دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۰

به رهبری «همایون رحیمیان»؛

«حسام‌الدین سراج» با «ارکستر ملی ایران» به صحنه می‌آید

حسام الدین سراج در آیین رونمایی سی‌و‌یکمین جشنواره موسیقی فجر

سینماپرس: ارکستر ملی ایران به رهبری همایون رحیمیان و خوانندگی حسام‌الدین سراج در کنسرتی با عنوان «ماه من» روی صحنه می‌رود.

به گزارش سینماپرس، «ماه من» عنوان تازه ترین کنسرت ارکستر ملی ایران است که ۱۲ و ۱۳ تیرماه امسال از ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت برگزار می‌شود.

ارکستر ملی ایران در این اجرا با رهبری همایون رحیمیان و خوانندگی حسام الدین سراج، قطعاتی خاطره‌انگیز در موسیقی ایرانی را اجرا می‌کند.

«توحید»، «شب عاشقان بیدل»، «ماه من»، «ای ایران»، «حلقه گیسو»، «نشان بی‌نشان»، «سیمین بری»، «راپسودی برای ویولن و ارکستر»، «رنگارنگ ۱» و «رقص دایره» قطعاتی هستند که قرار است در این اجرا پیش روی مخاطبان قرار بگیرد.

ارکستر ملی ایران «ماه من» را روایت می‌کند

سیدحسام‌الدین سراج شهریورماه سال گذشته با همراهی ارکستر ملی ایران و اجرای پوئم سمفونی «وداع» به رهبری همایون رحیمیان و روایت ساعد باقری شاعر و پژوهشگر پیشکسوت به مناسبت اربعین حسینی در تالار وحدت به روی صحنه رفت.

نخستین کنسرت ارکستر موسیقی ملی ایران در سال جدید با عنوان «در رهگذارت» ۱۹ و ۲۰ خردادماه امسال به رهبری همایون رحیمیان و خوانندگی عبدالحسین مختاباد در تالار وحدت برگزار شد.

ارکستر موسیقی ملی ایران سال ۱۳۷۷ به همت استاد فرهاد فخرالدینی، با هدف اجرای آثار ارزشمند موسیقی ارکسترال ایرانی تشکیل شد. این ارکستر با ترکیب متناسبی از سازهای ایرانی شامل سنتور، قانون، گروه نوازندگان تار و تارباس، عود و سازهای ضربی در کنار سازهای یک ارکستر سمفونیک بنا نهاده شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.