یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۱

ماجراهای امسال «چتر سینمای ایران»؛

از همراهان امسال «رائد فرید زاده» در فرانسه رونمایی شد/ «مدیرعامل مرکز گسترش» و «مدیر هنر و تجربه» به «کن ۲۰۲۴» رسیدند

حمیدی مقدم؛ کن 2024

سینماپرس: با گذشت بیش از ۵ روز از برگزاری جشنواره فیلم کن، بنیاد سینمایی فارابی خبر داده است که چتر سینمای ایران در کن برپا شده است، طبق عکس‌های منتشر شده محمد حمیدی مقدم مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، رائد فرید زاده مسئول بخش بین‌الملل فارابی و محمد طیب مدیر هنر و تجربه در این چتر از مسئولان سینمایی حضور دارند.

به گزارش سینماپرس، هر ساله لیست مسافران جشنواره فیلم کن حاشیه‌ها و نکته‌های مخصوص به خودش را داشته و دارد؛ در نهایت دستاورد حضور هر سینماگر و مدیری در بازار جهانی پس از برگزاری جشنواره کن مشخص می‌شود. به هر حال باید امیدوار بود که سینمای رسمی ایران در عرصه جهانی به دوران اوج خودش برگردد و سینمای زیرزمینی نماینده سینمای ایران در عرصه جهانی نباشد.

طبق آنچه بنیاد سینمایی فارابی منتشر کرده است، «غرفه سینمای ایران در بازار جشنواره بین المللی کن این روزها محل رفت و آمد سینماگران و نمایندگان کمپانی‌های سینمایی مختلف جهان است و نمایندگان سینمای ایران گفتگوهای متعددی را برای تبادل آثار و محصولات سینمایی کشورمان دارند.

بر پایه این گزارش سینماگران و چهره‌های سینمایی عرصه بین الملل با حضور در غرفه ایران درباره حضور در جشنواره‌های سینمایی ایران، خرید حقوق بین‌المللی محصولات سینمایی، فیلم کوتاه و مستند مذاکرات متعددی زیر چتر سینمای ایران داشتند که از آن جمله می‌توان به حضور احمد شوکی رئیس انجمن جهانی منتقدان (فیپریشی)، نماینده جشنواره توکیو، رئیس مرکز ملی فیلم ارمنستان، نماینده جشنواره پونا، جشنواره جیفونی، رایزنی «رشید مشهراوی» کارگردان سرشناس فلسطینی و رییس صندوق فیلمسازی غزه و گفتگو با شرکت های پخش و توزیع ژاپن و هند و استرالیا، فرانسه و شرکت های پخش در آمریکای شمالی و لاتین اشاره کرد.»

عکس‌هایی که بنیاد سینمایی فارابی از چتر سینمای ایران منتشر کرده است، در ذیل می‌آید:

کدام مدیران سینمایی به جشنواره فیلم کن رفتند؟

کدام مدیران سینمایی به جشنواره فیلم کن رفتند؟

کدام مدیران سینمایی به جشنواره فیلم کن رفتند؟

اما طبق پیگیری ایسنا از سایت بازار جشنوار کن عرضه بین‌المللی فیلم‌های ایرانی در بخش خصوصی امسال توسط کمپانی مستقل‌های ایرانی با مدیریت محمد اطبایی؛ فیلم‌های «بی‌ سر و صدا» ساخته مجید رضا مصطفوی، «مادفوت» به کارگردانی ابراهیم عزیزی و «بورا» از محمد اسماعیلی را عرضه خواهد کرد و کمپانی دریم لب فیلمز با مدیریت نسرین میرشب نیز با آثاری چون «داد» از ابوالفضل جلالی، «مرد خاموش» به کارگردانی احمد بهرامی و «گرداب» ساخته «هادی محقق» در بازار کن حاضر هستند، ضمن این که «در سرزمین برادران» محصول مشترک ایران، فرانسه و هلند به کارگردانی علیرضا قاسمی و رها امیرفضلی از سوی کمپانی فرانسوی آلفاویولت به خریداران بین‌المللی عرضه می‌شود و پلوتوفیلم آلمان فیلم «تورهای خالی» از بهروز کرمی‌زاده و... و. را در بازار کن عرضه می‌کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.