شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸

صبح امروز،

پیکر «ضیاءالدین دری» در حرم حضرت شاهچراغ(ع) تشییع شد

تشییع پیکر ضیاءالدین دری در صحن مطهر حضرت شاهچراغ(ع)

سینماپرس: پیکر ضیاءالدین دری کارگردان برجسته کشور صبح امروز در حرم مطهر احمدبن موسی، شاهچراغ(ع) تشییع شد.

علاقه‌ای که آقای کارگردان به حضرت شاهچراغ(ع) داشت سبب شد که مراسمی صبح امروز در حرم شاهچراغ با حضور مدیران فرهنگی استان فارس و علاقه‌مندان به وی برگزار شود و پیکرش در حرم طواف داده شود. 

نوید دری، فرزند آقای دری در حالی که بغض نبود پدر در صحبت‌هایش مشهود بود، گفت: پدرم با توسل به امام رضا(ع) خودش را به حضرت شاهچراغ(ع) سپرد و به شیراز آمد تا هر چه صلاح بود، اتفاق بیفتد. وی با اشاره به آخرین سخنان پدرش افزود: آخرین سخن پدرم این بود که « من را با خدا تنها بگذارید».

وی با اعلام اینکه یدالله صمدی، کارگردان سینمای ایران نیز در شیراز بستری است از مردم خواست برای بهبودی این هنرمند که طی سال های ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۰ مدیرعامل خانه سینما بود دعا کنند.

سید تقی سهرابی، مدیرکل صداوسیمای استان فارس نیز در مراسم تشییع ضیاءالدین دری اظهار داشت: هفته‌ای که گذشت هفته‌ای اندوهناک برای جامعه هنری بود، در گذشت ۲ چهره نام آور مرحوم انتظامی و کارگردان شهیر مرحوم سید ضیاءالدین دری؛ ۲ دردانه ادب و فرهنگ و هنر که از میان ما پرکشیدند. 

وی با بیان اینکه به نمایندگی از مردم هنردوست شیراز و استان فارس و مسئولان استان فارس و امام جمعه شیراز به خانواده ایشان تسلیت عرض می‌کنم، گفت: شاید این هنرمند از میان ما پرکشید اما آثار به جا مانده از وی در تاریخ این سرزمین ماندگار است و بنابراین ضیاءالدین دری همچنان در بین ما زندگی می‌کند. 

http://cinemapress.ir/d/2018/08/18/4/175988.jpg

مدیرکل صداوسیمای استان فارس افزود: مرحوم دری با آثار سینمایی و تلویزیونی خود نشان داد که هنرمندی متعهد به مردم، به دین و اعتقادات است هنرمندی که با فرهنگ و سیاست این مرز بوم آشنا است. 

سهرابی با اشاره به آثار مرحوم دری بیان کرد: این هنرمند با تولیدات تلویزیونی به ویژه کیف انگلیسی و کلاه پهلوی تن دشمنان این سرزمین را به لرزه در آورد  چراکه این ۲ اثر نمونه از درایت و هوشمندی این هنرمند  است و خدماتی که مرحوم دری به فرهنگ این سرزمین کرد قابل جبران نیست. 

وی با اشاره به علاقه مرحوم دری به حضرت شاهچراغ عنوان کرد: با توجه به اینکه فرصت نشد مرحوم دری به پابوس شاهچراغ بیاین، خانواده‌اش دوست داشتند که طوافی در حرم برای پیکرش انجام شود.  

*تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.