پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۴

محمد گلریز:

«شهید رئیسی» ارتباط خوبی با هنرمندان داشت/ شاهد انسجام و همبستگی خیلی خوبی در جامعه هستیم

محمد گلریز

سینماپرس: خواننده قطعه «سلام بر بصیرت» با اشاره به اینکه با شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی یک اسوه خدمتگزار و یاور عزیز را در عرصه دولت از دست دادیم، گفت: طیف‌های مختلف سیاسی با پیام‌های تسلیت ابراز همدردی کردند که نشان دهنده انسجام در جامعه است.

به گزارش سینماپرس، محمد گلریز در گفت‌وگو با ایرنا، با ابراز تاسف و تاثر به مناسبت شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور کشورمان اظهارداشت: عمیقا از شهادت آیت الله رئیسی و همراهان وی، خیلی ناراحت هستم و فکر می‌کنم که همه جامعه هنری نیز از این بابت به شدت متاثر شدند، یک حادثه‌ای پیش آمده که غیرمنتظره بود و همه شوکه شدند اما چاره‌ای نیست، تقدیر به این گونه بوده است و باید صبر و تحمل کرد.

خواننده پیشکسوت موسیقی سنتی و سرودهای انقلابی گفت: از سال‌های گذشته با آیت الله رئیسی که دادستان کرج و قاضی بود، آشنایی داشتم، در رابطه با برنامه‌هایی که به مناسبت‌های مختلف برگزار می‌کردیم، برخورد بسیار مناسبی از او دیدم، آیت الله رئیسی مدیر بسیار روشنفکری بود.

گلریز افزود: همچنین طی سال‌هایی که آیت الله رئیسی در سمت‌های مختلف حضور داشت، از محبت وی و فعالیت‌های فرهنگی و هنری و اقداماتی که در این حوزه‌ها انجام داده است، بهره‌مند شدیم.

این خواننده پیشکسوت خاطرنشان کرد: شهید رئیسی ارتباط خوبی با هنرمندان داشت، زمانی که وی مسئولیت، تولیت آستان قدس رضوی را برعهده داشت، برای اجرای برنامه‌ای به صورت گروهی خدمت ایشان رسیدیم، برخورد خیلی خوبی داشت و ما را بسیار مورد مهربانی و محبت قرار داد که اصلا فراموش نمی‌کنم، بعد از آن هم که در سمت ریاست جمهوری حضور داشت این ارتباط ادامه یافت، هر چند که برخوردهای ما کوتاه بود، اما توفیق داشتم که در خدمتش باشم و برایم بسیار مغتنم بود.

تلاش برای حل مشکلات اهالی فرهنگ و هنر

گلریز با اشاره به آخرین دیدار آیت‌الله رئیسی با اهالی فرهنگ و هنر که ماه رمضان سال گذشته (۲۵ اسفندماه ۱۴۰۲) در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهارداشت: در این نشست هنرمندانی از طیف‌های مختلف حضور داشتند و جالب این بود که آیت‌الله رئیسی با اکثر هنرمندان با محبت، روی گشاده و سعه صدر سخن می‌گفت و برایش مهم نبود که این هنرمند در چه جایگاهی قرار دارد، هنرمندان در این نشست مسائل و مشکلاتشان را بیان کردند و آیت الله رئیسی دستورهای لازم را برای حل مشکلات آنان صادر کرد.

وی گفت: آیت‌الله رئیسی در این نشست، یکی دو ساعت قبل و حتی بعد از افطار با هنرمندان صحبت کرد و این نشان دهنده این بود که وی به معنای واقعی خیلی اصرار داشت که همه مسائل را حل کند، یکی از ویژگی‌های شخصیتی شهید رئیسی، مردمداری بود، همواره دغدغه مردم داشت و سعی می‌کرد مشکلات مردم را تا جایی که در حیطه قدرت خودش بود در هر جای ایران حل کند و واقعا به صورت شبانه‌روزی و جهادی کار می‌کرد.

یاور خوب را در عرصه دولت از دست دادیم

خواننده قطعه «نیایش» خاطرنشان کرد: شهید رئیسی واقعا از دل و جان برای مردم کار می‌کرد، قلبش برای مردم می‌تپید و شاهد بودیم بسیاری از پروژه‌های اقتصادی، فرهنگی و هنری که سال‌ها مسکوت مانده بود با اقدامات و سیاست‌های آیت‌الله رئیسی به اتمام رسید و کارخانه‌هایی که تعطیل شده بودند، فعالیت خود را آغاز کردند.

ما یک عزیز زحمت‌کش، اسوه خدمتگزار، جهادی و یاور خوب را که در عرصه دولت بود از دست دادیم، به عنوان عضو کوچکی از جامعه هنری، از این بابت ناراحت هستمگلریز گفت: ما یک عزیز زحمت‌کش، اسوه خدمتگزار، جهادی و یاور خوب را که در عرصه دولت بود از دست دادیم، به عنوان عضو کوچکی از جامعه هنری، از این بابت ناراحت هستم اما یک نکته بسیار مهم مطرح شده است؛ خیلی از مسئولان و افرادی که از طیف‌های مختلف هستند و سلایق متفاوت سیاسی دارند، همه آنها شهادت آیت الله رئیسی را تسلیت گفتند و ابراز همدردی و همراهی کردند، این خیلی مهم بود، ما شاهد انسجام و همبستگی خیلی خوبی در جامعه هستیم.

وی افزود: این موضوع نشان می‌دهد که وقتی یک مساله سخت در کشور پیش می‌آید واقعا همه طیف‌ها که مسائل، مشکلات، سلیقه و اظهارنظری دارند، کنار می‌گذارند و در میدان حضور پیدا می‌کنند و اظهار همبستگی می‌کنند، این موضوع انعکاس بسیار زیادی در دنیا داشته است.

خواننده قطعه «غم فراق» بیان کرد: اکثر رئیسان جمهور و مسئولان کشورهای دیگر نیز برای شهادت آیت الله رئیسی ابراز همدردی کردند و با صدور پیام‌هایی تسلیت گفتند؛ وی نه تنها در ایران بلکه در جهان، محبوبیت خاصی در ملت های دوست و همسایه داشت که نشان می‌دهد که ما یک اسوه بزرگواری را از دست دادیم، ان‌شاءالله روح آیت الله رئیسی با مولای متقیان حضرت علی(ع) محشور شود و امیدوایم بتوانیم با همراهی کسی که می‌تواند جایگزین خوبی برای آیت الله رئیسی باشد، راهش را ادامه دهیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.