگام و واقع‌بینانه درباره رسانه‌ها و روندهای موجود در آن موثر باشد، گفت: در حوزه تنظیم‌گری اگر کار پیشینی و قاعده‌گذاری زود و به موقع انجام شود، نیل به موفقیت و فرهنگ‌سازی در آن زمینه در دسترس‌تر است.

وی گفت: یکی از مشکلات این است که در مقوله‌هایی مثل صوت و تصویر فراگیر این امر دیر شروع شده و مجموعه سیاستگذار ما وقتی به یک سری آسیب و مشکل برخورده به فکر ریل‌گذاری و حمایت از تنظیم‌گری افتاده است و الان نیاز است ساترا از طرف دولت و مجلس بیشتر از گذشته حمایت شود.

صالحی به تشکیل دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هفته‌های آینده اشاره کرد و گفت: باید نگرانی‌های مجلس آینده درباره مسائل فرهنگی به سمت مباحث ریشه‌ای هدایت شود؛ یعنی اگر کسی نگرانی برای حجاب دارد، در برخی سریال‌های خارجی سکوهای نمایش خانگی خیلی از رفتارها و پوشش‌ها دارد عادی‌سازی می‌شود.

دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت با بیان اینکه البته منظور من فقط تقویت جنبه های سلبی ساترا نیست، اظهار داشت: برابر با برخی مصوبات اکنون رقم‌های کلانی که بعضا از کل بودجه های فرهنگی دستگاه ها نیز بیشتر است توسط اپراتورها و وزارتخانه‌های مرتبط با مصرف اینترنت به این سکوها اختصاص می یابد.

وی افزود: یکی از مهمترین جاهایی که می تواند از تولید محتوای سالم حمایت کند، اپراتورها هستند که باید با نظر سازمان تنظیمگر از سکوهای سالم حمایت کنند. یعنی باید همان نهادی که دارد تنظیم‌گری می‌کند و به عنوان ترمز در مقابل برخی از جریانات و تخلفات می‌ایستد، اهرم تشویق و ترغیب دستش باشد و حداقل برخی از حمایت های اقتصادی صورت گرفته توسط وزارت ارتباطات و اپراتورها منوط به رعایت این قوانین باشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.