سه‌شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۸

حسام‌الدین سراج:

«همایون رحیمیان» هم حرفه‌ای است و هم رفاقت خوبی با نوازندگان دارد که باعث می‌شود روند کاری ارکستر به خوبی پیش‌روی داشته باشد

همایون رحیمیان

سینماپرس: حسام‌الدین سراج، خواننده موسیقی سنتی، گفت: فضای حاکم بر ارکستر ملی ایران حاکم، سرشار از صمیمیت و بخشی از این موضوع به دلیل شخص همایون رحیمیان، رهبر ارکستر ملی ایران، است.

به گزارش سینماپرس، حسام‌الدین سراج که سال گذشته نیز با ارکستر ملی ایران، پوئم سمفونی وداع را در تالار وحدت روی صحنه برده بود، پس از حضور در تمرینات برای اجرای «ماه من» که روزهای آتی در تالار وحدت برگزار می‌شود، با اشاره به سابقه همکاری ۴۰ ساله با همایون رحیمیان افزود: رحیمیان هم حرفه‌ای است و هم رفاقت خوبی با نوازندگان دارد که باعث می‌شود هم کار او را دوست داشته باشند و هم با او به خوبی همکاری کنند و در نتیجه روند کاری ارکستر به خوبی پیش‌روی داشته باشد.

این خواننده درباره همکاری در پروژه ماه من گفت: برای همکاری دراین اجرا از طرف بنیاد رودکی به من پیشنهاد شد و من هم پذیرفتم. طی صحبت‌هایی هم که داشتیم قطعات موردنظر را برای اجرا انتخاب کردیم.

سراج با تاکید بر نوستالژیک بودن فضای قطعات انتخابی افزود: قطعاتی همچون؛ شب عاشقان بیدل، نشان بی‌نشان و آثاری که رحیمیان برای ارکستر ساخته‌ را روی صحنه اجرا می‌کنیم. بیشتر این قطعات از آلبوم نگاه آسمانی به آهنگسازی آقای رحیمیان انتخاب شده‌اند و باقی قطعات مثل ماه من، حلقه گیسو و سیمین بری از میان آثاری است که جدیدتر بوده و بیشتر شنیده شده است. در واقع فضای کلی آثار بسیار نوستالژیک است و امیدوارم خروجی خوبی در شب‌های اجرا داشته باشد.

این خواننده با اشاره به اداره ارکسترها توسط بنیاد رودکی گفت: در اداره‌ ارکسترها خیلی خوب عمل می‌شود و همکاران در مجموعه بنیاد، حرفه‌ای و با اخلاق کار می‌کنند. امیدوارم که شاهد اجراهای بسیار خوبی از طرف ارکسترها باشیم.

ارکستر ملی ایران به رهبری همایون رحیمیان و خوانندگی حسام‌الدین سراج، ۱۲ و ۱۳ تیر در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.