چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۰۷

تهیه‌کننده «نامیرا»:

از اواخر خرداد برای ادامه پروسه ساخت «نامیرا» وارد پیش‌تولید می‌شویم!

محسن علی اکبری در گردهمایی انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس

سینماپرس: تهیه‌کننده فیلم سینمایی «نامیرا» اعلام کرد که فیلمبرداری این اثر از اواخر خرداد امسال از سر گرفته می‌شود.

به گزارش سینماپرس، فیلم سینمایی «نامیرا» که قرار بود به تهیه‌کنندگی محسن علی‌اکبری و کارگردانی شهریار بحرانی ساخته شود، از آبان سال گذشته کلید خورده بود که به دلایلی متوقف شده و نتوانست خود را به جشنواره چهل و دوم فیلم فجر برساند.

محسن علی‌اکبری در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: از اواخر خرداد برای ادامه پروسه ساخت «نامیرا» وارد پیش‌تولید می‌شویم.

وی با اشاره به اینکه نیمه اول این اثر سینمایی ساخته شده افزود: این نیمه دوم کار است که آغاز می‌کنیم تا در اسرع وقت آن را به پایان رسانده و به جشنواره فجر چهل و سوم برسانیم.

علی‌اکبری پیشتر گفته بود: «نامیرا» با فیلمنامه‌ای نوشته داود میرباقری قرار است توسط یک کارگردان دیگر ساخته شود.

تهیه‌کننده مریم مقدس که پیشتر در ساخت این فیلم تجربه کار با شهریار بحرانی را داشته و با کارگردان‌هایی چون مرحوم فرج‌الله سلحشور (ایوب پیامبر و اصحاب کهف) همکاری کرده است، قول داد که «نامیرا» را با کارگردان جدید (محمدحسین لطیفی) به جشنواره سال آینده فیلم فجر (چهل و سوم) برساند.

داستان «نامیرا» در سال ۶۱ هجری اتفاق می‌افتد. زمانی که ربیع و سلیمه، دختر و پسری جوان از اهالی کوفه، در آغاز قیام امام حسین (ع) دلباخته یکدیگر می‌شوند و در میان رفتارهای متناقض سرداران بزرگ کوفه و حمایت‌های مردم از حسین (ع) سرگردانند و در پیروی از قیام امام حسین(ع) و حقانیت راه او تردید دارند.

نامیرا داستانی در وصف کوفه پیش از واقعه‌ کربلاست. صادق کرمیار، نامیرا را در سال ۱۳۸۰ در دو نسخه‌ فیلم‌نامه و رمان نوشت. به گفته‌ او روایت قصه کاملا تخیلی اما بر بستری از واقعیت و با شخصیت‌های واقعی بنا شده است. کرمیار پس از نوشتن نامیرا قصد انتشار آن را نداشت و تنها فیلم‌نامه را در اختیار سازمان صدا و سیما قرار داده بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.